Jakie mini traktorki kosiarki ogrodowe wybrać? STIGA

Najlepsze traktorki ogrodowe – Ranking 2018

 1. STIGA ESTATE PRO 9122 XWS
 2. Silnik: 13,1kW
 3. Szerokość koszenia: 122cm
 4. Pojemność kosza: 360l
 5. Funkcje: zbieranie do kosza, mulczowanie
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. STIGA TORNADO 7108 HWS
 2. Silnik: 11,27kW
 3. Szerokość koszenia: 108cm
 4. Pojemność kosza: n/d
 5. Funkcje:
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. STIGA ESTATE 6102 HW
 2. Silnik: 10,4kW
 3. Szerokość koszenia: 102cm
 4. Pojemność kosza: 300l
 5. Funkcje: zbieranie, mulczowanie
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. AL-KO SOLO T 16-95.6 HD V2
 2. Silnik: 9,6kW
 3. Szerokość koszenia: 95cm
 4. Pojemność kosza: 310l
 5. Funkcje: zbieranie do kosza, rozdrabnianie
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. STIGA ESTATE 5092 HW
 2. Silnik: 9,1kW
 3. Szerokość koszenia: 92cm
 4. Pojemność kosza: 290l
 5. Funkcje: zbieranie, mulczowanie
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. STIGA ESTATE 3098 H
 2. Silnik: 8,6kW
 3. Szerokość koszenia: 98cm
 4. Pojemność kosza: 240l
 5. Funkcje: zbieranie, mulczowanie
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. STIGA TORNADO 2098 H
 2. Silnik: 8,4kW
 3. Szerokość koszenia: 98cm
 4. Pojemność kosza: n/d
 5. Funkcje: wyrzut boczny, mulczowanie
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. AL-KO SOLO T 15-95.6 HD-A
 2. Silnik: 7,7kW
 3. Szerokość koszenia: 95cm
 4. Pojemność kosza: 310l
 5. Funkcje: zbieranie do kosza, rozdrabnianie
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. STIGA ESTATE 2084 H
 2. Silnik: 7,4kW
 3. Szerokość koszenia: 84cm
 4. Pojemność kosza: 200l
 5. Funkcje:
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. STIGA ESTATE 2084
 2. Silnik: 7,4kW
 3. Szerokość koszenia: 84cm
 4. Pojemność kosza: 200l
 5. Funkcje: zbieranie do kosza, mulczowanie
 6. Sprawdź aktualną cenę

Traktor ogrodowy Stiga Estate 2084 H

STIGA to producent traktorów ogrodowych o światowej renomie. Stiga Estate 2084 H to zdecydowanie jedna z najlepszych maszyn, którą naprawdę warto posiadać. Wynika to z wielu czynników. Ten traktor ogrodowy nie uszczupli zbytnio budżetu, a równocześnie jest on niezwykle zaawansowany technologicznie. Jeżeli potrzebujemy maszyny do różnego rodzaju prac, potrzebujemy maszyny na każda porę roku to Stiga Estate 2084 H nam to gwarantuje. Bo oprócz tradycyjnego koszenia, pielęgnacji trawnika, które to odbywa się niezwykle komfortowo, szybko i skutecznie. Wsiadamy i działamy. Traktor ogrodowy można również używać do innych prac. Za dużo śniegu? Spokojnie, bez problemów podłączymy pług i szybko odśnieżymy konkretny teren. Możliwość podłączenia przyczepki sprawia, że idealnie sprawdzi się do małych transportów.

Jeżeli mówimy o parametrach maszyny firmy Stiga to należy podkreślić, że kosz posiada pojemność 200 litrów, co pozwoli na długi czas pracy bez konieczności jego opróżniania. Samo cięcie trawy jest niezwykle efektywne co spowodowane jest tym, że zamontowano agregat tnący o szerokości 84 cm, a zbiornik paliwa o pojemności 6 litrów pozwala spokojnie zająć się swoją pracą.

Zwracam również uwagę, że na tle innych traktorów ogrodowych ten pracuje wyjątkowo cicho. Czyli praca w szkodliwych warunkach nam nie szkodzi. Komfort jazdy zapewnia hydrostatyczna skrzynia biegów (automatyczna) i silnik o mocy 16,5 KM.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Traktor ogrodowy Stiga Estate 2084

Czy może dziwić to, że w rankingu najlepszych traktorów ogrodowych wszystkie należą do marki Stiga? Ten doświadczony producent przygotował między innymi traktor ogrodowy Stiga Estate 2084, czyli niezwykle zaawansowany model, który miał swoja premierę w 2017 roku. Dlaczego polecam właśnie tę maszynę, dlaczego korzystanie z tego traktora ogrodowego daje właścicielowi ogromną satysfakcję?

Samo koszenie, pielęgnacja trawników za pomocą traktora ogrodowego Stiga Estate 2084 jest niezwykle komfortowe i po prostu staje się przyjemnością, przebiega bardzo szybko. Wynika to z faktu, iż mamy tutaj do czynienia z zamontowaniem narzędzi tnących o szerokości 84 cm, a do tego zbiornik paliwa mający 6 litrów i silnika o mocy 16,5 KM. Traktor posiada siedmio-poziomową wysokość koszenia, dziękie czemu trwanik możesz dopasować do swoich preferencji. Kosząc mniejsze powierzchnie nie będziemy musieli w żaden sposób martwić się potrzebą opróżnienia kosza gdzie gromadzi się skoszona trawa. Kosz posiada pojemność 200 litrów.

Producent zapewnia bezpieczeństwo z uwagi na to, że w momencie opuszczenia fotela traktora wyłącza się silnik i narzędzia tnące. Mamy zatem do czynienia z najwyższym stopniem bezpieczeństwa.

Podsumowując musimy mieć na uwadze, że kiedy szuka się traktora ogrodowego o doskonałej jakości w przystępnych cenach to należy koniecznie spojrzeć na model Stiga Estate 2084.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Traktor ogrodowy Stiga Estate 6102 HW

Kolejny traktor ogrodowy w naszym rankingu prosto od firmy Stiga. Stiga Estate 6102 HW zasługuje na dokładniejsze przedstawienie gdyż został laureatem Złotych Medali MTP na targach Gardenia. Czy ta nagroda została przyznana zasłużenie? Jak się sprawdził w użytkowaniu traktor ogrodowy Estate 6102 HW w akcji?

Stiga Estate 6102 HW posiada 2-cylindrowy silnik  Briggs & Stratton o mocy 22 KM.

Maszynę prowadzi się niezwykle przyjemnie, komfortowo, koszenie trawy jest po prostu relaksem, przyjemnością. Przyczynia się do tego choćby fakt, że w tym modelu otrzymaliśmy agregat tnący o szerokości 102 cm z siedmio-poziomową regulacją wysokości koszenia. Szybka i przede wszystkim skuteczna akcja z koszeniem lub pielęgnacją naszych trawników. Nasze komfortowe i przyjemne koszenie zwiększa się gdy nie musimy bawić się w opróżnianie kosza. Akurat tutaj firma Stiga zamontowała kosz o pojemności 300 litrów, czyli naprawdę długo i dużo można skosić bez dodatkowych zadań do wykonania, a jeżeli kosz się zapełni, można go opróżnić bez wstawania wygodną rączką zamontowaną na koszu. Naturalnie nie trzeba korzystać z kosza, ten traktor ogrodowy pozwala również na mielenie w trakcie koszenia, wystarczy zamontować odpowiednią przystawkę. Kto lubi później sobie pozbierać trawę grabiami będzie zachwycony.

Traktor ogrodowy Stiga Estate 6102 HW jest niezwykle prosty w obsłudze, posiada liczne zabezpieczenia, opanowanie wszystkiego jest szybkie.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Traktor ogrodowy Stiga Tornado 2098 H

Często nazwy nadawane produktom, urządzeniom, maszynom są na wyrost. Jednak w przypadku traktora ogrodowego Stiga Tornado tak nie jest. To prawdziwe tornado wśród traktorów ogrodowych z uwagi choćby na moc silnika 13,5 KM. Skoro już mamy taką moc i dodatkowo szerokość koszenia na 98 centymetrów i siedmio-poziomoą regulację wysokości koszenia to każdy trawnik raz dwa jest doprowadzony do porządku według własnych preferencji.

Dokonując czynności koszących trawnik, ustawić możemy sobie wyrzut boczny lub dokładne mielenie. Tym sposobem maszyna jest uniwersalna, pozwala dostosować się do różnego rodzaju warunków związanych z koszeniem. Stiga Tornado 2098 H jest bezpiecznym traktorem ogrodowym, od razu zwraca uwagę wielkość kół, przedni zderzak oraz przednie oświetlenie halogenowe. Samo korzystanie z maszyny jest komfortowe, wygodne, tak że zajęcia związane z koszeniem trawy, innymi pracami ogrodowymi stają się po prostu przyjemnością. Warto bliżej przyjrzeć się temu modeli traktora ogrodowego bo to wysoka jakość w rozsądnej cenie.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Traktor ogrodowy Stiga Estate 5092 HW

Czy ktokolwiek może się jeszcze dziwić, że kolejny traktor ogrodowy został wyprodukowany przez firmę Stiga. Model Stiga Estate 5092 HW to spełnienie marzeń najbardziej pedantycznych ogrodników. Traktor ogrodowy Stiga Estete 5092 HW to spełnienie marzeń o naprawdę wyjątkowym ogrodzie. Uwagę przykuwa 2-cylindrowy silnik Kawasaki o mocy 16 KM. To oznacza, że maszyna idealnie pracuje, nawet w niezwykle uciążliwych i trudnych warunkach.

Samo rozpoczęcie pracy jest proste, nawet kiedy to nasz pierwszy traktor ogrodowy. Po prostu opanowanie wszystkiego przychodzi szybko. Sama praca w ogrodzie, nie tylko przy koszeniu, jest niezwykle przyjemna, jednorazowo możemy kosić na szerokości 92 cm. Doskonałym rozwiązaniem, przygotowanym z myślą o różnych użytkownikach jest przygotowanie aż 7 poziomów cięcia. Sam ustalasz sobie na jaki poziom tniesz trawę, nie musisz robić tego w sposób jaki narzucają inni producenci traktorów ogrodowych. Dla zwiększenia komfortu, jak to ma miejsce w firmie Stiga, zadbano zarówno o wygodny fotel jak i kierownicę, która nawet po dłuższych zadaniach nie zmęczy naszych dłoni. Również po zmroku drogę rozświetlą nam przednie światła LED. Jeżeli szuka się traktorów ogrodowych o większych mocach to właśnie ten model powinien zostać bliżej poznany.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Traktor ogrodowy Stiga Estate 3098 H

Producent zachwala ten model, wymieniając między innymi nowoczesną funkcję mulczowania. Ta funkcja mulczowania czyli nie tylko koszenie ale również dokładne zbiory odżywczych składników z gleby i nawożenie nimi trawnika. Czy to prawda czy może chwyt marketingowy? Wystarczy raz skorzystać z traktora ogrodowego Stiga Estate 3098 H i samodzielnie stwierdzić ten fakt. Ale przecież to tylko jeden z elementów o których warto wiedzieć. Przede wszystkim trzeba mieć pełną świadomość, że tutaj kosimy z szerokością 98 cm co będzie znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy pragną to robić dokładnie i ekspresowo dzięki silnikowi Briggs & Stratton o mocy 16,5 KM. Bezpieczeństwo i funkcjonalność. Korzystając z traktora ogrodowego Stiga Estate 3098 H czujemy się niezwykle bezpiecznie. Mocny zderzak, mocne oświetlenie LED, a także wygodny fotel i ergonomiczna kierownica. Funkcjonalność wynika choćby z faktu, że dodatkowo możemy doczepić przyczepkę, co przecież jest niezwykle przydatne nie tylko przy różnych pracach ogrodowych. Największą zaletą tego modelu jest hydrostatyczna skrzynia biegów (automatyczna), która w znaczący sposób ułatwia nam pracę.

Jako esteta prac ogrodowych moją uwagę przykuły specjalnie przygotowane koła. Co w nich takiego specjalnego? Mianowicie w trakcie użytkowania traktora ogrodowego nasz trawnik nie zostanie zniszczony. No chyba że ktoś z uporem maniaka kosi w trakcie deszczu.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Traktorek ogrodowy Stiga Park 340 MWX

Ranking bez maszyny do wszystkiego? Ranking w którym nie znajdzie się niezwykle uniwersalne i funkcjonalne urządzenie? Poznajcie doskonałą maszynę Stiga Park 340 MXW, która pozwoli wam nie tylko skorzystać z możliwości koszenia trawników. Jak przekonuje producent ta maszyna pozwoli również odśnieżać, zbierać liście czy nawozić. Rzeczywiście, oprócz idealnego koszenia nie miałem żadnych problemów z tym aby zająć się zbieraniem liści czy skutecznie nawozić wskazany teren. Ta maszyna pracuje niezwykle lekko, to w końcu traktorek czyli coś dla tych którzy szukają czegoś mniejszego, spokojniejszego do pracy w ogrodzie. Warto wspomnieć, że bez problemów do Stiga Park 340 MXW można sobie zakupić agregat tnący, który pozwoli rozszerzyć funkcjonalność traktorka ogrodowego. Jest to idealna maszyna stworzona do mulczowania. Mocny 2-cylindrowy silnik Briggs & Stratton o mocy 18 KM z napędem na cztery koła jest odpowiedzią na wszystkie pytania.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Traktor ogrodowy Stiga Estate Pro 9122 XWS

Jedno z największych monstrów w tym rankingu. Traktor ogrodowy Stiga Estate Pro jest urządzeniem o ogromnej mocy, dzięki 2-cylindrowemu silnikowi Briggs & Stratton o mocy 24 KM, co oczywiście przekłada się na jakość działania w trakcie pracy. Jakie doznania w związku z korzystaniem ze Stiga Estate Pro?

Napęd na 4 koła co czuć w trakcie obsługi tego traktora ogrodowego. Bardzo pewnie się go prowadzi, niezwykle komfortowo i łatwo. Oczywiście Stiga Estate Pro 9122 gwarantuje nam koszenie na szerokości 122 cm. Jeżeli ktoś ma duży teren do ogarnięcia, to taki rozstaw z pewnością go zadowoli, znacznie przyspieszy wszelkie prace. Moją uwagę zwraca również aż 9 pozycji koszenia, co przecież nie jest standardem w różnego rodzaju traktorach ogrodowych. Dzięki aż tylu pozycjom można naprawdę zaszaleć ustalając wysokość koszenia trawy. Skoro mowa o monstrum to oczywiście dodam, że kosz ma pojemność 360 litrów, a zbiornik na paliwo 10 litrów.

Bezpieczeństwo gwarantuje choćby nowoczesne i znakomite oświetlenie traktora LED, a także przygotowanie zderzaka.

Jeżeli szukasz traktora ogrodowego o naprawdę potężnej mocy to koniecznie sprawdź właśnie model Stiga Estate Pro 9122 XWS. Komfort, wygoda, bezpieczeństwo, maszyna dla prawdziwych mężczyzn.

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Traktor ogrodowy Stiga Tornado 7108 HWS

Duże trawniki do uporządkowania wymagają ogromnych nakładów pracy. Na całe szczęście przy wykorzystaniu traktora ogrodowego Stiga Tornado 7108 HWS nawet największy trawnik nie będzie problemem. Już same parametry maszyny związane z koszeniem czy pielęgnacją trawnika dają gwarancje komfortowej pracy. Agregat tnący posiada szerokość 108 cm, do tego 7 pozycji wysokości cięcia. Zwracam również uwagę na koła, które w trakcie pracy nie będą niszczyły trawnika. Aby traktor ogrodowy Tornado pracował na większych powierzchniach bez zbędnych przerw wyposażono go w zbiornik o pojemności 15 litrów i 2-cylindrowy silnik Briggs & Stratton o mocy 21 KM. Cała konstrukcja maszyny jest niezwykle solidna co powoduje, że jazda traktorem Stiga Tornado jest niezwykle stabilna i nawet niedoświadczone osoby szybko go opanują. Jest to maszyna idealnie przystosowana do mulczowania. Dzięki wyrzutowi bocznemu, zaoszczędzamy czas na dodatkowych czynnościach związanych z opróżnianiem kosza.

Przy tym modelu zwracam również uwagę na jego niezwykłą funkcjonalność, nie tylko do zadań związanych z trawnikami, ich pielęgnacja. Traktor ogrodowy Stiga Tornado 7108 HWS to również możliwość wykorzystania jesienią kiedy trzeba zająć się choćby zalegającymi liśćmi, zimą przy odśnieżaniu czy też gdy potrzeba coś przetransportować (za pomocą możliwości doczepienia przyczepki).

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Traktor ogrodowy Stiga Tornado Pro 9188 XWS

Ten ranking traktorów ogrodowych zamyka sprzęt dla osób niezwykle wymagających, dla tych którzy mają naprawdę trudne zadania do wykonania. To nie jest tanie hasło reklamowe to sama prawda.

Trawnik ogrodowy Tornado Pro 9188 XWS pracuje znakomicie w najtrudniejszych miejscach, w problematycznych warunkach dzięki posiadaniu napędu na 4 koła. Do tego dochodzi silnik 2-cylindrowy Kawasaki o mocy 24 KM. Te dwie informacje jednoznacznie wskazują, że mamy do czynienia z jednym z najmocniejszym traktorem ogrodowym obecnym w tej chwili na polskim rynku. Dużo pracy wymaga przede wszystkim skupienia i żadne przerwy nie mogą dekoncentrować. Dlatego tutaj otrzymujemy zbiornik paliwa o pojemności aż 15 litrów. Kto pracował na maszynach mających zbiorniki nawet trzy razy mniejsze ten doskonale wie jaka jest różnica. Sama praca na tym sprzęcie jest komfortowa. Po pierwsze trawa jest koszona w sposób szybki, a że posiadamy agregat tnący o szerokości 118 cm i trzech nożach to nie ma możliwości by praca zajmowała zbyt wiele czasu oraz okazałaby się wykonana niedokładnie.

Zwracam również uwagę na solidny zderzak oraz oświetlenie LED. To gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa pracy, szczególnie w trudnych warunkach terenowych.


Jak wybierać traktorki ogrodowe?

Ogród ma być miejscem wypoczynku, relaksu. Będzie to możliwe tylko wtedy gdy prawidłowo się o niego zadba i nie ma znaczenia czy mowa o wielkich ogrodach czy małych terenach przydomowych. Większość powierzchni ogrodowych zajmują trawniki, a w wielu przypadkach praktycznie cały ogród obsiany jest trawą. Wydawać się może, że pielęgnacja, koszenie trawy to banalne zajęcie. Nic z tych rzeczy, bo aby prawidłowo zadbać o trawnik, o to aby był równo i estetycznie przystrzyżony należy posiadać odpowiedni sprzęt. Najlepiej jest sprawić sobie traktorek ogrodowy.

Czym jest traktorek ogrodniczy?

Jednej i konkretnej definicji nie uzyskamy. Trzeba wiedzieć, że to maszyna znacznie mocniejsza i większa od kosiarek ale równocześnie mniejsza niż tradycyjne traktory, używane nagminnie jeszcze kilkanaście lat temu np. do koszenia trawy na boiskach piłkarskich. Współczesne traktorki ogrodnicze oprócz stałych elementów takich jak choćby silnik czy system koszący i zbierania trawy, posiadają również możliwość podłączenia dodatkowego osprzętu. Dzięki temu stają się niezwykle funkcjonalne i równocześnie dają właścicielowi możliwość wyborów. Kupujący sami decydują czy mini traktorki będą efektywny bez dodatków, a może jednak od razu traktorek ogrodniczy z osprzętem to idealne rozwiązanie.

Duży traktorek nie zawsze dobrym wyborem

Jak to bywa z facetami, kiedy zabierają się do wybierania odpowiednich maszyn niekoniecznie w pierwszej chwili kierują się fachową wiedzą. A trzeba wiedzieć, że w przypadku korzystnych wyborów maszyny typu traktor kosiarka należy brać sobie do serca hasło, że rozmiar ma znaczenie.

Jakie będzie miał znaczenie? Mowa o wielkości ogrodów, trawników. Mowa o tym by kosiarka traktor pracowała efektywnie, nie sprawiała problemów, nie przedłużała czasu potrzebnego do zakończenia pomyślnie pracy.

Mniejsze maszyny, mniejsze traktorki do koszenia trawy to idealny wybór do małych ogrodów, do małych trawników. Taki traktorek do koszenia trawy nie wymaga nie wiadomo jak wielkiej mocy silnika czy też nie ma obowiązku wybierania urządzenia, które ma dość dużą szerokość koszenia. Spokojnie wystarczy traktor z kosiarką o nieskomplikowanej konstrukcji, posiadający małą moc silnika (maksymalnie kilkanaście kM) i szerokość koszenia nie przekraczająca 80 cm. Ważne również aby brać pod uwagę to jak zaaranżowany jest ogród. Kiedy znajduje się nim sama trawa, teren jest prosty, to tak naprawdę każdy model będzie odpowiedni. W momencie kiedy znajdują się na terenie ogrodu liczne „przeszkody” czyli jego wyposażenie, to małe ogrodnicze traktorki będą udaną inwestycją. Przy ogrodach z różnych ukształtowaniem terenu dobrze jest sięgnąć po maszyny posiadające dość wysoką moc silnika (powyżej 15 kM). Duże ogrody to oczywiście szerokość koszenia ponad 100 cm.

Skoro była mowa o koszeniu, szerokości koszenia i wyborze odpowiednich parametrów, to nie można również zapominać o wyborze maszyn posiadających konkretną liczbę wysokości i zakresu koszenia. W końcu to pozwala ustawić na jaką wysokość zostanie przystrzyżona trawa. Przykładowo kiedy wybieramy traktorek Stiga, to standardowo możemy liczyć, że będzie posiadał 6 lub 7 wysokości cięcia, w zakresie od 25 mm do 80 mm. Oczywiście traktorki Stiga dostępne są w wielu modelach, dlatego można sobie doskonale dopasować najskuteczniejsze parametry.

Pojemność zbiornika na paliwo czyli kolejny element decydujący o komforcie pracy. Duża pojemność zbiorników zagwarantuje bezproblemową pracę, nie trzeba co jakiś czas biegać po kanister i dolewać paliwo.

Koszenie i późniejsze sprzątanie czy wszystko od razu do kosza?

Ciągniki ogrodnicze posiadają różne systemy związane z koszeniem i odprowadzaniem skoszonej trawy. Wśród różnego rodzaju maszyn spotkamy się z tymi, które od razu kierują koszoną trawę do kosza. Oraz z tymi, które dają tzw. wyrzut boczny. Taki wyrzut to oczywiście późniejsze sprzątanie. Dlatego dla własnej wygody lepiej inwestować w traktor z kosiarką, wyposażony w odpowiedni kosz. Nawet przy największych powierzchniach nie dojdzie do sytuacji, że trzeba będzie zatrzymać ciągniczki do koszenia trawy i zająć się opróżnianiem kosza. Ale jak to bywa, co traktorek do koszenia trawy z koszem to jego różna pojemność. Jak tutaj wyjść zwycięsko w trakcie wybierania?  Im większa maszyna do koszenia trawy tym większe pojemności. Im większy teren do ogarnięcia tym oczywiście większa pojemność takiego kosza jest wymagana. Do małych terenów wystarczyć mogą kosze o pojemności np. 70 litrów. W przypadku ogromnego obszaru do skoszenia należy się przyglądać koszom, które mają nawet ponad 200 litrów pojemności. Dobrze wiedzieć, że traktorki ogrodowe, które już posiadają kosze są równocześnie wyposażone w doskonały system odpowiedzialny za wydajne zbieranie trawy. Dokupując w późniejszym czasie, dołączając kosz do swojego traktorka ogrodowego nie można liczyć już na taką efektywność.

Należy jednak uczciwie zaznaczyć, że traktorki z wyrzutem bocznym pracują szybciej. Czyli jak to w życiu bywa – coś za coś.

Najlepsze traktorki ogrodowe z przekładnią hydrostatyczną

Przekładnia hydrostatyczna jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż przekładnia manualna. Hydrostatyczna przekładania pozwala na zmianę biegów bez konieczności zatrzymywania traktora. Przy manualnej przekładni każda zmiana biegów wymaga zatrzymania maszyny. Stiga traktorki wyposażone są w obie wersje przekładni i każdy po prostu musi sam zdecydować o tym w jaki sposób chce pracować na swoim nowym sprzęcie, co będzie dla niego wygodniejsze.

Traktorki ogrodnicze i odpowiednie koła

Koła zapobiegające skalpowaniu trawnika to dziś już podstawa. Dlaczego to ważny element każdego urządzenia do koszenia trawy? Przede wszystkim odpowiednio przygotowane, profilowane koła, mające specjalnie zaprojektowane bieżniki nie będą niszczyły trawnika podczas pracy. Jeżeli dodatkowo podłoże jest grząskie to jedno koszenie za pomocą traktorka ogrodniczego może dość poważnie zniszczyć trawę. Warto zwracać uwagę na ten detal przy przeglądaniu różnych modeli ciągników ogrodniczych.

Traktorek ogrodniczy wielofunkcyjny to znakomity zakup

Nie tylko koszenie trawy, nie tylko prosty traktorek pozwalający zadbać o trawę. Dobrze jest postawić na traktorek ogrodowy z osprzętem dzięki czemu wiele innych prac w ogrodzie będzie można wykonać. Traktorek ogrodowy wielofunkcyjny nie będzie miał przerw w pracy, nie będzie przez wiele miesięcy stał bezużytecznie w garażu. Stiga traktorek z odpowiednim osprzętem pozwala na pracę choćby zimą. Jak wiadomo zalegający śnieg nie jest niczym przyjemnym. Po co machać łopatą, jak można posiadać traktorek do koszenia trawy i odśnieżania. Wystarczy sprawdzić choćby jak prezentuje się oferta na traktor kosiarka z pługiem. Oczywiście aby traktorki ogrodowe wielofunkcyjne dały sobie radę z odśnieżaniem muszą posiadać odpowiednią moc silnika, im więcej kM tym lepiej.

Przyczepki do traktorów ogrodowych to znakomite ułatwienie w trakcie prac ogrodowych, w trakcie innych zajęć. Taka przyczepka pozwala na bezproblemowe transportowanie mniejszych ładunków jak choćby narzędzi, elementów ogrodowych. Przy dużej powierzchni ogrodu taka przyczepka to podstawa.

Jaka cena za dobre traktorki ogrodnicze? Czy najtańsze kosiarki traktorki to dobry wybór?

Najważniejsze to inwestowanie w ciągniki ogrodnicze nowe. Nie ma sensu szukać używanego sprzętu, nie ma sensu szukać na portalach ogłoszeniowych. Należy po prostu udać się do specjalistycznego sklepu, który oferuje produkty renomowanych producentów. Kosiarka traktorek Stiga to przykład dobrego urządzenia do ogrodu, a dodatkowo z uwagi na mnogość oferowanych modeli, dostępny dla każdego. Traktorek kosiarka Stiga w niskiej cenie będzie idealnie nadawał się do małych powierzchni, małych ogrodów gdzie nie trzeba spędzać wiele godzin na prawidłowym dbaniu o trawnik. Z kolei traktorek ogrodowy wielofunkcyjny, traktorki ogrodowe z osprzętem będą droższe ale i dają maksymalny komfort, maksymalną efektywność w trakcie prac na większych powierzchniach. Sprawdzą się o każdej porze roku, nie ograniczają pracy tylko do koszenia trawników.

Ceny traktorów do koszenia trawy zaczynają się od kilku tysięcy, za najdroższe przyjdzie zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy. Wiele osób na hasło mini traktorki ceny znajdzie na pewno coś tańszego niż zostało napisane powyżej. Jednak warto inwestować w sprzęt profesjonalny, od najlepszych producentów takich jak choćby Stiga. To gwarancją żywotności sprzętu, to pewność znakomicie wykonywanych prac z ich wykorzystaniem. Dlatego warto sprawdzić dokładnie oferty wyspecjalizowanych sklepów z ogrodniczym sprzętem. Aby znajdować jak najtańsze oferty wystarczy w internecie wpisać hasło traktorki Stiga ceny.

Jak bezpiecznie dbać o mini ciągniki ogrodnicze, mini traktorki rolnicze?

Kiedy staniemy się posiadaczami odpowiedniego sprzętu, odpowiedniego traktorka ogrodniczego należy pamiętać o prawidłowej konserwacji, dbaniu o niego. Dzięki temu na pewno nie ulegnie on korozji, będzie dłużej działał i po okresie przerwy od razu będzie można rozpocząć pracę. Kiedy nasz ciągnik ogrodniczy nie pracuje to należy go trzymać pod dachem, nie wolno pod żadnym pozorem pozostawiać maszyny pod gołym niebem. Po każdej pracy związanej z koszeniem dokładnie należy przeczyścić elementy tnące. Należy korzystać z różnego rodzaju czyścików, płynów, przeznaczonych do konserwacji, pielęgnacji traktorów ogrodowych. Najlepiej tych sugerowanych przez producentów.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

2 komentarzy

 1. Maciek Tarłowski 3 czerwca 2019 at 10:42

  „Czy ktokolwiek może się jeszcze dziwić, że kolejny traktor ogrodowy został wyprodukowany przez firmę Stiga.” – tak, ja się dziwię. Czytam te peany na temat Stigi, a sam jestem posiadaczem tego wyjątkowego badziewia. Traktor z marketu przynajmniej nie aspiruje do bycia nr.1, a mam podejrzenie graniczące z pewnością, że jakością wykonania, trwałością, wcale by nie ustępował produktom Stiga made in China. Nawet silnik B&S nie działa bez zarzutu, był źle zmontowany fabrycznie i rozpadł się wentylator. Cała areszta już była naprawiana, spawana, skręcana a nawet – w przypadku kosiska – malowana, bo farba schodzi płatami.
  Na każdym filmie reklamującym ten delikatesik, sprzęt Stiga jest używany do koszenia płaskiego trawniczka, na którym ścina trawę o nie więcej niż 2 cm. Tak, tu się MOŻE zgodzę do takich kosmetycznych robótek, max 15 minut pracy, ten sprzęt może się nadaje. Może. Pewności nie mam. Moja rada – omijać Stigę szerokim łukiem.


 2. Anna 22 września 2019 at 17:53

  Dobre urządzenia ogrodnicze można znaleźć w ofercie firmy Jackonet. Oferują szeroki i bezawaryjny asortyment maszyn ogrodniczych i rolniczych. Służą fachowym doradztwem. Zawsze uprzejmi i rzetelni.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *