Najlepsze łuki bloczkowe – Ranking TOP5 łuków bloczkowych

Wybór odpowiedniego łuku bloczkowego na pewno nie należy do spraw łatwych. W praktyce producenci proponują rozmaitego rodzaju urządzenia, od bardzo tanich, do tych zdecydowanie za drogich. Jednak amator, kompletny laik w tym temacie nie będzie wiedział czym się kierować przy wyborze adekwatnego łuku dla swoich potrzeb. Polecam zatem zapoznanie się z rankingiem pięciu najlepszych łuków bloczkowych na ten moment. Sprzętów które miałem okazję testować i uważam, że sprawdzą się w wielu przypadkach, będą idealnym rozwiązaniem dla osób o zróżnicowanym poziomie umiejętności.

#1 CROSMAN WILDHORN

Łuk bloczkowy WILDHORN to wg producenta połączenie sprzętu tradycyjnego z nowoczesnością oczekiwaną przez pasjonatów strzelania z łuków. Jak wygląda to w praktyce? Jak oceniam ten sprzęt pod kątem użyteczności? Długość naciągu łuku to  16-26 cali (ok. 40 – 66,04 cm) a siła naciągu do 29 Ibs/13,5 kg. Na uwagę zasługuje to, że Crosman Wildhorn nie wymaga ogromnej siły w trakcie strzelania. Również mierzenie do celu (nawet dla kompletnych amatorów) nie będzie trudne. Należy również zwrócić uwagę na inne zalety tego łuku. Sprzęt jest lekki (waży 730 g) więc jego noszenie nie jest uciążliwe dla użytkownika. Łuk został przygotowany z włókien polimerowych, a dodatkowo producent pokrył go specjalną farbą, dzięki czemu jest odporny na zniszczenia – łatwo więc o niego dbać. Cięciwa wraz z stalowymi linkami są wykonane ze stalowej linki , która pokryta jest gumowaną powłoką. Decydując się na wydatek rzędu około 300 złotych otrzymamy pełen komplet – oprócz samego łuku również dwie strzały, celownik, uchwyt na strzały oraz specjalnie zaprojektowane ochraniacze placów i przedramienia. Łuk produkcji firmy Crosman to bardzo dobry wybór zarówno o dla początkującego jak i bardziej zaawansowanego użytkownika. [ Sprawdź cenę tego łuku w sklepie ]

#2 POE LANG REX SKULL CAMO

Na drugim miejscu postanowiłem umieścić sprzęt, który nie należy do tanich, bo kosztuje ponad 900 złotych, jednak z uwagi na swoje walory zadowoli najbardziej wymagających miłośników łucznictwa. Już sam producent, czyli firma POE LANG to gwarancja tego, że otrzymamy sprzęt w każdym detalu znakomicie przygotowanego. Siła naciągu łuku wynosi 20-65 lbs a długość naciągu to51-74 cm (20-29 cali). Największą zaletą łuku bloczkowego POE LANG REX SKULL CAMO jest wyposażenie go w doskonale regulowany naciąg. Ta opcja daje wiele możliwości regulacji i pozwala na dopasowanie go do każdych warunków. Co prawda wiele osób może uważać, że za tą cenę otrzymujemy zbyt mało, bo tylko łuk oraz dwie strzały, jednak taka jakość jest warta swojej ceny. W zestawie wraz z łukiem otrzymamy dwie strzały z włókna węglowego. [ Sprawdź cenę tego łuku w sklepie ]

#3 COBRA SILVER

Miejsce na podium mojego rankingu zamyka łuk bloczkowy COBRA SILVER, który polecam wszystkim osobom które miały już do czynienia ze strzelaniem z łuków i poszukują nowego  sprzętu w przystępnej cenie. To łuk przeznaczony dla doświadczonych strzelców wymagający od użytkownika przy napinaniu cięciwy dużej siły.  Oferuje za to  bardzo wysoką prędkość początkową strzały, a co za tym idzie i celność. Sprzęt ten kosztuje około 400 złotych, jednak gwarantuje rozrywkę na najwyższym poziomie. Wagowo jest ponad dwukrotnie cięższy od wymienionych wcześniej. Wykonanie urządzenia z najlepszych włókien szklanych gwarantuje długi okres użytkowania. Majdan tego łuku bloczkowego powstał z hartowanego aluminium. Bardzo dobra celność , dobrze zaprojektowana cięciwa – to tylko niektóre z zalet łuku. Siła naciągu to 55 lbs. Warto zaznaczyć iż łuk COBRA SILVER gwarantuje znakomitą siłę wyrzutu jakiej na pewno nie znajdziemy w większości łuków [ Sprawdź cenę tego łuku w sklepie ]

#4 DRUID CAMO

Łuk bloczkowy DRUID CAMO to sprzęt raczej z niższej półki cenowej. Za jedyne 300 złotych dostajemy łuk który może być wykorzystywany przez niedzielnych strzelców. Długość naciągu wynosi 26 cali (ok. 66 cm) asiła naciągu to 20 lb. (9 kg). Został on zaprojektowany w taki sposób, że istnieje możliwość jego kompletnego demontażu. To zaleta dla wszystkich, którzy pragną korzystać z łuków od święta i nie mają zamiaru kłopotać się z jego transportowaniem na miejsce, w którym zamierzają go używać. Kolejną zaletą jest waga łuku wynosząca 870 g. Oznacza to jednak, że sprzęt nie należy do najmocniejszych. Jak prezentuje się pod kątem wykonania? Całość wykonana z doskonałych tworzyw sztucznych, które gwarantują nie tylko wytrzymałość sprzętu ale również sprawiają, że użytkowanie go jest komfortowe i bezpieczne. Specjalne zaprojektowanie bloczków w DRUID CAMO (w sposób niesymetryczny) sprawia, że siła strzału jest znacznie większa, niż wskazują na to możliwości strzelca, elastyczność oraz zasięg jego ramion. W komplecie z łukiem otrzymujemy 2 strzały z włókna szklanego, dwuczęściowy kołczan, celownik, stabilizator cięciwy, ochraniacz na palce oraz ochraniacz na przedramię. [ Sprawdź cenę tego łuku w sklepie ]

#5 BARNETT VORTEX LITE

Postanowiłem, że ranking łuków bloczkowych zamknie idealny sprzęt dla młodzieży. Jeżeli ktokolwiek z Was zastanawia się nad idealnym prezentem w postaci łuku dla młodego adepta strzelania, to wydatek 500 złotych na BARNETT VORTEX LITE będzie znakomitym rozwiązaniem. Szeroki zakres siły naciągu (od 19 do 29 lbs), która może być łatwo regulowana pozwala każdemu młodemu człowiekowi spokojnie trenować strzelanie i rozwijać w sobie pasję łucznictwa. Może on zacząć od lekkiego naciągu i stopniowo go zwiększać. To łuk bloczkowy mający sprawdzić czy jego właściciel po prostu pokocha strzelanie, nic lepszego nie znalazłem w tej kategorii.[ Sprawdź cenę tego łuku w sklepie ]

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

16 komentarzy

  1. drejk 22 lipca 2016 at 11:32

    a Cobra Black czymś się różni?


    1. katko 9 października 2016 at 15:15

      Koloren


      1. drejk 30 maja 2017 at 20:53

        materiałem z którego jest zrobiony nie? black też jest z aluminium?


      2. gekon 31 maja 2017 at 20:41

        Jak cena nie jest inna to i podzespoły te same. Ale jednemu srebrny a innemu czarny do stylówki pasuje.


        1. maniek 26 czerwca 2017 at 08:48

          ja bym wolał czarny mimo wszystko 😛


  2. starton 29 grudnia 2016 at 10:14

    Ciekawy artykuł – ładnie zrobione ze zdjęciami.
    Dopiero zacząłem się tym interesować i mam kilka pytań.
    Cobra ma na szczytach rolki okrągłe a pozostałe łuki jakieś owalne ? O co w tym chodzi ? Owalne są lepsze ?
    Które łuki są bardziej celne – te o wyglądzie tradycyjnym jak Cobra czy o kształcie typu Crosmann ?
    Czy siła 29 lbs dla dorosłej osoby nie jest zbyt mała ? Widziałem np Cobra Protex z siłą 55 lbs..


    1. Zawadzki Maciej 23 lutego 2017 at 12:09

      Jestem prepersem,kompletuję sprzęt proszę o poradę dot. łuku bloczkowego do polowań(zając,bażant do sarny nie strzelę a na dfzika potrzebny cięższy kaliber.
      Będę wdzięczny za poradę.


      1. Tyra 4 kwietnia 2017 at 10:43

        Przypadkiem polowanie z łukiem na zwierzynę nie jest zabronione? Łuk ma służyć do strzelania do celu, a nie do żywych zwierząt. Kup sobie lepiej tarczę.


        1. gekon 31 maja 2017 at 20:57

          To się nazywa kłusownictwo i porada odnośnie tarczy jest zdecydowanie jedyną dobrą. Proponuje poczytać jakie kary grożą za takie postępki a później z łukiem do lasu się wybierać.


          1. maniek 26 czerwca 2017 at 08:50

            dokładnie. Jak się postara to i znajdzie tarcze ze zwierzętami jeśli mu tak na tym zależy. Ale uważam, że zabijanie zwierząt z łuku jest chore. Ten sprzęt służy do czego innego!


      2. drejk 30 maja 2017 at 20:54

        w Polsce nie wolno polować z łukiem, polowałeś tak?


        1. Bob 18 września 2017 at 00:40

          Z choinki się urwaliście ? Gościu przecież mówi że jest prepersem i kompletuje sprzęt, czyli nie będzie polował teraz tylko jeżeli nastąpi jakiś kataklizm lub wojna, i chce być na to przygotowany żeby móc sobie coś upolować. I w ogóle co to za gadanie że łuk nie służy do polowania ? hahahah łuk został stworzony do polowania i zabijania….


      3. Tirex 9 czerwca 2017 at 14:29

        To że jesteś „prepersem” na szczęście nie zwalnia Cię z odpowiedzialności karnej za kłusownictwo. Tak jak wszyscy poniżej doradzam Ci kupić tarczę albo zostawić takie zabawy ludziom odpowiedzialnym, którzy wiedzą jak obchodzić się z łukami i bronią, bo najwyraźniej do nich nie należysz skoro uważasz, że można polować na zwierzęta w lasach, Średniowiecze już się dawno skończyło.


        1. maniek 26 czerwca 2017 at 09:27

          i to jest właśnie typ ludzi przez których mi ręce opadają. Jestem za powszechnym dostępem do broni ale jak widzę takich ludzi to jednak myślę, że dobrze, że nie mamy jej dostępnej. Niektórzy po prostu nie dorośli jak widać nawet do łuków…


          1. Głos rozsądku 26 września 2018 at 19:37

            Ciekawe jakby ludzie przeżyli dajmy na to 500 lat temu bez łuków którymi to polowanie na zające i tak naprawdę wszystko coś się rusza. Dla mnie może sobie zabijać ile chce byle byle życie tego zwierzęcia nie poszło na marne to jest zjeść a że skóry zrobić jakąś przydatna rzecz. Jaka jest różnica między mięsem które sam upolujesz i zjesz a tym w sklepie oprócz tego że faszeruja teraz zwierzęta chemią i są one chowane w mękach klatek. Niech żyje wolność!


    2. drejk 30 maja 2017 at 20:55

      ja widzę same kółka tam, to chyba z wierzchu tylko tak wygląda jak jakieś jaja/owale. Czyli chyba ten aspekt jest bez różnicy


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *