Bezpieczeństwo podczas gry w paintball

Paintball to gra która gwarantuje masę rozrywki, która pozwala nam spędzić aktywnie oraz ciekawie wolny czas. Owszem pojawiają się głowy związane z niebezpieczeństwem jakie niesie ze sobą paintball ale gwarantujemy, że odpowiednie podejście do zasad gry, odpowiednie podejście do sprzętu, zadbanie o wszystkie detale rozgrywki, zagwarantuje nam bezpieczeństwo i możliwość delektowania się rywalizacją z innymi.

Sprzęt do gry – najważniejsze zasady

Po pierwsze należy zakupić dobrej jakości sprzęt do gry w paintball albo zorientować się jakiego rodzaju sprzęt do wynajęcia oferują organizatorzy paintballu. Na pewno inwestycja w dobry marker do paintballa, odpowiedni do danych warunków oraz oczywiście maska która chronić będzie naszą twarz.

Czyli tak – maska odpowiednio dobrana, ma nie tylko chronić nas przed strzałami innych graczy, ma również gwarantować odpowiedni komfort, dobre widzenie, nie może łatwo się zaparować. Sprawa istotna to oczywiście podstawa bezpieczeństwa odnosząca się do ściągania maski. Pamiętajmy, że ściągnąć ją można tylko poza terenem gry. Na placu gdzie toczy się rozgrywka musimy mieć maskę. Nawet problemy z widocznością nie mogą powodować pozbycia się maski. Celny strzał w twarz może spowodować wiele szkód, wybić oko, ząb.

Również korzystanie z markera nie powinno być lekkomyślne. Pamiętajmy, że sprzęt ten posiada liczne zabezpieczenia i szczególnie w przerwach pomiędzy grami musimy nasz marker zabezpieczyć. Bierzmy pod uwagę, że nierozważne zachowanie z ciągle naładowanym sprzętem może spowodować spore szkody, zaczynając od siniaków i zaczerwień na skórze po trafieniu kulką. Zaleca się zachowania identyczne jak w trakcie użytkowania tradycyjnej broni.

Warto dodatkowo zadbać o zakup odpowiedniego ubioru. Liczne ochraniacze na łokciach, kolanach, do tego lepszy materiał, pozwalający nie tylko chronić ciało przed urazami ale również w trakcie gry w trudnych warunkach terenowych czy atmosferycznych.

Regulaminy, zasady, najważniejsze informacje!

Każda gra opiera się o regulamin i taki również powinien posiadać wynajmujący plac do gry w paintball. Pamiętajmy o tym, że celowanie z bliskich odległości mija się z celem, jest po prostu niehonorowe. Zazwyczaj przyjmuje się, iż nie strzela się do kogoś w odległości 5 metrów lub mniej. Moc wylotowa naboju jest ogromna zatem strzał z bliskiej odległości może sprawić sporo bólu. Osobiście polecam mimo wszystko wprowadzenie pewnych zasad które jednoznacznie ustalają z jakich odległości można strzelać, w końcu ma być zabawa.

Również nie wolno grać będąc pod wpływem alkoholu czy też substancji które są zabronione.  Zimne piwko w upalny dzień jak najbardziej wskazane ale dopiero po skończonej rozgrywce.

Gdzie bezpieczna gra?

Grajmy tylko w miejscach sprawdzonych, w klubach przystosowanych do profesjonalnego paintballu. Grajmy w miejscach które są w pełni zabezpieczone, które jednoznacznie określają teren. Przez zabezpieczenie rozumiemy między innymi specjalistyczne siatki oddzielające plac gry od sąsiedztwa, od miejsc choćby dla widowni. Również samodzielne organizowanie gry w paintball, na terenach ogólnodostępnych nie powinno wchodzić w grę. Istnieje ogromne ryzyko zranienia przypadkowych osób czy też zwierząt.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *