Pistolet hukowy – jaki najlepszy? Broń hukowa – ranking, opinie

Rewolwer hukowy Major Eagle 2,5

Doskonałej jakości rewolwer hukowy, który zadowoli zdecydowanie nawet największych malkontentów. Co trzeba jednak wiedzieć o tej broni? Oczywiście kupujemy w sklepie beż żadnych pozwoleń, kupujemy zupełnie legalnie. Rewolwer hukowy Major Eagle 2,5 wymaga używania hukowych naboi typu 6 mm short. Ktoś się może skrzywić, że skoro short to i moc jest nie za ciekawa. Nic z tych rzeczy. Huk przy strzałach jest standardowy, spokojnie wystraszymy potencjalnego napastnika. Bron idealnie imituje te na naboje ostre, zarówno w sferze ciężaru jak i wyglądu. Całość wykonana z metalu co w połączeniu z regularnym czyszczeniem, pozwoli cieszyć się bronią przez długi czas. Zachęcamy do zakupu właśnie modelu Major Eagle, to jedna z najlepszych broni hukowych dostępnych na rynku.


Pistolet hukowy Stalker M906

Znakomity pistolet alarmowy Stalker M906 to klasa sama w sobie. Został on wykonany z największą starannością o każdy szczegół, dzięki czemu cieszy się ogromną popularnością. Zrobiony z metalu oraz polimeru, jedynie jego korpus to tworzywo sztuczne. Jak się sprawdza w akcji? Jakie wrażenia z użytkowania tego pistoletu? Pistolet hukowy Stalker M906 strzela bardzo płynnie, nie ma z tym żadnych problemów. Wszystko łatwo i oczywiście bezpiecznie. To nie może dziwić, bo sprzęt został wyposażony choćby w bezpiecznik nastawny, który nie pozwala na przypadkowe wystrzały. Broń może zostać nabyta bez zezwolenia. Do strzelania niezbędne są naboje typu 5,6 x 16mm. Kupujące ten model producent dodatkowo dodaje nasadkę do wystrzeliwania rac hukowych oraz świetlnych.


Pistolet hukowy Lexon 11 6mm long

Najwyższa klasa jeżeli mowa o pistoletach hukowych. Niezwykle solidnie wykonany pistolet hukowy Lexon 11 6mm long zadowoli każdego. Doskonale się sprawdza w swojej roli, skutecznie odstraszy napastnika. Strzał ma głośny huk, a dodatkowo efekt w postaci błysku z lufy to skuteczny straszak. Oczywiście ten model to również znakomite rozwiązanie dla osób szukających czegoś do rozrywki. Znakomity efekt wykorzystania rac hukowych. Broń w pełni bezpieczna, została wyposażona przez producenta w bezpiecznik nastawny, co automatycznie chroni użytkownika przed niekontrolowanym wystrzałem. Dobra cena, dobra jakość, czego więcej oczekiwać po broni hukowej?


Rewolwer hukowy Zoraki model K-6L

Dlaczego warto bliżej poznać rewolwer alarmowy Zoraki K-6L? Przede wszystkim mowa o sprzęcie, który potrzebuje nabojów hukowych 6mm long, a te jak wiadomo są zdecydowanie mocniejsze niż standardowe naboje. Dzięki temu użytkownik otrzymuje jeszcze większy huk, co znakomicie odstrasza agresorów czy też pozwala znakomicie się bawić choćby w trakcie imprez sylwestrowych. Pistolet pracuje niezwykle płynnie co oczywiście znakomicie wpływa na komfort w trakcie użytkowania. Całościowo wykonany z metalu, dzięki czemu wręcz perfekcyjnie imituje prawdziwą broń. Trzeba również zaznaczyć, że na zakup pistoletu Zoraki nie potrzeba jakichkolwiek zezwoleń.


Pistolet hukowo-gazowy Guard-4

Guard-4 czyli znakomity pistolet hukowo-gazowy, który w każdym calu jest doskonały. Trzeba wiedzieć, że mamy tutaj do czynienia z licznymi udogodnieniami, że pistolet jest doskonale dostosowany dla każdego. Jak się sprawdza w bojach, jak się sprawdza w praktyce? Przede wszystkim banalnie prosty w obsłudze, każdy szybko opanuje działanie z Guard-4. Dodatkowo należy pamiętać o takich kwestiach jak to, że sam spust działa niezwykle lekko. Nie zapominamy również o tym, że w trakcie strzelania to zasadnicza kwestia i nie pojawiają się żadne problemy. Dodatkowo trzeba pamiętać, że pistolet hukowo-gazowy Guard-4 jest bardzo bezpieczny, nie ma możliwości żadnych przypadkowych wystrzałów. Całościowo broń wykonana profesjonalnie, pochodząca od polskiego producenta Kolter.


Wszystko o broni hukowo-alarmowej

Broń hukowo-alarmowa jest to sprzęt, który może być używana jako typowy straszak. To broń, której główną funkcją jest samoobrona właściciela. To najprostsza, najkrótsza definicja przybliżająca tego rodzaju broń. Należy oczywiście odpowiedzieć na liczne pytania, związane z tym jak choćby działa, w jaki sposób jej bezpiecznie używać, gdzie zaopatrywać się w amunicję oraz inne akcesoria. Również ważnym aspektem jest legalność jej używania i o tym także trzeba wspomnieć.

Jak działa broń hukowa, broń alarmowa?

Pistolet hukowy ma bardzo prosty mechanizm działania. Mianowicie tego rodzaju broń działa na specjalne naboje, które nie posiadają materiału miotającego czyli innymi słowy, brak tutaj prochu strzelniczego. Naboje do tego rodzaju pistoletów mają za zadanie jedynie wywołać odpowiednie efekt dźwiękowy, ma być głośno i tym samym odstraszać potencjalnych napastników. Naciska się spust, mechanizm uruchamia nabój pod odpowiednim ciśnieniem i mamy głośny wystrzał ale nie robiący żadnej krzywdy. Co istotne, oprócz swoich właściwości, pistolet alarmowy jest wierną repliką tradycyjnych pistoletów. Już ich sam wygląd może sprawić, że napastnik uzna iż dysponujemy prawdziwym pistoletem. Na rynku można znaleźć całą masę ciekawie wykonanych replik. Dla przykładu pistolet hukowy Stalker M906 jest niezwykle podobny do szwajcarskiej broni Sig Sauer. Spotkać można również choćby Walther p99 pak, który idealnie odzwierciedla prawdziwą broń.

Bezpieczne użytkowanie broni hukowej

Co istotne, użytkując broń hukową można wyposażyć ją w odpowiednie gumowe naboje. Użycie ich sprawia, że można zrobić komuś krzywdę. Dlatego ładując do swojego egzemplarza tego typu naboje należy używać jej roztropnie, bo strzał nawet z dalszej odległości może zrobić krzywdę innej osobie. I niekoniecznie mowa o napastniku, którego chcemy wystraszyć. Samo użytkowanie broni wymaga przede wszystkim odpowiedniego dbania o nią i bezpiecznego przechowywania oraz noszenia. Należy stosować standardowe działania jakby się posiadało prawdziwą broń. Warto zakupić odpowiednie akcesoria. Jakie to akcesoria do broni hukowo-alarmowej? W specjalnym rozdziale poniżej zostaną one wymienione.

Akcesoria do broni hukowej

Jeżeli zostaliśmy posiadaczami broni hukowej, broni alarmowej to koniecznie należy o nią odpowiednio zadbać. Warto zatem zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Podstawa to wyciory, którymi należy regularnie czyścić lufę naszego egzemplarza. W trakcie konserwacji niezbędne są również oleje, producenci konkretnych modeli zazwyczaj mają w swojej ofercie odpowiedni olej do odpowiedniego modelu. Nie wolno również zapominać o chusteczkach, specjalnie zaprojektowanych do czyszczenia takiego pistoletu, a także warto inwestować podkładki, na których będzie kładziona czyszczona broń.

Rodzaje amunicji, nabojów do broni hukowej, alarmowej

Żeby postrzelać sobie z broni potrzebna jest amunicja, potrzebne są naboje. Producenci takich pistoletów jak choćby Walther p99 hukowy oferują swoje wyroby. W sklepach można znaleźć najróżniejsze ich rodzaje, trzeba jednak wiedzieć, że aby dokonać zakupu należy być pełnoletnim.

Mamy zatem naboje hukowe, które pasują do większości broni alarmowej. Zazwyczaj sprzedawane są w paczkach po 100 sztuk. Nabój hukowy to jednak nie wszystko. Można również zaopatrzyć się w kartridże hukowe, które służą między innymi do alarmowania, sygnalizowania, wystrzelania sygnalizacyjnych rakietek. Dodatkowo oczywiście wydają głośny huk, przypominający wystrzał z broni palnej. Trzeba jednak wiedzieć, że takie kartridże pasują do określonych typów broni. Warto to sprawdzić przed zakupem. Broń można wyposażyć także w nabój gazowy 9mm. Jego użycie pozwala unieszkodliwić przeciwnika ale równocześnie należy pamiętać, że zakup amunicji gazowej wymaga osobistej wizyty w sklepie, nie da się kupić drogą wysyłkową.

Legalność użytkowania broni hukowo-alarmowej

Broń hukowa, broń alarmowa może być zakupiona bez zezwolenia. Wystarczy posiadać dowód osobisty. Jednak niestety Polska od lat jest jednym z nielicznych krajów Europy gdzie do końca nie wiadomo co jest legalne. Przepisy swoje, policja swoje, a ludzie masowo kupują tego typu broń. I nie robią tego w celach zbrodniczych, a przede wszystkim pragną zagwarantować sobie bezpieczeństwo.

Sąd Najwyższy w roku 2016 wydał tezę, według której, mimo iż kupujący wybiera broń ze sklepu działającego legalnie, prowadzącego swoją działalność gospodarczą zgodnie z prawem, to nie może czuć się zwolniony z obowiązku sprawdzenia czy konkretny model może być użytkowany bez zezwolenia. Czyli tak naprawdę informacja, która niewiele wnosi, przerzuca się wszystko na kupującego. Kodeks Karny obowiązujący w naszym kraju prezentuje inne spojrzenie na całą rzecz związaną z bronią hukową, bronią alarmową. A w tym wszystkim oczywiście przewija się postawa policji czyli przykładowo według Centralnego Laboratorium Kryminalistyki Policji problematyczne jest używanie w broni typu Walther 6mm nabojów typu 9mm pak. Czyli przepisy jedno, tezy Sądu Najwyższego drugie i trzecie to oczywiście podejście CLKP. Kto ma rację? Oczywiście prawo powinno stać po stronie obywateli i dlatego można bez problemów wybrać się do placówki handlowej, nabyć pistolet hukowy, pistolet alarmowy oraz odpowiednie naboje do niego.

Jak pistolet hukowy godny zakupu?

Każdy powinien podejść do tematu indywidualnie. Przecież dysponuje się różnym budżetem, każdy ma inne potrzeby, do czego innego służyć ma konkretna broń alarmowa, hukowa. Na pewno hitem wśród klientów cieszą się takie modele jak Zoraki K 10 czy też Lexon 11. Nie należy zapominać o renomowanych pistoletach takich jak Walther p99 hukowy. Dokładnie warto przejrzeć oferty sklepów z bronią hukowo-alarmową i dopiero po licznych analizach zdecydować się na konkretny model.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *