Jaka najlepsza dmuchawka? Mocna broń na strzałki do strzelania

Dmuchawka Umarex NXG 40″

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Dmuchawka Umarex NXG 40 to niezwykle precyzyjne urządzenie w niezwykle niskiej cenie. Oczywiście niska cena nie oznacza, że mamy do czynienia z byle jaką dmuchawką. Firma Umarex to gwarancja najlepszej jakości i tak jest w przypadku dmuchawki NXG 40. Jest ona niezwykle wytrzymała, nie ma możliwości szybkiego, przypadkowego zniszczenia. A wszystko to dzięki temu, że została wykonana z metalu. Należy podkreślić, że jest to sprzęt dla każdego, zarówno dla tych którzy chcą sobie raz na jakiś czas postrzelać w gronie znajomych jak i osób, które mają zamiar brać udział choćby w rozgrywkach, w trudnych warunkach terenowych. Sprawdzi się znakomicie w każdej sytuacji. Wraz z dmuchawką otrzymamy 20 lotek.

Lotki Umarex NXG

Zestaw 36 lotek do dmuchawki Umarex NXG. Dedykowane lotki to gwarancja, że każdorazowe korzystanie ze sprzętu będzie doskonałe. Taka specjalnie przygotowana lotka po konkretny model dmuchawki daje naprawdę spore możliwości, pozwala na najlepsze osiągi, dokładne trafianie do celu. Gdy skończą Ci się lotki do Umarex NXG to sięgnij po ten zestaw, który jest w znakomitej cenie. [ Sprawdź cenę w sklepie ]

Dmuchawka Predator 36″

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Doskonała dmuchawka, która może się sprawdzić do rozwijania swojej pasji w ramach strzelania jak i okazać się idealnym prezentem dla kogoś bliskiego. Dlaczego właśnie dmuchawka Predator 36? To bardzo proste. Przede wszystkim jest znakomicie zaprojektowana i wykonana. Mamy tutaj do czynienia ze sprzętem niezwykle lekkim, niewielkich rozmiarów, co pozwala na komfortowe przenoszenie, pozwala bez problemów schować dmuchawkę. Samo użytkowanie, samo strzelanie jest niezwykle banalne. Dmuchawka Predator to najwyższa jakość wykonania zatem każdy dość szybko opanuje technikę strzelania, dość szybko dojdzie do osiągania najlepszych wyników strzeleckich. Decydując się na model dmuchawka Predator 36 oprócz dmuchawki otrzymuje się zestaw 12 lotek, a także przyrząd celowniczy.

Lotki Predator

Znakomite lotki do dmuchawek Predator, w zestawie 50 sztuk. Dlaczego warto inwestować właśnie w tego typu lotki? Po pierwsze są one dedykowane właśnie do dmuchawek Predator dzięki czemu mamy pewność zakupu najlepszego asortymentu. Do tego należy dodać również fakt, że lotki te są niezwykle wytrzymałe oraz pozwalają na celne i długie strzały. Zatem zamiast szukać nie wiadomo czego, wystarczy właśnie zakupić komplet 50 sztuk lotek pod dmuchawki Predator. [ Sprawdź cenę w sklepie ]


Dmuchawki, czyli sprzęt gwarantujący znakomitą zabawę

Rozkręcony długopis, do tego odpowiednio naślinione kuleczki z papieru i można się bawić. Tak właśnie wielu z nas bawiło się dawno temu, strzelając z ukrycia w trakcie lekcji lub już jak najbardziej legalnie w trakcie przerw czy też na podwórku. Wystarczyło kilka chwil by przygotować sobie sprzęt i zabawa była naprawdę przednia. Dziś owszem można ponownie skorzystać z własnej roboty dmuchawki, jednak warto wiedzieć, że w sklepach znajdzie się całą masę profesjonalnego sprzętu tego typu. Oczywiście są to zaawansowane dmuchawki, starannie zaprojektowane, wykonane z najlepszych materiałów. Do tego należy dodać, że konkretne typy dmuchawek służą do konkretnego działania. Cofnijmy się jednak w czasie i zanim sprawdzimy jak wyglądają współczesne dmuchawki, dowiedzmy się skąd tak właściwie się wzięły.

Dmuchawka i jej historia

Oglądający filmy historyczne, których akcja dzieje się na terenie Ameryki, w czasach kolonizacji czy też w niektórych rejonach Azji, kojarzą proste narzędzie strzelnicze jakim dysponowały tubylcze nacje. Rura bambusowa plus odpowiednio przygotowane strzałki, często nasączonej trucizną. Właśnie taką bronią dysponowali w tamtych rejonach świata i dodając do tego uwarunkowania terenowe, należy stwierdzić, że broń ta była dość skuteczna. Już na przełomie wieku I i II odnotowano pierwsze opisy tej broni, a na dobre biały człowiek zetknął się z nią w trakcie podbojów kolonialnych. Dmuchawki przetrwały do dziś i wielu producentów proponuje nam najróżniejszego rodzaju rozwiązania w tym aspekcie.

Dmuchawki i jej najważniejsze elementy

Zanim wybierze się jakikolwiek model dmuchawki do własnego użytku warto wiedzieć na jakie elementy należy zwrócić uwagę. Standardowo ważna jest długość konkretnej dmuchawki. Każdy powinien zapamiętać, że rozmiar tutaj ma znaczenie i im dłuższa dmuchawka tym oczywiście możliwości dalszego strzelania. Do tego długa dmuchawka jest stabilniejsza co ma niebagatelny wpływ na celność. Średnica sprzętu również się liczy i oczywiście związane to jest z dopasowaniem sobie odpowiedniej strzałki. Fizyki nie oszukamy i jeżeli średnica jest duża to oczywiście można wykorzystać strzałki o większych rozmiarach, co akurat wpływa korzystnie na większą moc strzałów. Mniejsze średnice są dobre kiedy mowa o dmuchawkach dla dzieci i młodzieży czy też kiedy chce się strzelać dla zabawy w zamkniętych pomieszczeniach. Dmuchawka na strzałki musi być starannie dobrana, bo właśnie strzałki to kolejny istotny element. Kupuje się modele co do których nie będzie później problemów z nabyciem nowych strzałek.

Rodzaje dmuchawek?

Sprawdzając oferty polskich sklepów z militariami znajdziemy przede wszystkim dwa typy sprzętu. Dmuchawka Predator oraz dmuchawka Cold Steel. Naturalnie można poszukać mocniej, niekoniecznie w polskich sklepach ale to nie jest do końca wskazanie, szczególnie dla zaczynających przygodę z dmuchawkami. W czym jest lepsza dmuchawka Cold Steel od dmuchawki Predator? Tak naprawdę oba rodzaje sprzętu będą znakomitym wyborem, przygotowane według najlepszych projektów, z doskonałych materiałów. Różnice o jakich można tutaj mówić dotycząc przede wszystkim o średnicy dmuchawki, o jej wielkości. We wcześniejszym akapicie napisane zostało jak średnica wpływa na strzelanie z dmuchawki. Zatem dmuchawka Predator to sprzęt o małej średnicy, doskonały na początek przygody z dmuchawkami, znakomity dla tych którzy nie planują strzelania w plenerze. Z kolei dmuchawka Cold Steel, niezależnie od modelu to sprzęt dla szukających możliwości strzelania na dalsze odległości, co gwarantuje naturalnie większa średnica. Niektóre modele ze znakiem Cold Steel mogą naprawdę siać spustoszenie, przez wielu znawców tematu to najmocniejsze dmuchawki na rynku.

Na co komu dmuchawka?

Wydawać się może, że dmuchawka ma jedno przeznaczenie czyli niezwykle fascynującą zabawę. Taki pogląd na sprawę jest jednak błędny, trzeba koniecznie sobie ustalić, że przecież w wielu sklepach, z bogatym asortymentem znajdziemy różnego rodzaju sprzęt. Choćby dmuchawka do usypiania zwierząt. Jest to dobry sprzęt w pewnych sytuacjach, kiedy nie można używać broni hukowej. Grunt to jednak posiadać odpowiednie umiejętności, mieć wprawę żeby bez problemów poradzić sobie z jej obsługą i szybkim załatwieniem sprawy. Dmuchawki to nie tylko strzelanie dla żartów, w towarzystwie czy dla własnej satysfakcji w czterech ścianach. Dmuchawka ninja, dmuchawka specjalistyczna do różnego rodzaju rozgrywek. Bo gdy zbierze się kilka osób z dmuchawkami to można po rywalizować ze sobą. Będzie to niezwykle miła odmiana choćby od paintball-a.

Zalety dmuchawek

Wśród zalet dmuchawek należy na pewno wymienić te związane z możliwością ciągłego użytkowania. Wystarczy we własnych czterech ścianach przygotować sobie miejsce do strzelania. Jest się w pełni niezależnym od pogody. Do tego dmuchawki nie powodują hałasu, co oczywiście jest przeciwieństwem użytkowania choćby wiatrówek. Inwestycja zarówno w dmuchawki jak i amunicję do nich nie wymaga ogromnych nakładów. Dobre dmuchawki są dostępne w naprawdę niskich cenach, nie trzeba się obawiać, że regularne ich używanie spowoduje ogromne koszty, będzie wymagało ciągłych nakładów, inwestycji. Prostota obsługi, prostota wejścia na profesjonalny poziom. Nie trzeba ćwiczyć codziennie po 10 godzin, przez 7 dni w tygodniu aby zostać wyborowym operatorem dmuchawki. Każdy dość szybko pojmie zasady jej obsługi i stanie się strzelcem wyborowym. Doskonała zabawa gwarantowana, sprzęt dla każdego, niezależnie od wieku. Od najmłodszych po seniorów.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *