Jaki dobry alkomat kupić? Ranking i test – Opinie 2019

Alkomat Sentech AL9000

Sprawdź cenę w sklepie

Doskonałe urządzenie wyprodukowane przez renomowaną firmę Sentech z Korei Południowej. Co cechuje ten właśnie sprzęt, dlaczego alkomat Sentech AL9000 to dobry wybór dla wielu osób? Nie ma znaczenia czy do urządzenie ma służyć do celów prywatnych czy też związanych ze sprawdzaniem swoich pracowników. Trzeba wiedzieć, że ten alkomat elektrochemiczny daje znakomite rezultaty pomiarów. Dokładność do setnych części promila. Wszystko oczywiście dokładnie widać na wyświetlaczu LCD. To nie tylko wyświetlanie wyniku, to również informacje o stanie baterii, informacje o tym że należy skalibrować urządzenie. Dobry alkomat w dobrej cenie, czego chcieć więcej.

Alkomat AlcoForce XS

Sprawdź cenę w sklepie

Znakomitej jakości urządzenie do mierzenia zawartości alkoholu we krwi. Alkomat AlcoForce jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla prywatnych pomiarów jak i w ramach prowadzonej działalności i kontroli pracowników. Wśród jego licznych zalet na pewno należy wymienić gabaryty. Bez problemów schowa się do kieszeni. Alkomat AlcoForce XS to najnowocześniejsza technologia, która pozwala na jego sprzężenie ze smartfonem. Dzięki temu wszystkie działania na alkomacie zapisują się w pamięci telefonu. Cały zestaw prezentuje się znakomicie, to nie tylko alkomat ale również etui, ustniki, bateria.

Alkomat Datech Pro X5+

Sprawdź cenę w sklepie

Amerykańska jakość i precyzja, a także zaawansowanie technologiczne czyli po prostu doskonały alkomat do użytku prywatnego, przygotowany przez firmę Datech. Co dokładniej oferuje alkomat Datech Pro X5+ wyposażony jest w najnowocześniejszy sensor dzięki czemu wyniki są dokładniejsze, a sprzęt potrafi pracować zdecydowanie dłużej od tradycyjnych alkomatów. Jak podaje producent i testy alkomatu, kalibracja musi zostać przeprowadzona dopiero po 12 miesiącach lub też kiedy dokonamy 500 pomiarów. Zakres pomiarów do 5 promili, a i uwagę zwraca wysoka jakość precyzji pomiarów.

Alkomat Sentech FiTalco

Sprawdź cenę w sklepie

Alkomat Sentech FiTalco to doskonały produkt dla wszystkich, którzy szukają czegoś dobrego w niskiej cenie. Firma Sentech to nic innego jak po prostu renoma, rzetelność od lat znana na rynku. Dlaczego w przypadku FiTalco nie ma przeciwwskazań z wydaniem pieniędzy? To alkomat elektrochemiczny, który pozwala mierzyć zawartość alkoholu do poziomu 4 promili. Poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii, sensor alkomatu jest niezwykle odporny na wszelkie zakłócenia. To gwarancja najdokładniejszych pomiarów. A przecież o to w tym wszystkim chodzi, po to kupuje się alkomaty.

Alkomat Promiler iBlow – przesiewowy

Sprawdź cenę w sklepie

Doskonałej jakości alkomat, naprawdę najwyższy poziom z tego co oferują obecnie sklepy. Dlatego też jeżeli zależy wam na czymś wyjątkowym, na czymś co daje najlepsze pomiary i działa bardzo długo, to musicie przyjrzeć się bliżej temu co proponuje alkomat Promiler iBlow. Szybkie działanie alkomatem to bardzo sprawne kontrolowanie większej ilości osób. A przecież tego się oczekuje w wielu miejscach. Jak podaje producent, w przeciągu 60 minut można spokojnie sprawdzić kilkaset osób. Ten alkomat elektrochemiczny to po prostu król wśród różnego rodzaju urządzeń i naprawdę, jeżeli ktoś szuka czegoś konkretnego to właśnie zakończył poszukiwania.


Alkomat – wszystkie najważniejsze informacje

Czym jest alkomat, jak działa to urządzenie, jak możemy je podzielić? To tylko część pytań jakie nasuwają się wszystkim zainteresowanym. Owszem, nikt nie ma zamiaru sprawdzić jak działa alkomat policyjny ale warto posiadać informacje odnośnie alkomatów do domowego użytku. Bo obecnie oferta producentów, sklepów jest dość spora i nie posiadając dobrej wiedzy na ich temat, nie będzie do końca wiadomo jaki alkomat kupić. Dlatego warto szukać nie tylko informacji stricte technicznych ale również tego jakie są rodzaje, jakie mają funkcje, ile pieniędzy warto wydać na dobry alkomat.

Alkomaty i krótka definicja

Najprościej, posiłkując się informacjami technicznymi, można określić, że to sprzęt który ma za zadanie określić dokładnie zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki takiemu badaniu uzyskuje się wynik zawartości alkoholu we krwi. Fachowo na alkomaty mówi się testery trzeźwości ale nazwa alkomat doskonale się przyjęła i praktycznie jest używana obecnie przez wszystkich.

Jak działa alkomat, jakie są rodzaje alkomatów?

Budowa alkomatu opiera się na kilku elementach gdzie niektóre z nich są kluczowe do prawidłowego działania. Trzeba tutaj wymienić układ mechaniczny, którego zadaniem jest obróbka powietrza. Dzięki temu układowi, wdmuchiwane powietrze dociera do sensora. Sensor to podstawa każdego alkomatu, jego jakość odpowiada choćby za to z jaką mocą trzeba wdmuchiwać powietrze. Wyniki z alkomatu są odczytywane na podstawie układu elektronicznego. Taki układ oblicza zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Układ pozwala sterować nie tylko najważniejszą funkcją alkomatu, jest odpowiedzialny za różnego rodzaju poboczne informacje jakie można oglądać na wyświetlaczu.

Jeżeli mowa o sensorach to należy wiedzieć, że producenci mogą stosować aż trzy ich rodzaje.

Pierwszy z nich to sensory półprzewodnikowe. Alkomaty z tymi sensorami są najpopularniejsze choćby ze względu na cenę. Trzeba jednak pamiętać, że najlepsze wyniki zawartości alkoholu uzyska się poprzez stosowanie się do instrukcji obsługi. W innym wypadku wyniki mogą odbiegać od prawdy. Wśród oferowanych na rynku alkomatów z tego typu sensorami należy wymienić choćby alkomat pro x 5 czy też alcoblow.

Alkomat elektrochemiczny czyli urządzenie opierające się na elektrochemicznym utlenianiu etanolu w wyniku działania związków chemicznych. W wyniku tego działania alkohol zostaje zamieniony w kwas octowy, a co ważniejsze, ogniowo paliwowe w sensorze odpowiada tylko i wyłącznie na alkohol. Dlatego wyniki z takiego alkomatu są bardzo dokładne.

Należy również wspomnieć o tak zwanych czujnikach spektrofotometrycznych, inaczej określane jako laserowe. Sensor w takim urządzeniu działa po prostu na zasadzie podczerwieni, które emituje promienie. Dobrze przygotowany, dobrze skalibrowany sprzęt bardzo dokładnie będzie mierzył i dawał idealne wyniki. Jednak minusem tego typu rozwiązań jest oczywiście cena oraz rozmiary i kłopoty z jego przenoszeniem. Dlatego sprzęt tego typu spotkamy co najwyżej na policji.

Gdzie stosuje się alkomaty?

Cóż, pierwsze skojarzenie związane z alkomatami to oczywiście policja. W takiej sytuacji mowa o najlepszych urządzeniach, muszą one posiadać odpowiednie homologacje, bo na podstawie wyników określa się rzeczywiste upojenie alkoholowe badanego delikwenta. Trzeba pamiętać również o tym, że najlepszy alkomat to w 99% przypadkach taki który posiada policja. Alkomaty na swoimi wyposażeniu mają również firmy ochrony, agencje dbające o bezpieczeństwo choćby na terenie zakładów pracy. Pracownicy podpisują specjalne klauzule przez co taki pracownik ochrony może legalnie dokonać badania alkomatem. Alkotesty mogą być również stosowane choćby w firmach związanych z obsługa komunikacji miejskiej. Praktycznie każdy kierowca przychodzący do pracy powinien przed podjęciem kluczyków przejść test na zawartość alkoholu we krwi.

Oszukać alkomat?

Czy można w jakikolwiek sposób oszukać alkomat? Czy ma znaczenie to jaki alkomat będzie używany do badania? Czy łatwiej oszukać alkomat elektrochemiczny, a może jednak elektroniczny alkomat może być w pewien sposób wywiedziony w pole?

Na pewno wpływ na badanie alkomatem i odczytywanie wyników ma temperatura powietrza. Wystarczy napisać, że w pewnych regionach Rosji nie przeprowadza się badań alkomatem gdyż niska temperatura wpływa na obniżanie wyników badań. Natomiast mimo wszystko, w polskich warunkach korzystanie z dobrodziejstwa niskich temperatur raczej nie pomoże nikomu kto ma zbyt wiele promili.

Jakie alkomaty warto kupić do prywatnego użytku?

Skąd wiedzieć jaki alkomat jest najlepszy? Na wstępie należy odpowiedzieć sobie w jakim celu kupujemy alkomat. Czy do firmy, do sprawdzania pracowników, a może bardziej w celach rozrywkowych. Na pewno trzeba wiedzieć, że dobrze jest sprawdzić test alkomatów, zobaczyć jak prezentuje się aktualny ranking alkomatów. Identycznie trzeba będzie działać kiedy już wiemy po co nam alkomat ale nie wiemy ile wydać. Dlatego dobrze jest dokładnie analizować opcje takie jak alkomat cena, dowiedzieć się dokładnie jakie funkcje posiada konkretny model i czy są podobne urządzenia ale w niższych cenach.

A może wirtualny alkomat?

Alkomat wirtualny czyli strony internetowe gdzie można podobno sprawdzić zawartość alkoholu we krwi. Taki alkomat czyli wirtualne urządzenie jest coraz popularniejsze. Jednak radzimy traktować to tylko wyłącznie w celach rozrywkowych. Lepiej sprawdzić co proponuje amii alkomat, a następnie udać się do jednego ze sklepów, które oferują alkomaty.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

4 komentarzy

 1. drejk 4 grudnia 2017 at 13:24

  Zdecydowanie najlepsze wyniki są z tego żółtego, natomiast szkoda, że jest tak drogi.


 2. eww 30 września 2018 at 01:51

  Wyniki z alkohitów sa jak najbardziej porównywalne z tym zółtym. Sam testowałem x60 i x100 u kumpla. A wiele takich testów jest też w necie i w prasie i widać, ze to nie byle co, tylko porządne alkomaty z dobrym sensorem, bardzo dobrze wypadają w takich porównaniach.


 3. tarisz 2 czerwca 2019 at 11:21

  ja się przymierzam do tego nowego alkomatu Xblitz Spirit, ma bardzo pochlebne opinie, Xblitz dobra marka, miałem kilka sprzętów od nich. Alkomat wygląda dobrze, elektroniczny, do kalibracji


 4. alkoholik 4 grudnia 2019 at 19:20

  czy warto kupić alkomat za 30 zł?


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *