Szczoteczka soniczna dla idealnego uśmiechu

Codzienna, prawidłowa higiena jamy ustnej ma wpływ na kondycję uzębienia i dziąseł, dlatego to, jaką szczoteczkę do zębów wybieramy ma bardzo duże znaczenie. Zwykła szczoteczka manualna może nie poradzić sobie z dotarciem do każdego zakamarka, co w konsekwencji może doprowadzić do psucia się zębów i innych nieprzyjemnych powikłań.

Manualna, elektryczna czy soniczna?

Dużą popularność zyskały ostatnio szczoteczki soniczne, nazywane inaczej dźwiękowymi. Swoim wyglądem mogą one przypominać szczoteczki elektryczne, ale sposób ich działania jest zupełnie inny – emitują fale dźwiękowe, wprawiając w ruch włosie szczoteczki na specjalnie wyprofilowanej główce, a dzięki wysokiej częstotliwości fal i unikalnemu kształtowi, działanie szczoteczki sonicznej jest niezwykle skuteczne. Dociera ona do trudno dostępnych miejsc i precyzyjnie usuwa płytkę nazębną. Moc sonicznych szczoteczek najwyraźniej widać, zestawiając ilość wykonywanych przez nie drgań – najszybsze modele wykonują ich nawet do 100 000 na minutę, podczas gdy szczoteczka manualna to zaledwie ok. 300 ruchów na minutę. Tak szybkie ruchy to nie tylko dokładne doczyszczanie dla zdrowych zębów, ale i walory estetyczne – osad i przebarwienia odchodzą w niepamięć, odsłaniając dawną biel szkliwa.

Spersonalizuj swoją szczoteczkę

Szczoteczka Seysso GOLD BLACK to flagowy model producenta, stworzony dla tych osób, którym zależy na połączeniu zaawansowanej technologii i skuteczności z unikalnym designem. Szczoteczka soniczna została wyposażona w udoskonaloną technologię DCT, która powoduje dynamiczny ruch cieczy w jamie ustnej, a więc doczyszczanie trudno dostępnych miejsc. Mikrobąbelki powstałe w wyniku kawitacji wypychają z zębów zalegające nieczystości, pozostawiając jamę ustną idealnie czystą. Korzystanie ze szczoteczki sonicznej Seysso to także wygoda i oszczędność czasu – zastosowanie baterii litowo-jonowych powoduje, że można zapomnieć o ładowaniu przez 70 dni, a etui posiada dodatkowo funkcję ładowania indukcyjnego. Do wyboru jest kilka programów, które umożliwiają spersonalizowanie własnej szczoteczki sonicznej, m.in.: tryb polerowania szkliwa, stymulacji dziąseł czy delikatne czyszczenie aparatu ortodontycznego.

Nawet najlepsza szczoteczka soniczna będzie bezużyteczna, jeśli będziemy się nią nieprawidłowo posługiwać. Należy pamiętać o prawidłowej technice – ustawić ją pod kątem ok. 45 stopni, kierując włókna w stronę dziąseł i powoli przesuwać, nie dociskając za mocno. Każdemu fragmentowi uzębienia trzeba poświęcić odpowiedni blok czasowy. Opanowanie tych kilku prostych zasad wystarczy, by cieszyć się idealnym uśmiechem.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *