Latarka LEDowa – super ranking – najlepsze latarki 2019

 1. Mactronic Black Eye
 2. max moc: 1300 lumenów
 3. zasięg: 270m
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Maglite Solitaire
 2. max moc: 37 lumenów
 3. zasięg: 55m
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Fenix E35 UE
 2. max moc: 1000 lumenów
 3. zasięg: 160m
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. LedLenser P7
 2. max moc: 450 lumenów
 3. zasięg: 300m
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Mactronic Alpha RC
 2. max moc: 260 lumenów
 3. zasięg: 100m
 4. Sprawdź aktualną cenę

Wyjazd pod namioty, biwakowanie, a może awaria prądu, a może potrzeba podświetlenia po zmierzchu trudno dostępnych miejsc. To zaledwie kilka sytuacji życiowych w jakich niezbędnym urządzeniem wydaje się być latarka. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wybór latarek był prosty ale równocześnie były to w większości urządzenia nie dające ciekawych możliwości, często kiepsko wykonane, szybko się psuły. Dziś sytuacja jest zupełnie inna, do wyboru do koloru, wystarczy powiedzieć, że istnieją wyspecjalizowane sklepy, oferujące tylko i wyłącznie w sprzedaży latarki.

Dlatego warto dowiedzieć się o tym jak zasilane są takie latarki, jakim światłem świecą, jaką mają moc i jak dobierać urządzenia pod konkretne potrzeby.

Latarka Maglite 3D LED

Latarka Maglite 3D LED to doskonały sprzęt w przystępnej cenie. W przypadku tego modelu na pewno należy zwrócić uwagę na to, że posiada doskonały zasięg, spokojnie można w razie potrzeby oświetlić to co chcemy. Dodatkowo trzeba brać pod uwagę doskonały czas pracy baterii, nie trzeba się obawiać, że w najmniej oczekiwanej chwili przestanie działać. Faktem jest, że gabaryty nie są jej mocną stroną ale z drugiej strony, pewnie się ją trzyma, nie ma możliwości wysunięcia się z ręki. Spokojnie można ją sobie zakupić do domu czy też jest idealnym rozwiązaniem na prezent dla znajomego.

Latarka Olight S1 Baton XM-L2

Latarka Olight S1 Baton czyli znakomitej jakości sprzęt dla każdego kto ceni sobie wysoką jakość i designerskich wygląd w połączeniu z małymi rozmiarami. Długość latarki to jedynie 6cm! Właśnie ten mini rozmiar to najlepsza wizytówka sprzętu Olight S1 Baton. Jednak to że jest mała, nie gwarantuje że będzie miała kiepską moc. Wręcz przeciwnie, aż dziw bierze, że w tej małej obudowie jest taka siła, taka moc. Spokojnie można sobie oświetlić nią to co chcemy, daje dobrą wiązkę światła. A i uwagę powinno zwracać się uwagę kilka opcji związanych z ustawianiem wiązki światła. Zachęcam do zakupu, szczególnie latarka idealna dla poprawy bezpieczeństwa. Wrzucimy do torebki, do kieszeni.

Latarka Maglite Solitaire LED Black

Latarka Maglite Solitaire LED Black co taniego, coś dobrego i malutkiego. Ale najważniejsze w tym modelu od Maglite to diody LED. Mamy pewność, że światło jest zupełnie inne, mocniejsze, bardziej wyraziste, niż to ma miejsce w tradycyjnych latarkach. Kluczowe jest tutaj również to, że nie musimy w jakikolwiek sposób martwić się wymianami żarówek. Przy LED taka opcja już ni wchodzi w rachubę. Dlatego jeżeli ktoś chce kupić oszczędnie, nie ma zamiaru wydawać kilku setek na latarkę, a i otrzymać odpowiednią moc to niech po prostu stawia na produkt Maglite Solitaire LED Black. [ Sprawdź cenę tej latarki w sklepie ]

Latarka Fenix TK75

Latarka Fenix czyli nic innego jak znakomitej jakości sprzęt wyposażony w diody. Kto wie jak działają takie diody to ma pojęcie o ich mocy. W wypadku tego urządzenia spokojnie możemy sobie świecić na kilkaset metrów i nie będzie rozproszonego promienia światła. Latarka została zaprojektowana w taki sposób, że bez problemów można sobie zrobić z niej lampkę. Ogólnie konstrukcja jest solidna, mówimy tutaj o takich opcjach jak również dość spora wytrzymałość w różnych sytuacjach gdy będzie się z niej korzystało. Na sam koniec dodam, że wielodniowe jej użytkowanie nie wpływa ujemnie na problemy z baterią.

Latarka szperacz Mactronic 400 lm

Latarka szperacz Mactronic 400 lm to jak sama nazwa wskazuje typowy szperacz. Należy mieć na uwadze, że sama moc latarki jest znakomita czyli musicie wiedzieć, że taka latarka gwarantuje moc do parametrów aż 400 lumenów. Można bez jakichkolwiek obaw używać je w najróżniejszych warunkach gdyż diody LED dają naprawdę wyraziste i mocne światło. Trzeba natomiast brać poprawkę na czas pracy, trzeba koniecznie wiedzieć, że ciągłe korzystanie wymaga przygotowania się do ładowania, kilka godzin to maks pracy urządzenia.


Źródła światła – latarka ledowa, a może tradycyjna?

Możemy wyodrębnić dwa rodzaje latarek odnośnie źródeł światła. Pierwsze z nich to te dające światło poprzez żarówki. Wśród stosowanych żarówek można wymienić tradycyjne, halogenowe czy też xenonowe. Naturalnie każdy rodzaj żarówki daje inny rodzaj światła, inną moc oraz oczywiście inny czas działania. Trzeba wiedzieć, że kupując latarki z żarówkami standardowymi moc światła nie będzie zbyt wielka, z drugiej strony mamy żarówki halogenowe gwarantujące ogromną moc światła, kilka razy mocniejsza niż w przypadku stosowania standardowej żarówki.

Kolejny typu źródła światła to diody LED. Nowoczesna technologia, stosowana w nowych modelach latarek. To dobra opcja dla osób szukających oszczędności, taka latarka ledowa jest niezwykle energooszczędna w stosunku do tego co proponuję te wyposażone w żarówki. Tutaj również mowa o większej wytrzymałości, a co najważniejsze, nie traci się na jakości mocy światła.

Zasilanie latarki – lepsze baterie czy akumulator?

Wśród latarek czekających na nas w sklepach możemy odróżnić te mające zasilanie na baterie tradycyjny czyli alkaliczne, baterie litowo-jonowe oraz na akumulatory. Co wiedzieć trzeba o tych trzech rodzajach zasilania?

Wybierając produkty zasilane alkalicznymi bateriami możemy mieć pewność, że nie wydamy dużo, że nie ma problemów z dostaniem nowych baterii. Po prostu wystarczy pójść do sklepu, na stację benzynową i zakupić nowe baterie. Oczywiście latarki na tradycyjne baterie nie dają zbyt wielkiej mocy, po prostu są to typowe zwykłe latarki do domowego użytku, nie będą często używane.

Latarki na baterie litowo-jonowe na pewno dają odpowiednią moc, lepszą niż te z tradycyjnymi bateriami. Część z nich jest stosowana choćby w latarkach diodowych. Wybierając taki właśnie sprzęt można choćby liczyć z jego małymi rozmiarami, będzie to choćby latarka kieszonkowa, a równocześnie zadowolą osoby poszukujące odpowiedniej mocy światła.

Ostatni typ zasilania latarki to wszystkie akumulatorowe. Żeby doładować taką latarkę należy zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości ładowarkę i oczywiście pamiętać o regularnych doładowaniach. Ktoś kto podróżuje z latarką, potrzebuje jej na wyprawach, ten może mieć choćby problem ze znajdowaniem źródeł zasilania ładowarki. Dlatego latarka na akumulator niekoniecznie będzie w tym przypadku dobrym rozwiązaniem.

Rodzaje latarek czyli jakie latarki znajdziemy na rynku

Szperając na różnych stronach internetowych, szukając w sklepach odpowiedniej latarki można dostać bólów głowy od ich nadmiaru. Podział na liczne kategorie, praktycznie do każdego zadania będzie dobra inna latarka. Nie ma jednak sensu rozdrabniać się na aż tak szczegółowe podziały, wystarczy po prostu bliżej zapoznać się z najbardziej istotnymi rodzajami latarek.

Latarki na każdy dzień czyli sprzęt dla osób, które po prostu chcą mieć w domu latarkę na wypadek nieprzewidzianych wydarzeń takich jak choćby braki w dostawie prądu. Są to zazwyczaj latarki o małej mocy, niewielkich rozmiarów i oczywiście nie kosztują zbyt wiele.

Latarki campingowe, biwakowe. W tym wypadku należy wiedzieć, że baterie mają gwarantować długi czas pracy oraz odpowiednią moc światła. Co prawda nie będzie to bardzo mocna latarka ale coraz częściej w tej kategorii przygotowane są latarki ledowe dzięki czemu uzyskuje się długi czas działania oraz naprawdę dobre światło.

Latarki taktyczne czyli coś dla zawodowców ale oczywiście można zakupić do własnego użytku. Krótko i na temat czyli latarki użytkowane przez profesjonalistów ze służb mundurowych. Trzeba pamiętać o ich doskonałej jakości. To nie tylko bardzo mocne latarki, to nie tylko znakomite światło, to również doskonałe kształty, tak aby komfortowo można było z niej korzystać. W przypadku taktycznych latarek trzeba również pamiętać o jej odporności na różnego rodzaju wypadki czy też niekorzystne warunki atmosferyczne.

Latarki czołowe to sprzęt przygotowany z myślą o osobach które są aktywne, które poszukują czegoś co nie będzie zmuszało do trzymania urządzenia w rękach. Sprzęt zazwyczaj na pasku, łatwy do zamontowania na głowie, komfortowy w użytkowaniu. Latarki czołowe posiadają dość dobrą moc, mogą być przydatne dla osób które biegają, piechurów górskich, a nawet dla tych którzy zajmują się choćby remontami samochodów.

Latarki typu szperacz, a więc mowa o urządzeniach mających naprawdę wielką moc, cechują się mocną obudową i do lekkich nie należą. Dodatkowo wyposażone są w elementy dodatkowe, ich konstrukcja pozwala na zawieszenie, bezpieczne i stabilne postawienie. Latarki szperacz dają bardzo mocne światło, często używane przez różnego rodzaju specjalistów, którzy muszą wykonywać swoje prace w miejscach gdzie brakuje tradycyjnego źródła światła.

Latarka dla dzieci, latarka dla kobiet czyli całkowicie odmienna kategoria, odmienny rodzaj latarki. Aby taki sprzęt idealnie nadawał się do użytkowania przez dzieci czy kobiety dobrze by nie był dużych rozmiarów, nie ma potrzeby inwestowania w latarki o dużej mocy. Takie latarki zajmują zazwyczaj mało miejsca, spokojnie można je zamknąć w dłoni, a co za tym idzie wrzucić do kieszeni czy torebki.

Jakie latarki najlepiej kupić?

Przed zakupem latarki należy sobie dokładnie odpowiedzieć na pytania odnośnie użytkowania urządzenia, do czego będzie potrzebna, jakie koszty można z tego tytułu ponieść. Na rynku można znaleźć latarki nieznanych producentów, które są tanie ale równocześnie nie zawsze gwarantują odpowiednią moc działania, nie dają również gwarancji długiego użytkowania. Można również inwestować w sprzęt renomowanych firm, latarki Fenix, latarki Mactronic czy też latarki Maglite to na pewno dobry wybór. Wysoka jakość wykonania, przystępność cenowa czy też idealne wykorzystanie w konkretnych sytuacjach.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

14 komentarzy

 1. drejk 30 maja 2017 at 22:44

  Jak dla mnie to olight – cenowo wygrywa pod względem jakości z konkurencją.


  1. Tirex 9 czerwca 2017 at 14:25

   Fakt, jak chodzi o latarki tradycyjne to ciężko byłoby znaleźć coś w równie dobrym stosunku jakości do ceny. Jednak przy czołówkach warto odpuścić i przerzucić się na petzla


   1. maniek 19 czerwca 2017 at 13:40

    dokładnie. Nie ma lepszej czołówki niż tikka


    1. Tirex 30 czerwca 2017 at 18:04

     I tańszej z tak dobrym stosunkiem jakość-cena


    2. Loyd 31 lipca 2017 at 19:33

     A jak z jakością i ilością światła?


     1. ashe 19 sierpnia 2017 at 14:41

      no chyba wszystko zależy od tego na jakim świetle i mocy świecimy. Mój chłopak bardzo sobie chwali te czołówki ma 2 w garażu i jest zachwycony


     2. Loyd 1 września 2017 at 18:12

      Jakość światła zależy od wewnętrznych parametrów latarki.
      Ja sie waham pomiędzy olightem a petzlem


 2. Gekon 31 maja 2017 at 22:28

  Moim zdaniem olight jest najlepszy, mały kompaktowy, nie ciąży w podróży i daje bardzo dużo światła.


  1. Tirex 9 czerwca 2017 at 14:24

   Sczególnie ten Baton jest bardzo mały a światła daje co nie miara. Ja zawsze mam go w spodniach jak ruszam w góry


   1. maniek 19 czerwca 2017 at 13:40

    to ta z usb?


    1. Tirex 30 czerwca 2017 at 18:03

     Nie, albo nic mi o tym nie wiadomo. To jest ta najmniejsza z serii Baton S1


     1. Loyd 31 lipca 2017 at 19:34

      Taka mała kieszonkowa tak? Ona na prawdę robi furorę jak chodzi o ilość światła.


   2. ashe 19 sierpnia 2017 at 14:42

    nie uważacie, że jak na tak małą latarkę jest dość droga ?


    1. Loyd 1 września 2017 at 18:11

     Za ceną podąża jakość, więc uważam ze warto tyle zapłacić za dobrego Olighta, który bedzie długo służył


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *