Jaki najlepszy wykrywacz metali? Ranking wykrywaczy 2019

 1. Garrett ACE 150
 2. 3 tryby pracy
 3. niska cena
 4. wyświetlacz LCD
 5. dobry dla początkujących
 6. waga 1,2kg
 7. Sprawdź aktualną cenę
 1. Garrett ACE 250
 2. cewka 9″
 3. tryb namierzania PinPoint
 4. 12 zakresów dyskryminacji
 5. 5 trybów pracy
 6. waga 1,2kg
 7. Sprawdź aktualną cenę
 1. Rutus Alter 71
 2. czułość 90 poziomów
 3. dyskryminacja 120 poziomów
 4. tryb namierzania PinPoint
 5. dla zaawansowanych
 6. waga 1,63kg
 7. Sprawdź aktualną cenę
 1. Fisher F44
 2. czułość 20 poziomów
 3. wysoka jakość wykonania
 4. identyfikator żelaza
 5. wbudowana latarka LED
 6. waga 1,15kg
 7. Sprawdź aktualną cenę

Wykrywacze metalu czyli nic innego jak specjalistyczne urządzenie które wykorzystywane jest do wykrywania metalu. Oczywiście mowa tutaj o poszukiwaniach w różnego rodzaju miejscach, zarówno na powierzchni jak i oczywiście pod ziemią. Jeżeli wykrywacz metalu zlokalizuje metal to sygnalizuje ten fakt poprzez wydanie dźwięku, różnego w zależności od modelu. Do wykrywaczy metali należy również zaliczyć te używane choćby na lotniskach, jednakże to całkiem inna historia, nas interesuje detektor metalu dla różnych ludzi, tak aby można było sobie spokojnie w dni wolne pochodzić po lesie czy plaży i znajdować różnego typu skarby.

Jakiego typu mamy wykrywacze metali, jaki warto kupić, do czego przydają się konkretne wykrywacze, czym różni się wykrywacz złota od tradycyjnego wykrywacza metali i czy tani wykrywacz to dobry wybór?

Wykrywacz metali Garrett ACE 150

Wykrywacz metali Garrett Ace 150 to popularny sprzęt za niewygórowaną cenę. Jest to idelane rozwiązanie dla początkujących. Umożliwia pracę w trzech trybach. Wyświetlacz urządzenia pokazuje trzy orientacyjne głębokości, na jakich może znaleźć się wyryty obiekt. Sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze i cechuje się energooszczędnością. Jest to wykrywacz, który idealnie sprawdzi się podczas poszukiwań zagubionych przedmiotów.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Wykrywacz metali Rutus Alter 71

Wykrywacz metali Rutus Alter 71 z sondą DD 28 cm to urządzenie dysponujące siedmioma programami wyszukiwania. Chociaż jest on dedykowany (ze względu na cenę) raczej dla bardziej zaawansowanych poszukiwaczy, to jego intuicyjna obsługa nie sprawi trudności nawet nowicjuszom. Zasilany sześcioma bateriami AA może pracować bez problemu kilka godzin.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Wykrywacz metali Fisher F44

Wykrywacz metali Fisher F44 to wykrywacz stabilny i doskonale wykonany. Jest to urządzenie całkowicie wodoodporne i sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Jest wyposażony w duży wyświetlacz LCD i umożliwia pracę w pięciu trybach. Wizualna prezentacja wyszukanego przedmiotu wsparta jest czterostopniową sygnalizacją dźwiękową. Sprzęt nie należy do najtańszych, jego cena nie jest jednak wygórowana.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Wykrywacz metali Teknetics Eurotek 8”

Wykrywacz metali Teknetics Eurotek 8 to cenowo niższa półka, przeznaczony dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników. Wykrywacz informuje o znalezionym przedmiocie w sposób wizualny oraz dźwiękowy (2 segmenty). Posiada regulację dyskryminacji, czułości oraz wycinania (NOTCH). Charakteryzuje się poręcznością i stosunkowo długim trybem działania.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie


Jaki są typy i rodzaje wykrywaczy metali?

Najważniejsze informacje odnośnie typów wykrywaczy metali związane są z tym jak one działają, jakie technologie są wykorzystywane do ich prawidłowej pracy. Z tego względu mamy:

BFO czyli wykrywacze metali których działania opierają się na zmianach drgań gdy w pobliżu cewki wykrywacza znajduje się metal. Częstotliwości generatora zmieniają się zależne od odległości. Takie wykrywacze są nieskomplikowane, również nie będą gwarantowały większej rozrywki tym którzy regularnie chodzą na poszukiwania.

PI czyli pracujące w oparciu o generator impulsów. Ten rodzaj wykrywaczy metali działa na prostej zasadzie czyli cewka generuje określony sygnał, co powoduje w następstwie odbiór przez echo. Taki wykrywacz metalu nie będzie pozwalał na dokładne określenie jaki metal znaleźliśmy. Urządzenie kiepskie z uwagi na swoje ograniczenia w pracy.

VLF oraz VLF-TR czyli wszystkie wykrywacze metali które pracują na niskiej częstotliwości, w oparciu o układ nadajnik-odbiornik. W trakcie pracy z takimi wykrywaczami dochodzi do zakłócania sygnału gdy cewka nadawcza wykryje metal. Takie urządzenia są oczywiście rozbudowane, posiadają funkcję dyskryminacji co po prostu pozwala selekcjonować wykrywane metale, nie będą wskazywały wszystkich metali znajdujących się w obszarze pracy.

Jak wybierać wykrywacze metali?

Zakup wykrywacza metali nie jest prosty. Obecnie sklepy stacjonarne, internetowe, aukcje internetowe proponują naprawdę ogromną ilość urządzeń. Znajdziemy tanie wykrywacze metali ale nie zawsze dobrze, możemy rozpatrywać te za kilka tysięcy, sugerować się choćby tym co ludzie piszą na forach internetowych czy też sprawdzić ranking wykrywaczy metali, który może wskazać co jest dobre na konkretne potrzeby. Najważniejsze to jednak indywidualnie podejść do tematu, odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Określenie możliwości finansowych. Jak to w życiu bywa, wszystko rozbija się o pieniądze. Trzeba sobie ustalić ile można wydać na takie wykrywacz metali i co najważniejsze, jeżeli posiada się naprawdę dość pokaźne rezerwy finansowe to nie ma co oszczędzać, a zainwestować na pewno w lepsze, droższe urządzenia. Dlaczego? Im więcej kosztuje tym więcej parametrów posiada, tym więcej możliwości nam daje, tym lepiej nim się szuka. A przecież dla początkującego to istotne by nie zniechęcić się do poszukiwań w wyniku użytkowania jakiegoś „dziadostwa” co wskazuje najwyższej kapsle po piwie.

Kolejny etap w doborze najbardziej optymalnej opcji dotyczy oczywiście miejsca zakupu. Tutaj polecam oczywiście kupno w renomowanych sklepach, kupno u polskich sprzedawców i oczywiście unikania sprzętu już użytkowanego. Bo często pojawia się pokusa kupna na portalach aukcyjnych, na tablicach ogłoszeniowych. To zabezpieczenie transakcji, na wypadek jakichkolwiek problemów, niesprawnego sprzętu, możemy bez problemowo go reklamować.

Wytrzymałość wykrywaczy metali, zabezpieczenie urządzenia. Warto tutaj dokładnie sprawdzić jak zostało dane urządzenie przygotowane, szczególnie że poszukiwania prowadzić możemy w najróżniejszych warunkach pogodowych. I nie ma nic gorszego niż wykrywacz metali który otrzyma trochę wody, wilgoci i już nie pracuje jak należy. Tylko dobry wykrywacz metali o odpowiednich właściwościach to podstawa dobrych zakupów, wyborów.

Dyskryminacja, możliwości regulacji parametrów, programów. Dyskryminacja to bardzo ważna opcja w wykrywaczach metali, o której pisałem już powyżej. Trzeba zdać sobie sprawę czy rzeczywiście dany model oferuje dobrze przygotowaną dyskryminację, czy nie ma problemów z dopasowaniem ustawień do poszukiwania konkretnego typu metali. Na pewno trzeba brać to pod uwagę, tak samo jak możliwości ustawień innych parametrów. Najgorsze co można zrobić to zakupić wykrywacze metali nie posiadające wielu opcji, ograniczające się tylko do suchego szukania metali. W ten sposób zanim cokolwiek cennego znajdziemy, przebrniemy przez wiele śmieci i łatwo się zniechęcimy.

Dobre urządzenia, najlepsze marki wykrywaczy metali

Jaki jest najlepszy wykrywacz metali na rynku, co na pewno nie zawiedzie oczekiwań kupującego? Powyżej wyraźnie zaznaczyłem, że cena ma znaczenie ale nie oznacza to, że ktoś mający kilkaset złotych skazany jest na porażkę. Przecież wykrywacze metali ze znakiem Garrett to doskonały wybór. Na pewno przystępność cenowa, a do tego odpowiednie parametry. Dla początkujących urządzenia firmy Garrett są jak znalazł, na pewno nie zawiodą w trakcie przeszukiwania ziemi. Jaki jeszcze ręczny wykrywacz metali warto kupić, które z oferowanych są profesjonalne, pozwalające na prawdziwą przygodę, a nawet wzbogacenie się? Warto bliżej poznać marki takie jak Rutus, Fisher czy Teknectics. Wszelkiego rodzaju rankingi wykrywaczy metali, wszelkiego rodzaju eksperckie porady na forach internetowych odnoszą się do właśnie takowych modeli, odnoszą się do tego typu sprzętu, doradza się ich zakup.

Trzeba jednak na koniec podkreślić, iż ważnym jest regularne sprawdzanie nowinek na rynku wykrywaczy metali. Co jakiś czas pojawiają się nowe wersje sprzętu czy też kompletnie innowacyjne wykrywacze. Na pewno już 800 złotych pozwala na kupno dobrego sprzętu i gwarantuje ogromną przyjemność z wykrywania kolejnych skarbów ukrytych w ziemi.

Co można znaleźć?

Nie ma większej ekscytacji kiedy wykrywacz metali zaczyna wydawać dźwięk. Szukający „skarbów” ukrytych w ziemi zawsze czekają na tę chwilę. Co można za jego pomocą znajdować?

Pieniądze leżą na ulicy, trzeba tylko się po nie schylić, a dokładniej trzeba zagłębić się troszkę pod powierzchnie ziemi, pod niższe warstwy piasku plażowego. Za pomocą wykrywacza metali można znajdować najróżniejsze monety, który oczywiście są w obiegu. Szczególnie mowa tutaj o przeszukiwaniu plaż. Ludzie gubią drobne pieniądze, monety wpadają w piasek plażowy dlatego przejście po plaży może zagwarantować całkiem okazały dopływ gotówki.

Zabawa w archeologa czyli przeszukiwanie ziemi na łonie natury daje możliwości związane z dotarciem do ciekawych przedmiotów, które pamiętają dawne czasy, które mogą mieć sporą wartość.

Szukanie pamiątek militarnych czyli wszelkiego rodzaju łuski, wszelkiego rodzaju elementy wyposażenia żołnierskiego, łącznie za bronią. Polska ziemia może skrywać wiele militariów, wynika to oczywiście z działań militarnych, partyzanckich prowadzonych na terenie naszego kraju jeszcze kilka dekad temu.

Śmieci na potęgę. Zanim oczywiście trafi się na swój pierwszy skarb, znaleziony za pomocą wykrywacza metalu, należy sporo ziemi przeczesać. Na porządku dziennym są liczne kapsle, puszki, śrubki, przedmioty o żadnej wartości.

Gdzie szukać skarbów wykrywaczem metali?

Teoretycznie użytkownicy wykrywaczy metali szukają gdzie się da. Trzeba jednak brać pod uwagę, że przykładowo szukanie i kopanie w ziemi w lasach jest problematyczne. Jeżeli ktoś szuka pieniędzy, monet będących w użytku, powinien udać się na plaże. Poszukiwanie pamiątek militarnych, poszukiwanie broni, osprzętu wojskowego najlepiej realizować w miejscach gdzie odbywały się potyczki wojenne, czy to w trakcie I czy II wojny światowej. Jednak nawet wyprawa na pobliskie łąki, pobliski zagajnik może okazać się szczęśliwa, doprowadzić do znajdowania ciekawych okazów.

Przepisy prawa, a wykrywacz metalu

Polskie przepisy nie są zbyt przyjazne dla poszukiwaczy. Wyraźnie mówią o tym, że każdy kto korzysta z urządzeń elektronicznych do poszukiwania zabytków może zostać pociągnięty do kary grzywny lub ograniczenia wolności. Ale jak to bywa z polskim prawem jest mało precyzyjne. Bo czy kawałek klamry paska z II wojny światowej to zabytek? O wszystkim decydują specjaliści, ich zdanie jest tutaj decydujące. Dodatkowo należy wiedzieć, że wszystkie rzeczy wartościowe znalezione pod ziemią należą do państwa polskiego.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

21 komentarzy

 1. drejk 30 maja 2017 at 21:30

  250 bym brał. Miałem okazje używać i jest super.
  Natomiast z budżetowych brakuje Bounty Hunter w ranikngu.


  1. maniek 26 czerwca 2017 at 08:35

   a co w nim takiego dobrego? I ile kosztuje?


  2. Loyd 31 lipca 2017 at 19:37

   Faktycznie da się tym cokolwiek znaleźć wartościowego czy trzeba już grube tysiące wydać ?


   1. ashe 19 sierpnia 2017 at 14:45

    No, ale po co wydawać tysiące jak tak czy siak to co znajdziesz musisz oddać państwu :<


    1. Loyd 1 września 2017 at 18:18

     przeważnie znajdujesz łuski czy jakieś hełmy.. mało komu udaje isę znaleźć dorgocenne skarby.. a nikt nie bedzie lusek oddawał.


 2. Tirex 10 czerwca 2017 at 13:18

  Garretty najlepsze. Korzystałem z jednego kilkukrotnie i na prawdę świetna zabawa. Do tego nie są przesadnie ciężki i bardzo łatwe w obsłudze


  1. maniek 26 czerwca 2017 at 08:35

   potwierdzam. Też się nim bawiłem i serio są spoko


   1. Loyd 31 lipca 2017 at 19:38

    Ze względu na jakość odnajdowanych rzeczy, głębokość szukania, cene czy jakie aspekty?


   2. ashe 19 sierpnia 2017 at 14:47

    jakiś konkretny model czy wszystkie garetty są dobre ?


    1. Loyd 1 września 2017 at 18:17

     Zależy jakie masz fundusze. Wiadomo, że te droższe modele mają więcej przydatnych bajerów, ale czy amatorowi to wszytko potrzebne to nie wiem..


 3. maniek 26 czerwca 2017 at 08:37

  teknetics jak dla mnie najlepszy z całego zestawienia. Nawet mam zamiar kupić własnego niedługo


 4. domingos 28 lipca 2017 at 14:45

  panowie zaczynam dopiero czego można się spodziewać w lasach gdzie stacjonowali niemcy i ruskie przez pare lat . jaki wybrać wykrywacz posiadam na początek 1500 tysia zł ? dzięki z góry


  1. Loyd 31 lipca 2017 at 19:39

   Jak chodzi o wykrywacz to szukaj spośród firmy Garrett. A co do miejsca to na pewno znajdziesz łuski, hełmy może jakieś sprzączki.


   1. Mietek 4 marca 2019 at 03:30

    Potwierdzam, ja mam Garretta ręcznego z latarka, Sprawdza się też w takich miejscach. Ja kupowałem w spyshopie, zresztą jak większość mojego wyposażenia. Jak nie będziesz pewny to Ci doradzą.


 5. Piter 10 sierpnia 2017 at 13:20

  Wszędzie kanarki! Polecam polski wykrywacz Armand Prospector 4, lekki, dobrze wyważony, dobry zasięg. Mam, używam, bezproblemowy sprzęt za 1000 zł. Serwis polski, zawsze to lepiej, niż odsyłać nie wiadomo gdzie. Nie traci na wartości z biegiem lat, jest mało ogłoszeń z używanymi.


 6. Skwarek 19 listopada 2017 at 13:01

  Polecam garretta 250 na początek i 350 dla już „osłuchanych” w dźwiękach kanarków, mam oba i raz z jednym chodzę a raz z drugim. Są bardzo dokładne, oczywiście trzeba je raz ustawić i heja w plener. Powodzenia!


  1. Skwarek 19 listopada 2017 at 13:10

   Co do armanda to miałem dominatora 3 przez ponad rok no centralnie totalna porażka, kolega ma dwójkę i wiem co znajduje – sam złom, po prostu tylko żelastwo, a ma go drugi rok. Jakby co to piszcie, to zawsze mogę coś podpowiedzieć. Pozdrawiam


 7. janeli 8 stycznia 2019 at 18:13

  witam chciabymkupic fishera 11DD-40 czy ktos moglby mi napisac jak sie sprawuje z gory dziekuje janek


 8. O wykrywaczu ( pierwszym ) trochę inaczej. 10 czerwca 2019 at 21:57

  Wiele się słyszy jaki najlepszy na pierwszy i tutaj następuje przepychanie marek wszelkich… A pytanie jest jedno tak naprawdę do czego potrzebujesz wykrywacz, bo wszyscy wiemy że nie ma tak naprawdę uniwersalnych. Albo monetki albo głęboko , bardzo głęboko. A prawda jest taka, że depozyty raczej siedzą głębiej niż na płyciźnie. Przekopałem całego neta wszystkie za i przeciw. Potrzebowałem czegoś co ogarnie i monetki ale i sięgnie po coś czego szukamy wszyscy. No i … kupiłem wykrywacz statyczny, manualny, bez wodotrysków, polskiego konstruktora z 2 letnią gwarancją, dyskryminacją i paroma funkcjami jeszcze. Nie kosztowało to fortuny ale i nie było chińskim cukierkowym zamiataczem do paprochów. Często chodzę po kolegach z dynamikami i słyszę tam nie łąź bo już trzepane… No i trzepane to jest ale dopiero przeze mnie. Stać mnie było na nowego Minelaba… ale ryzykant jestem i się opłaciło. I zrobił bym tak ponownie. Kupiłem wykrywacz statyczny, impulsowy który ryje głębiej niż najbardziej ambitny kret. NIe mam ani prowizji, ani udziałów i może to wyglądać na reklamę ale nie znam tak naprawdę człowieka. Poznałęm sprzęt który produkuje. Złożyłem po prostu zamówienie i tyle. Kto chce niech szuka, próbuje, lub wybiera bo na rynku wykrywaczy jest od groma. Ja swojego zamówiłem na stronie wykrywaczenowaka.pl.tl / pisał – Wojciech.


  1. psobol 29 stycznia 2020 at 08:24

   CzeSC czy to firma Notronik?


 9. Jacek 19 września 2019 at 14:14

  Jaki ma zasieg Garrett 350


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *