Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK Dobson 10″ Pyrex

Teleskop Sky-Watcher to zdecydowanie ciekawe urządzenie dla wszystkich tych którzy cenią sobie dokładne, rzetelne obserwacje balkonowe, oczywiście w mieście. Bo akurat wyjście na balkon nocą i mając dookoła wiele źródeł sztucznego światła skutecznie może uniemożliwić podziwiania nieba, ciał niebieskich.

Urządzenie funkcjonuje na podstawie systemu Newtona przez co można je wykorzystywać w wielu sytuacjach. Co ważne, teleskop daje dość niespotykaną ostrość dzięki czemu co niektórzy (posiadający dobry sprzęt fotograficzny) będą mogli również zajmować się przygotowaniem fotografii. Dodam w tym miejscu, że jak na swoją cenę, czyli około 2200 złotych daje znakomite efekty, kto znajdzie coś lepszego w takim przedziale cenowym proszony jest o kontakt. Ale przejdźmy dalej, spoglądajmy nie tylko na niebo, a skupmy się teraz na konkretnych elementach tego urządzenia.

Inne teleskopy z rankingu TOP5.

Oznaczenie Pyrex w nazwie teleskopu równoznaczne jest z tym, że lustro w nim zostało wykonane z Pyrex-u. Właściwości takiego materiału to między innymi niska rozszerzalność termiczna, co znacznie wpływa na obraz jakim karmi nas ten teleskop. O tym pisałem już na wstępie, jakiekolwiek obserwacje prowadzone w miejscach gdzie skupione są liczne źródła światła sztucznego będą możliwe do wykonania.

Jakie parametry posiada system optyczny? Mianowicie średnica to 250mm, a ogniskowa 1250mm. Te atrybuty sprawiają, że można bez problemów przybliżyć obraz za pomocą teleskopu i nie będzie on tracił na jakości. Oczywiście bez przesady, pewnych rzeczy nie damy maksymalnie zbliżyć, jednak dla osób które nie zajmują się naukową obserwacją nieba będzie to odpowiednie rozwiązanie.

Uważam osobiście, że urządzenie takie jak Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK Dobson 10″ Pyrex (SW-1303) zasługuje zdecydowanie na zainteresowanie, zasługuje na inwestowanie. Cena nie jest wygórowana, a naprawdę możemy uzyskać wiele ciekawych obserwacji, na pewno osoby które nie tylko zaczynają przygodę z obserwacją nieba będą zadowolone z tego urządzenia. Polecam!

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *