Jaka najlepsza hulajnoga elektryczna? Kwiecień 2020

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które cieszą się coraz większą popularnością. Na ulicach miast jest ich coraz więcej. Bez problemów można korzystać z wypożyczalni, jak i również wyasygnować odpowiednią kwotę, dzięki której hulajnoga elek będzie do użytku w każdej chwili.

Zanim jednak ktokolwiek zdecyduje się na pierwszą przejażdżkę hulajnogą, warto uzupełnić swoją wiedzę na temat tego urządzenia. Jak działa hulajnoga elektry? Dlaczego korzystanie z niej jest korzystne? Jaka hulajnoge elektryczna kupic? Na co zwrócić uwagę, które parametry urządzenia są istotne?

 1. Frugal Dynamic
 2. moc 350W
 3. prędkość max 25km/h
 4. zasięg do 18km
 5. czas ładowania 4h
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Frugal Twist
 2. moc 250W
 3. prędkość max 23km/h
 4. zasięg do 13km
 5. czas ładowania 2h
 6. Sprawdź aktualną cenę

Hulajnogi elektryczne – jak działają?

Konstrukcja hulajnogi elektrycznej jest dość podobna do tych tradycyjnych. Jednak należy zwrócić uwagę, że występują modele, które są wyposażone w siedzisko. Dzięki temu zwiększony został komfort użytkowy, lepiej przemieszczać się nią na dłuższych dystansach. Podstawą hulajnogi elektrycznej jest oczywiście silnik elektryczny. Pracę silnikowi zapewnia akumulator, który oczywiście należy co jakiś czas ładować. Trzeba pamiętać, że od pojemności akumulatora, mocy zależy to jak długo będzie działała na jednym ładowaniu. Tanie hulajnogi elektryczne zazwyczaj posiadają baterie o mniejszej pojemności. Decydując się na droższe urządzenia, można oczekiwać dłuższej przyjemności z jazdy na jednym ładowaniu. Szukając odpowiedzi na pytania, jaka jest najszybsza hulajnoga elektryczna, trzeba właśnie mieć na uwadze moc silnika.

Dlaczego warto mieć hulajnogę?

Popularność urządzeń takich jak hulajnogi elektryczne wzrasta. Coraz więcej osób chce mieć ją na własność. Oczywiście, zanim dowiemy się która najlepsza hulajnoga elektryczna jest warta zakupu, należy zwrócić uwagę na korzyści wynikające z jej posiadania. Oto one.

Koszty użytkowania urządzenia nie są wysokie. Hulajnogi elektryczne nie wymagają paliwa, żeby jeździć. Zamiast tego do sprawnego działania niezbędna jest niewielka ilość energii elektrycznej. Niezależnie czy patrzy się w skali tygodnia, miesiąca czy roku, koszt zużycia energii niezbędnej do zasilenia hulajnogi elektrycznej jest znikomy. Równocześnie nie ma sytuacji, że trzeba stale ponosić koszty zakupu paliwa czy też biletów komunikacji miejskiej.

Własna hulajnoga elektryczna wychodzi taniej niż regularne wypożyczanie tego typu sprzętu. Wystarczy sprawdzić podstawowe plany taryfowe najpopularniejszych wypożyczalni, by mieć pewność, że lepiej wychodzi zakup. Niezależnie czy inwestuje się w najlepsze hulajnogi elektryczne, czy też ma to być tania hulajnoga elektryczna, zawsze jest to bardziej opłacalne, niż regularne wypożyczanie sprzętu.

Kupując hulajnogę elektryczną, ma się do czynienia ze sprzętem, który będzie w pełni dopasowany do własnych potrzeb. Poszukiwana hulajnoga o najlepszych parametrach, najwyższej mocy? Wystarczy taką znaleźć i zamówić. Może jednak potrzebna będzie hulajnoga elektryczna dla dzieci? W kolorze różowym albo zdecydowanie najlżejszy sprzęt na rynku? Kilkadziesiąt minut szukania w sklepie internetowym i ma się urządzenie sprofilowane pod własne potrzeby.

Własna hulajnoga elektryczna jest zawsze dostępna, może okazać się wybawieniem w wielu niespodziewanych sytuacjach. Nie trzeba również, jak ma to miejsce w przypadku wypożyczalni, poszukiwać w okolicy wolnej hulajnogi.

Hulajnoga elektryczna zajmuje mało miejsca. To urządzenia kompaktowe, bez problemów można je złożyć i np., przechowywać w szafie czy pod łóżkiem. Hulajnoga nie będzie przeszkadzała nawet w kawalerkach. Małe rozmiary po złożeniu sprawiają, że staje się znakomitym źródłem transportu, może być uzupełnieniem np. dojazdu do pracy czy na uczelnie.

Hulajnoga znakomitym remedium na tłok w wielkim mieście. Użytkownicy hulajnogi elektrycznej nie muszą tracić czasu w korkach. Jest to również doskonała alternatywa dla zatłoczonej komunikacji miejskiej.

Użytkowanie hulajnogi elektrycznej jest korzystne dla zdrowia. Szczególnie dla osób, które prowadzą typowo siedzący tryb życia. Praca w biurze, podróż w aucie, odpoczynek w domu. Prawie cały czas w pozycji siedzącej. Prowadzi to do wielu problemów zdrowotnych.

Przemieszczając się hulajnogą, jest się w pozycji stojącej. Taka podróż pozwala dotlenić organizm. Jest to również znakomita zabawa, niezależnie czy to elektryczna hulajnoga dla dzieci, czy też urządzenie dla osób dorosłych.

Jaka hulajnoga elektryczna? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Podczas poszukiwania odpowiedniego urządzenia, należy zadać sobie wiele pytań i szukać na nie odpowiedzi. Czy hulajnoga elektryczna najszybsza to dobry wybór? Ile kosztuje hulajnoga elektryczna, która zapewni wysoki komfort użytkowy? Czy najtańsza hulajnoga elektryczna jest dobrym pomysłem? Żeby nie było żadnych dylematów przed kupnem, trzeba dokładnie sprawdzić rozmaite parametry, które będą decydujące w ostatecznym rozrachunku.

Silnik hulajnogi. Urządzenia posiadają różnego rodzaju silniki. Hulajnoga elektryczna 1000W, hulajnoga elektryczna 500W, a może hulajnoga elektryczna 1600W? Im wyższa wartość, tym oczywiście urządzenie może jeździć szybciej, osiągać wysokie maksymalne prędkości. Tutaj więc należy się zastanowić, czy komuś rzeczywiście potrzebna jest hulajnoga o ogromnej mocy? W przypadku zakupu urządzenia dla dzieci będzie się oczywiście wybierało sprzęt o małej mocy.

Zasięg hulajnogi. Istotny parametr każdego urządzenia. Nie można go pod żadnym pozorem pomijać. Elektryczne hulajnogi o małym zasięgu mogą się nie sprawdzić w wielu sytuacjach. Dlatego sprawdza się to, ile można przejechać hulajnogą na jednym ładowaniu baterii. Hulajnogi elektryczne w niskiej cenie, najprostsze modele pozwalają przemierzyć maksymalnie do 10 km, po czym trzeba je podładować. Najdroższe hulajnogi elektryczne, zaawansowane konstrukcyjnie, wystarczą do przemierzenia nawet 40 km.

Jak długo trzeba ładować hulajnogę elektryczną? Kolejny parametr, który wpływa na jakość użytkową urządzenia. Najczęściej hulajnogi elektryczne ładuje się poprzez podłączenie np. do kontaktu w domu, czy biurze. Standardowe modele potrzebują około 6 godzin, żeby się w pełni naładować. Oczywiście można znaleźć hulajnogi elektryczne, które zostaną naładowane i w 2 godziny. Jednak ich cena jest dość wysoka.

Hulajnoga elektryczna dopasowana do wagi użytkownika. Wybierając urządzenie, trzeba zwrócić uwagę jakie obciążenie jest w stanie wytrzymać. Standardowo hulajnogi elektryczne zniosą do 120 kg obciążenia. W przypadku modeli dla dzieci maksymalna waga jest niższa.

Rodzaj kół w hulajnodze. To, jaką wielkość mają koła w hulajnodze, ma ogromne znaczenie użytkowe. Małe koła nadają się do typowo miejskiej jazdy, po prostym podłożu. Większe koła pozwolą poruszać się hulajnogą nie tylko w po miejskich drogach, ale i również po nierównym podłożu. Dodatkowo im większe koła, tym większa stabilność całego urządzenia.

Łatwość przenoszenia, składania hulajnogi. Hulajnogi elektryczne są urządzeniami niezwykle kompaktowymi, w bardzo łatwy sposób można je złożyć, przenosić, przechowywać. Jeżeli mamy mało miejsca w domu, przewozimy hulajnogę w komunikacji miejskiej, warto wybierać modele, które ekspresowo się składa i zajmują mało miejsca.

Design hulajnogi. Wybierając hulajnogę, nie wolno zapominać o tym jak się prezentuje, jakie ma kolory, kształty. Hulajnoga elektryczna biała, a może hulajnoga elektryczna różowa? Surowe kształty, czy może lekko fantazyjne? Wszak każdy chce się dobrze czuć, wybiera hulajnogę pod swój zmysł estetyczny.

Dodatkowymi parametrami, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi elektrycznej, będą: tempomat, światła (zarówno przednie, jak i tylne), liczba biegów, czy też rodzaj wyświetlacza.

Sprawdzając wszystkie powyższe aspekty w sposób bardzo dokładny, można będzie jasno znaleźć odpowiedź na pytanie typu: hulajnoga elektryczna jaka najlepsza?

Hulajnoga elektryczna cena. Ile kosztuje elektryczna hulajnoga?

Hulajnoga elektryczna do 1000 zł, czy może lepiej hulajnoga elektryczna do 500 zł? Zasadniczo należy brać pod uwagę, że najtańsze hulajnogi elektryczne będą posiadały pewne ograniczanie odnośnie parametrów. Mowa tutaj przecież o takich kwestiach jak szybkość, moc baterii, długość ładowania czy po prostu rodzaj materiałów wykorzystanych przy produkcji urządzenia. Oczywiście nawet hulajnoga elektryczna tania, nie musi oznaczać, że ma się do czynienia z kiepskim urządzeniem. Tak naprawdę kupując hulajnogę, należy mieć na uwadze jej przeznaczenie oraz oczywiście posiadany budżet.

Dobrze jest przyjrzeć się markowym hulajnogom, przygotowanym przez renomowanych, znanych producentów. Jest to pewnego rodzaju gwarancja, że hulajnoga elektryczna sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Naturalnie cena hulajnogi markowego producenta, z uwagi na choćby zastosowane materiały, będzie wyższa, niż tzw. marki „no name”. Jednak nie ma co tutaj oszczędzać.

Warto również odwiedzać profesjonalne sklepy, specjalizujące się w handlu hulajnogami elektrycznymi. Oprócz bogatej oferty, dostępu do urządzeń różnych producentów, można liczyć na profesjonalne doradztwo, dopasowanie modeli pod preferencje indywidualnego użytkownika.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

1 komentarz

 1. Ratownik 112 29 sierpnia 2020 at 17:07

  Tak, hulajnoga do miasta i dla dorosłych to fantastyczny pomysł wart polecenia. Hulajnoga dla dzieci? Tak, ale nie elektryczna. Pracuję w pogotowiu i autentycznie odradzam bo tylu nieszczęść dawno nie było spowodowanych przez nowość na rynku elektroniki. Jak kupić tanio? Szukać na promocjach lub na serwisach aukcyjnych.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *