Gra w paintball to rozrywka – najważniejsze porady na początek

Gra w paintball dostarcza nam wiele rozrywki. Wiedzą o tym wszyscy którzy już próbowali grać, wiedzą o tym wszyscy którzy już mają za sobą liczne doświadczenia na polu walki. Ale jest liczne grono osób które z chęcią by spróbowało gry w paintball równocześnie się bojąc, nie mając zaufania do rozwiązań tutaj stosowanych. Warto więc przybliżyć kilka ciekawych faktów, warto przybliżyć informacje związane z tym jak wybierać sprzęt do gry w paintball, gdzie najlepiej w niego grać oraz oczywiście jak wygląda dokładnie rozgrywka.

Kupujemy sprzęt

Naturalnie wybierając się na pole do gry w paintball można wypożyczyć sprzęt. Po pierwszej grze większość osób łapie bakcyla i dlatego dochodzi do wniosku, że warto mieć swój własny sprzęt. Z czego się składa całe oprzyrządowanie gracza? Pistolet czyli tzw. marker oraz kulki do gry. Od nich wszystko się zaczyna. Można zdecydować się na broń działającą na CO2 lub też sprężone powietrze czyli HP. Ważne aby mieć stały dostęp do źródła zasilania tak aby w trakcie rozgrywki nic się nie popsuło, nie przestało działać. Sam marker do paintballa jest zależny od potrzeb gracza. Jeżeli ktoś planuje stałe rozgrywki na placu walki, planuje udział w różnych turniejach to koniecznością będzie inwestowanie w naprawdę wytrzymały sprzęt, pozwalający na naprawdę długie użytkowanie. Granie dla przyjemności, raz na jakiś czas, to inwestycja w sprzęt który maksymalnie może kosztować kilka tysięcy złotych.

Dodatkowo w trakcie gry należy się zabezpieczyć i dlatego ważnym jest wybór maski. Maska ma być wykonana z dobrego materiału, ma być wygodna w trakcie użytkowania, posiadać odpowiednią wentylację, tak aby w trakcie gry nie odczuwać z jej strony żadnego dyskomfortu.

Należy zainwestować również w odpowiednie dodatki takie jak odzież do gry, jak ochraniacze, obuwie wygodne ale i gwarantujące bezpieczeństwo poruszania się.

Wybór miejsca gry

Naturalnie nie chcąc bawić się w poszukiwania i przygotowania odpowiedniej przestrzeni do gry w paintball, można skorzystać z usług przygotowanych przez wyspecjalizowane kluby. Zazwyczaj na świeżym powietrzu, wykorzystanie przestrzeni leśnej, do tego różnego rodzaju elementy utrudniające grę w paintball. Cały teren jest dość wyraźnie wyznaczony dlatego możemy tutaj mówić o czytelnych zasadach gry. Samodzielne przygotowanie pola do gry. Wystarczy kawałek lasu, wystarczy kawałek pola z różnego rodzaju elementami scenografii. Używając własnych scenerii do gry w paintball można w łatwy sposób rozszerzyć pole zabawy co na pewno nie będzie sprzyjało płynnej rozgrywce.

Ciekawym rozwiązaniem są również opustoszałe budynki, zaadaptowane do gry w paintball. Trzeba jednakże uważać, sprawdzić organizatorów gry w takim miejscu czy posiadają wszelkie niezbędne zezwolenia do organizacji rozgrywki właśnie w tym miejscu.

Strategie gry – jak zagrać w paintball by było znakomicie?

Paintball to gra zespołowa chyba że przepisy, regulaminy danej rozgrywki mówią zupełnie inaczej. Dlatego stając w szranki z innymi pamiętajmy, że umiejętne podejście do gry, umiejętne podejście do współpracy we własnym zespole to najważniejszy sposób na osiągnięcie sukcesu.

Grając w paintball i chcąc odnosić sukcesy należy w pełni wykorzystywać zastane przestrzenie. Infrastruktura na polu gry to nasz sprzymierzeniec oczywiście pod warunkiem umiejętnego wykorzystania. Paintball to niezwykle szybka gra, tutaj nie ma miejsca na „snajperów”. Ogromna dynamika, szybkie przemieszczanie się, ciągłe zmienianie miejsca – to idealna strategia na sukces. Należy zawsze grać tak aby mieć przed sobą jak największy przegląd pola gry oraz oczywiście prawidłowo trzymać marker – bezpiecznie i zawsze w gotowości do strzału.

Jeżeli ktoś jeszcze nie miał przyjemności grać w paintball to niech koniecznie już dzisiaj poszuka sobie odpowiedniego miejsca, wybierze prawidłowo sprzęt i rozpocznie nowy rozdział w życiu, pozna rozrywkę na najwyższym poziomie.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *