Jaki marker do paintballa kupić?

Najlepsze markery

Gra w paintball wymaga doboru odpowiedniego sprzętu. Może się większości wydawać, że wystarczy udać się do konkretnego sklepu z markerami, wybrać sobie urządzenie najbardziej estetycznie pasujące i na tej podstawie dokonać zakupu. Nic z tych rzeczy, trzeba koniecznie postawić na dokładne sprawdzenie kilku elementów, kilka spraw jak choćby takich, iż dopasowanie sprzętu jest uzależnione od rodzaju gry, od miejsca gdzie będzie się grało w paintball.

Woodsball czy speedball

Wchodzący do świata paintball mają raczej nikłą wiedzę o rodzajach gry. Nie zdają sobie sprawy z faktu, że inny sprzęt będzie używany w trakcie rozgrywki w lesie, a innego rodzaju marker znakomicie się sprawdzi w trakcie gry w speedball.

Woodsball – gra w lesie. Tutaj należy celować przede wszystkim w odpowiednio przygotowane markery do gry leśnej. Jakie urządzenia znakomicie się sprawdzają, w jakie urządzenia opłaca się inwestować by mieć pewność udanej gry? Gramy w lesie, gramy w plenerze dlatego urządzenie do gry powinno być niezwykle wytrzymałe. Nie może być tak, że w trakcie gry przestanie działać, nie może być tak, że niekorzystne warunki atmosferyczne, kontakt z błotem, ziemią sprawi, iż nie będzie możliwości strzelania, a tym samym nici z dobrej rozrywki. Najlepiej tutaj postawić na odpowiedni sprzęt pneumatyczny, sprzęt który nie opiera się na układach elektronicznych. Dobrze również aby można było skorzystać z markerów w trakcie mrozów, grać również zimą.

Speedball – gramy w szybką odmianę paintballa. Tutaj wymaga się przede wszystkim dynamicznego udziału w rozgrywce, wysokiego poziomu celności. Tak właśnie prezentować się powinien sprzęt do paintballa. Musimy mieć na uwadze, że tutaj liczą się jedynie markery HP czyli na sprężone powietrze. Trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że takie rozwiązania sprawiają, iż nasz sprzęt strzelający będzie mniej odporny na warunki atmosferyczne, będzie musiał być wyposażony w elektronikę, która jak wiadomo może zawodzić na placu boju.

Sprzęt uniwersalny?

Czy istnieje sprzęt, czy istnieją markery uniwersalne? Oczywiście jest możliwość zakupu czegoś co sprawdzi się w obu odmianach jednak miejmy na uwadze, że takie urządzenia w obu sytuacjach nie dadzą maksymalnych korzyści. Specjaliści od gry w paintball proponują korzystać z markerów niskociśnieniowych. Ktoś grający jednak regularnie w paintball, ktoś dla kogo jest to pasja, niech lepiej zainwestuje w dwa rodzaje markerów. W innym wypadku awaryjność sprzętu będzie wysoka, bardzo łatwo takie uniwersalne markery można zniszczyć w trakcie rozgrywki

Ranking markerów

Tippmann TCR

Znakomity marker który oferuje znakomitą zabawę na polu do paintballa. To połączenie nowoczesnych rozwiązań z klasyką czyli coś dla osób które raczej nie preferują gry w oparciu o jakieś bajery, o jakieś nowoczesne trendy związane z futurystycznym wyglądem markera do paintballu. Co mogę napisać odnośnie jego właściwości, parametrów i tego jak działa na „polu walki”? Prosto, przyjemnie, bez kombinowania- tak mogę określić model Tippmann TCR. Mamy dwie możliwości magazynków czyli taki na 7 oraz na 12 kul. Z tej przyczyny w trakcie użytkowania nie ma problemów z dopasowaniem taktyki do sytuacji na polu. Dodatkowo sprzęt wyposażony w adapter pozwalający montować klasyczny loader. Parametry strzałów? Po prostu kaliber 68, a do tego niezwykle ciekawie i prosto przygotowana składana kolba co znacznie ułatwia realizację się w trakcie gry. Sprzęt polecam początkowym graczom oraz osobom które szukają czegoś uniwersalnego.

Smart Parts eNMEy Black 68 cal

Co tu dużo pisać, tani sprzęt dla niewymagających graczy. Jeżeli traktujecie paintball jako zabawę na sto procent, jeżeli wasze pobyty na polach do gry w paintball ograniczają się do kilku, kilkunastu wizyt w roku to bez problemów możecie skierować się do sklepów po urządzenie Smart Parts eNMEy Black 68 cal. Polecam również wszystkim początkującym którzy wolą inwestować we własny sprzęt, nie chcą go wypożyczać. Z czego składa się ta konstrukcja, godna uwagi w naszym rankingu?

Bez obaw o bezpieczeństwo, bez obaw o dźwięki, wszystko przygotowane tak aby osiągnąć maksymalny komfort w trakcie gry. Do tego ten marker jest naprawdę lekki i przyjemny w obsłudze, nawet osoby mające problemy z technologiami różnego rodzaju będą zadowolone z tego co oferuje Smart Parts eNMEy Black. Łatwa obsługa, łatwa nauka, nic tylko brać do ręki i grać.

Tippmann X7 Basic Black

Ciekawy sprzęt dostępny na każdą kieszeń, to znaczy, że zarówno młode osoby nie śmierdzące groszem, szukające czegoś ciekawego na początek jak i oczywiście ktoś kto nie potrzebuje nie wiadomo jakich sprzętów, powinny zainwestować właśnie w Tippmann X7 Basic Black. Ale do rzeczy, kilka prostych faktów pozwalających przekonać się do tego właśnie modelu.

Ciekawie przygotowana lufa gwarantująca znakomitą celność ale pod warunkiem że użytkownik ma wyrobione oko, potrafi zachować zimną krew w trakcie gry. Na uwagę zasługuje również niezawodność obsługi, prostota korzystania. A to jest czego oczekują przede wszystkim niedzielni gracze, osoby dla których paintball nie jest całym życiem. Samodzielnie można sobie wszystko zmontować czy później zdemontować, żadnych obaw, że sprzęt nie będzie działał prawidłowo. Jeżeli ktoś szykuje się do gry w lesie to powinien dokupić kilka dodatków które sprawiają, że ten marker idealnie pasuje do leśny rozgrywek.

Spyder Hammer 7 Pump

Standardowy sprzęt gwarantujący kilogramy rozrywki i to niezależnie od tego czy wybieramy grę w lesie czy może inna scenografia jest tym czego nam potrzeba. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na takie fakty jak przygotowanie czegoś w przystępnej cenie i mającego wiele ciekawych funkcji i rozwiązań. Na pewno Marker paintballowy Spyder Hammer 7 Pump to nic innego jak tradycja w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami. Dla wszystkich szukających czegoś prostego, szukających urządzenia od lat cieszącego się powodzeniem. Jednakże tutaj idzie się z duchem czasu dzięki czemu dociera do nas wszystko co najlepsze, wszystko co doskonałe. Zachęcamy serdecznie, polecamy wybieranie właśnie takich modeli markerów jeżeli chcemy mieć pewność, że zyskamy nowe orędzie do podboju pól do paintballa.

Tippmann FT-12 Rental

To sprzęt dedykowany wszystkim tym którzy poza lasem nie widzą dla siebie miejsca w paintballu. Dlatego też urządzenie do leśnych rozgrywek Tippmann FT-12 Rental przygotowane zostało z myślą o łatwości rozgrywki, o komforcie graczy. Sam sprawdzałem wszystkie aspekty związane z użytkowaniem tego właśnie sprzętu. Przede wszystkim w trakcie gry, rozgrywki nie sprawia żadnych kłopotów. Nie sprawia żadnych problemów nawet osobom niedoświadczonym. Co istotne, po skończonej grze, konserwacja, rozkręcanie nie sprawia żadnych problemów. Mamy jasny i czytelny przekaz o właściwościach tego urządzenia. Marker ten będzie po pierwsze idealny do gry w lesie, po drugie dobry zakup dla każdego kto poszukuje czegoś ciekawego, nieskomplikowanego do rozrywki.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *