Jaki najlepszy pistolet gazowy? Mocna broń gazowa – ranking 2018, opinie

Ranking pistoletów gazowych

 1. Kolter RMG-19
 2. gaz w formie żelu
 3. ok. 10 wystrzałów
 4. zasięg: 4m
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. RazorGun PMG-37
 2. 9 użyć
 3. gaz w formie chmury
 4. zasięg: 4m
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. Arm Gas 22
 2. realistyczny wygląd
 3. prosty w obsłudze
 4. zasięg: 3m
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. Kolter RMG-23
 2. gaz w formie chmury
 3. ok. 10 wystrzałów
 4. zasięg: 4m
 5. Sprawdź aktualną cenę

#1 Pistolet gazowy Walther PDP Black


Walther P22 to jeden z najpopularniejszych pistoletów i dlatego jeżeli ktoś szuka wiernej repliki tego modelu i równocześnie chce zakupić pistolet gazowy niech zainteresuje się Walther PDP Black. Pistolet gazowy Walther PDP Black to nic innego jak doskonała w każdym calu broń gazowa. Przede wszystkim jest znakomicie wykonana, niezwykle wytrzymała, nie grozi jej, jak to ma miejsce przy wielu innych gazowych pistoletach, szybkie zniszczenie. Niezwykle banalna obsługa, nie ma problemów z opanowaniem tego pistoletu, łatwo się strzela, spust chodzi bardzo lekko. Nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo z tytułu przypadkowego wystrzału kiedy broń jest w stanie spoczynku. Zastosowano w tym modelu bezpiecznik chwytowy, który daje gwarancję 100% bezpieczeństwa.

Co do samego użytkowania, pistolet gazowy Walther PDP Black ma zasięg do 5 metrów, a jedno ładowanie pozwala na 6 strzałów. W momencie oddania strzału, rażenie gazem trwa nawet do 10 sekund, co skutecznie unieszkodliwia napastnika. Warto dodać również moc gazu jaki zostaje wystrzelony. Mianowicie stężenie gazu tutaj wynosi nawet 10% OC, a dodatkowo używany jest barwnik UV, co pozwala na późniejszą identyfikację napastnika.

Podsumowując – niemiecka precyzja w przystępnej cenie, naprawdę warto kupić.

#2 Pistolet hukowo-gazowy Guard-4


Polska produkcja w wykonaniu firmy Kotler to gwarancja najlepszej jakości. Zacząć należy od tego, że ta wierna replika pistoletu COP .357 Magnum to po prostu ręczny miotacz gazu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, zastosowaniu konkretnych opcji, właściwości, pistolet hukowo-gazowy Guard-4 może być zakupiony bez zezwolenia. Jak się prezentuje w trakcie użytkowania?

Zacząć należy od tego, że strzelanie jest proste, lekkie. Doszło do tego, że niektórzy nie powinni mieć problemu by strzelać nawet za pomocą jednego palca, co przy wielu innych modelach jest po prostu trudne. W trakcie użycia napastnik może spodziewać się gazu o stężeniu do 10% OC, co automatycznie unieszkodliwi go i jego działania nawet na 30 minut. Dodatkowo zastosowanie gazu w postaci żelu sprawia, że żadnego rodzaju zmiana kierunku wiatru czy też wiatry boczne nie doprowadzą do rozproszenia gazu. Zasięg modelu Guard-4 do 5 metrów.

Co do samego wyglądu oraz wykonania, to na pewno należy mieć na uwadze, że jest lekki, że bardzo komfortowo się go przenosi, trzymanie przez dłuższy czas nie męczy dłoni. Większość pistoletu hukowo-gazowego Guard-4 została wykonana z metalu.

Bardzo ciekawe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają czegoś naprawdę doskonałego i nie mają zamiaru wydawać wielu pieniędzy.

#3 Pistolet gazowy RMG-19 Pro


Polska produkcja na światowym poziomie. To najlepsza reklama dla tego jaki jest pistolet gazowy RMG-19 Pro. Trzeba wiedzieć, że posiada on liczne zalety, że posiada wiele opcji dzięki czemu dla wielu stanie się idealnym pistoletem gazowy, pistoletowym miotaczem gazu.

RMG 19 to niezwykła imitacja prawdziwego Glocka. Tak naprawdę trzymając go w dłoni, otoczenie nie bardzo wie czy posiadamy prawdziwą broń czy tylko pistolet gazowy. Dodatkowo nie jest zbyt ciężki, waży niecałe 0,5 kg, a jego opływowość sprawia, że znakomicie leży w dłoni. Ważnym atutem jest tutaj blokada spustu, która pozwala bezproblemowo używać RMG 19 jedną ręką. Skoro mowa o bezproblemowym użytkowaniu, to należy również zaznaczyć, że pistolet gazowy RMG-19 Pro został wyposażony w niezależne bezpieczniki. To najwyższy poziom bezpieczeństwa w momencie kiedy broń nie jest użytkowana. Nie ma zagrożenia przypadkowym wystrzałem.

Co do samego strzelania to moc działania tego pistoletu wynosi do 4 metrów, a jedno ładowanie gwarantuje 6 strzałów.

Jeżeli zatem ktoś szuka doskonałego ale i prostego w obsłudze pistoletu gazowego to w tym momencie go znalazł. Naprawdę warto zainwestować w ten model, to jeden z najlepszych obecnie wyborów na rynku gdy mowa o pistoletach gazowych


Broń gazowa czyli co należy wiedzieć

Czym jest broń gazowa? Jakiego rodzaju urządzenia oferowane są na rynku? Czy użytkowanie jest legalne czy może należy postarać się o specjalne zezwolenia? Jak sprawdzić odpowiedniej jakości pistolet gazowy i dopasować go do swoich potrzeb? A może komuś potrzebny miotacz gazu i chciałby wiedzieć jak najwięcej o nim? Wszystko co istotne w temacie broni gazowej, wszystkie najważniejsze informacje.

Co to broń gazowa?

Zaglądając do profesjonalnie stworzonych definicji możemy zauważyć, że to broń miotająca, działająca poprzez rozpylenie substancji toksycznych w formie strumienia, skierowanej naturalnie w stronę przeciwnika. Taka substancja jest uwolniona z naboju gazowego i wpływa na organizm poprzez silne łzawienie, ataki kaszlu, a w niektórych przypadkach również zaburzenia koordynacji ruchowej oraz nudności. Może w sposób kompletny pozbawić zaatakowanego jakichkolwiek możliwości obronnych.

Rodzaje broni gazowej

Broń gazową w najprostszy sposób można podzielić na palną oraz pneumatyczną. Czym się różnią, jak działają dokładnie?

Broń gazowa palna czyli standardowa broń lufowa gdzie można odpalać jedynie naboje gazowe. Jest tak skonstruowana aby osoba, która z niej strzela nie była narażona na działanie gazu. Z tego powodu lufy w takiej broni są w pewnej części zaślepione. Wyróżnia się pistolety gazowe dostosowane jedynie do nabojów gazowych 6 mm oraz pistolety gazowe, których kaliber jest w przedziale 8-11,43 mm. Taka broń ma większe możliwości, większą siłę rażenia, a także można w nich wykorzystywać choćby naboje alarmowe.

Broń gazowa pneumatyczna czyli różnego rodzaju miotacze gazu, których działanie opiera się na miotaniu substancji toksycznych, występujących pod postacią sprężonego gazu. Naciska się spust w miotaczu i następuje reakcja rozpylania gazu. Broń tego typu będzie skuteczna na niewielkiej odległości i wymaga umiejętnego rozpylania.

Posiadanie broni gazowej w Polsce

Co mówią polskie przepisy prawa odnośnie legalności posiadania i użytkowania broni gazowej? Czy niezbędne są zezwolenia na miotacz gazu obezwładniającego albo pistolet gazowy?

Przepisy są dość skomplikowane i należy uznać, że w pewnych przypadkach zakup pistoletów gazowych wymaga przejścia odpowiedniej procedury, która kończy się wydaniem zezwolenia. Ale przykładowo ręczny miotacz gazu dostępny jest już bez jakichkolwiek zezwoleń. Co lepsze, wiele ręcznych miotaczy gazu ma wygląd pistoletu i dlatego można je kupić bez żadnych problemów. Okazuje się zatem, że posiadanie broni gazowej bez zezwolenia wymaga po prostu staranności w trakcie wybierania i dostosowanie konkretnych parametrów broni gazowej do tego co mówią nasze przepisy prawa. Jednocześnie należy zdawać sobie sprawę z niedokładnej wykładni przepisów prawa. Kodeks Karny, a choćby działania i interpretacja policji to tak naprawdę w Polsce dwie różne bajki. Udając się do sklepu można nabyć pistolet gazowy bez zbędnych formalności. Naturalnie używany ma być jedynie do własnej obrony. Równocześnie z uwagi na podejście polskiej policji zbytne epatowanie posiadaniem takiej broni może zakończyć się interwencją służb mundurowych i oddania sprawy do sądu. Pamiętajmy, pistolet gazowy jak i ręczny miotacz gazu nie służą do zabawy, to wyłącznie narzędzie do samoobrony.

Jaka broń gazowa najlepsza do samoobrony?

Jednoznaczne wskazanie odpowiedniej broni gazowej idealnej pod indywidualne potrzeby jest niemożliwe. Jedna osoba nie będzie miała problemów choćby z używaniem ręcznego miotacza, będzie robić to znakomicie, dla kogoś innego próba rozpylenia gazu może zakończyć się tragicznie. I tak samo będzie z pistoletami gazowymi. Warto jednak zdać sobie sprawę choćby z hipotetycznych reakcji napastnika, który widząc choćby pistolet może się szybko wycofać. Jeżeli próba obrony będzie polegała na wykorzystaniu miotacza gazu to niekoniecznie wystraszy to napastnika. Wśród dobrych pistoletów gazowych na pewno na uwagę zasługuje polska produkcja czyli Kolter RMG 19. Wystarczy sprawdzić sobie opinie jakie posiada RMG gaz, to będzie idealna broń na początek. Komu jednak nie podoba się noszenie pistoletu to niech poszukuje ręcznych miotaczy gazu prostych w obsłudze, takich, które mają odpowiednią moc rażenia, pozwalają szybko unieszkodliwić napastnika.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *