Lornetka Bushnell 20×50 Power View

Wybierając odpowiednią lornetkę na dobry początek nie ma co przepłacać. Niestety wiele osób to robi, z kolei jeszcze więcej wydaje za mało myśląc, że inwestując w lornetkę jakieś 200 złotych zyska fajny sprzęt do obserwacji. Nic z tych rzeczy. Tak naprawdę aby rozpoczynać przygodę z prowadzeniem obserwacji powinno się wydać coś około 400-500 złotych. Dlatego też od razu pozwólcie, że przedstawię wam (moim zdaniem) idealny sprzęt w takich widełkach cenowych dla początkujących – BUSHNELL 20X50 POWER VIEW, to rzecz godna rozważenia.

Dobra lornetka to taka która spełnia kilka elementów, posiada dobrze dopasowane do siebie właściwości. Zawsze zwracam uwagę na wielkość i dopasowanie sprzętu do swoich potrzeb. Jakość obrazu czyli jakie posiadamy możliwości odnośnie oglądania, obserwacji różnych przedmiotów i nie tylko. Sprawa kolejna to oczywiście nic innego jak ogólna trwałość sprzętu, jak warunki ergonomiczne. Jakie mamy tutaj elementy, jak wszystko zostało przygotowane i jak się sprawdza „na placu boju”?

Lornetka Bushnell Power View posiada powiększenie 20x, natomiast średnica obiektywu to 50 mm.   Zastosowanie powiększenia o takiej wartości na pewno jest dobrym rozwiązaniem, pozwoli nam prowadzenie dokładnych obserwacji, z drugiej strony nie spodziewajmy się fajerwerków takich jak przy lornetkach o znacznie większej wartości. Mogę napisać że mimo przystępnej ceny kwestie powiększenia i średnicy obiektywu doskonale się sprawdzają, dają znakomity efekt.

Z uwagi iż firma Bushnell używa w swoich produkcjach układu optycznego ze szkła optycznego Bk-7 to mamy system soczewek powlekany antyrefleksyjnymi powłokami. Jedna rzecz jaka daje się zauważyć w tej dziedzinie to oczywiście ograniczenie odbicia światła. Czy w takiej cenie ktoś znajdzie również tak dobrą lornetkę? Z systemem który będzie coś takiego nam proponował?

Realizując duże powiększenia nie należy się obawiać jakichkolwiek problemów drgania. To ważne bo przecież z wykorzystywania lornetek ma płynąć sama radość, a nie irytacja i złość. Oczywiście sprzęt doskonale trzyma się w dłoni, jest wygodny, aczkolwiek jeżeli ktoś planuje długie obserwacje to warto pomyśleć nad statywem. Natomiast na pewno jeszcze raz napiszę – warto zapłacić niecałe 500 złotych za ten sprzęt gdy rozpoczynamy przygodę z obserwacjami za pomocą lornetek. Zakup będzie udany, efekty i wrażenia pozytywne gwarantowane.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *