Ranking TOP5 Sztyletów – najlepszy sztylet

Sztylety czyli biała broń która ma bardzo długą historię. Używane przez wieki do różnych celów, niekoniecznie zgodnie z prawem, jednak obecnie to niezwykle poręczne narzędzia które mogą się przydać w wielu sytuacjach. Zapraszam do zapoznania się z recenzjami 5 ciekawych sztyletów, każdy znajdzie coś dla siebie.

#1 Sztylet MFH Boot Knife

Urządzenie ciekawe, a do tego w przystępnej cenie, by wejść w jego posiadanie. Sprzęt tego typu może być przydatny w wielu sytuacjach, szczególnie kiedy chcemy mieć pod ręką coś uniwersalnego. Najważniejszy element czyli głownia, wykonana została ze stali nierdzewnej co gwarantuje dobrą jakość użytkową, niezwykle mocny i nie tępi się szybko. Wykorzystując sztylet MFH Boot Knife jestem zadowolony z tego jak łatwo można wbijać go w różnego rodzaju materiały, przedmioty. Sztylet ten również niezwykle ułatwiał mi cięcie różnych materiałów które na pierwszy rzut wyglądają tak jakby można było je ciąć jedynie piłą. To zatem doskonała wiadomość nie tylko dla osób ruszających w teren, na wyprawy leśne ale także tych którzy potrzebują dobrego sprzętu w trakcie codziennych prac choćby ogrodowych czy w garażu.

Jaki komfort daje operowanie tym sztyletem? Zaręczam wszystkim zainteresowanym, że dzięki temu, iż rękojeść jest gumowa oraz karbowana, to nie mamy problemów z jego pewnym trzymaniem, wykonywaniem mocnych ruchów celem cięcia, krojenia.

[ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]

#2 Sztylet Fairbairn Sykes

Coś z wyższej półki, sztylet który na pewno zadowoli wymagające osoby, który jest ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich tych którzy już mają obycie ze sztyletami. Jak zachęca producent, sztylet Fairbairn Sykes to replika sprzętu, który był w użyciu przez brytyjskich komandosów w trakcie II wojny światowej. To oczywiście tylko ciekawostka ale sprawiające, że posiadając ten sztylet czujemy historię. Przechodząc do kwestii używalności, wykonania produktu, jego głowni, to jest ona przygotowana ze stali węglowej hartowanej. Uchwyt jest prążkowany czyli profesjonalnie możemy go chwytać, w trakcie użytkowania nie zachodzi problem że nam się wyślizgnie lub będzie powodował dyskomfort trzymania. I właśnie taka rękojeść jest niezwykłym atutem, nie spotkamy w innych sztyletach tak doskonale wykonanego elementu. Owszem, wiele osób może odrzucić design tego sztyletu jednak pamiętajmy, oryginalna konstrukcja pochodzi z roku 1940. Zakup Fairbairn Sykes to wydatek około 300 złotych.

[ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]

#3 Nóż Cold Steel FGX Cruciform Dagger

Postanowiłem zamieścić w tym rankingu niezwykle tani sztylet, a dokładniej nóż Cold Steel FGX. Za 40 złotych z małą górką otrzymujemy coś naprawdę ciekawego, urządzenie które na pewno wielu laikom, amatorom będzie pasowało. Zacznijmy jednak od samego producenta, Cold Steel z USA to jedna z lepszych, bardziej renomowanych firm kiedy mowa o nożach i sztyletach, dlatego nie możliwości aby wypuściła coś kiepskiego. Tradycyjnie skupiam się na wykonaniu dwóch elementów sprzętu, a zatem głownia jest niezwykle ostra, posiada ostre czubki, długość jej to niecałe 89 mm, grubość ponad 12 mm. Nie gwarantuje to nam, że wszystko będziemy mogli sobie pociąć, nic z tych rzeczy. To nóż przeznaczony do samoobrony lub jako urządzenie nóż magnetyczny dla poszukujących w ziemi zabytków wojskowych. Rękojeść jest doskonale przygotowana, tradycyjnie jak w innych produktach Cold Steel jest wygodna i komfortowa.

[ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]

#4 Sztylet Kershaw Secret Agent

Dlaczego tego rodzaju sztylet musiał znaleźć się w naszym zestawieniu? Mianowicie jest to ciekawy sprzęt który został zaprojektowany by istniała możliwość noszenia go w cholewie buta. Czyli sztylet dla prawdziwych agentów, tajnych agentów. Kershaw Secret Agent to produkt który jest idealnie przygotowany, który jest doskonale wykonany poprzez zastosowanie dwustronnego ostrza, dodatkowo, jak przedstawia to producent, poddany obróbce cieplnej. Rękojeść wzmocniona włóknem szklanym, co daje wiele, bo sam sprawdzając ten sztylet nie odczułem żadnego dyskomfortu w trakcie dłuższego operowania. Sprzęt nie należy do największych ale to oczywiście jego zaleta. Zachęcam do wybierania właśnie takiego urządzenia szczególnie kiedy mamy w rezerwie około 160 złotych.

[ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]

#5 Nóż Cold Steel Shanghai Shadow

I po raz drugi zagościła u mnie firma Cold Steel ale zasługuje na to. Tym razem jednak sprzęt na bardzo wysokim poziomie i trochę kosztujący, bo prawie 200 złotych. Największym atutem tego noża jest jego wykonanie, a mianowicie stal węglowa 1055 w jednym kawałku z którego wszystko zostało zrobione. Niezwykle opływowa rękojeść gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania oraz łatwość z obracaniem go w trakcie użytkowania. Sprzęt przydaje się w wielu sytuacjach, nie tylko w trakcie drobnych prac kiedy ruszymy w teren ale i w domu znajdzie się dla niego zastosowanie, krojenie, cięcie, wszystko można tutaj ogarnąć.

[ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *