Kupujesz hulajnogę elektryczną? Na co zwrócić uwagę?

Zakup hulajnogi elektrycznej nie może być przypadkowy. Wymaga starannego zdobycia jak największej ilości informacji o urządzeniu. Tylko w ten sposób, sprawdzając liczne aspekty, parametry, będzie można podjąć właściwe i najlepsze decyzje. Co zatem jest ważne, konieczne do sprawdzenia, zanim zdecyduje się wybrać idealny model hulajnogi?

 

Jaki zasięg ma hulajnoga elektryczna?

Hulajnogi elektryczne mają określone zasięgi, które pozwalają przejechać określoną odległość na jednym ładowaniu baterii. Można znaleźć sprzęt o maksymalnym zasięgu do 10 km, jak i taki, który pozwoli pokonać 20 km. Jeżeli ktoś planuje często, regularnie korzystać z hulajnogi, na dłuższych dystansach, to oczywiście znajdzie sprzęt o dłuższym zasięgu. Rekreacyjne przejazdy, niezbyt regularne, nie będą wymagały zakupu hulajnogi z dużym maksymalnym zasięgiem.

 

Czas ładowania hulajnogi elektrycznej

Im dłużej ładująca się hulajnoga, tym większy problem dla użytkownika. Szczególnie dla kogoś, kto korzysta z urządzenia każdego dnia i dodatkowo posiada urządzenie o dużym zasięgu. Najlepsze hulajnogi elektryczne będą ładowały się od 2 do 3 godzin. Standardowo hulajnogi wymagają nawet 6 godzin, do pełnego naładowania. Im szybszy czas ładowania, tym oczywiście cena urządzenia jest wyższa.

 

Jakie prędkości osiąga hulajnoga elektryczna?

W tym miejscu warto zacząć od maksymalnej prędkości hulajnogi elektrycznej, która znajdzie się w przepisach prawnych. Mianowicie przewiduje się, że mowa tutaj o prędkości 25 km/h. Trudno zatem zajmować się sprzętem, który ma osiągać wyższe prędkości. Standardowo spotyka się hulajnogi o maksymalnej prędkości 20 km/h. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niezależnie od prędkości, jazda hulajnogą w mieście wymaga rozwagi. Tak samo kupując hulajnogę dla dziecka, lepiej znaleźć urządzenie np. o maksymalnej prędkości 10 km/h.

 

Wielkość kół ma znaczenie

Koła hulajnogi mają różne rozmiary. Jazda po zróżnicowanym terenie wymaga, aby były one z kategorii tych większych. Przy rzadkiej jeździe, kupnie hulajnogi z myślą np. o dzieciach, spokojnie można celować w urządzenia o mniejszych kołach.

 

Jakie obciążenie wytrzyma hulajnoga?

Wśród istotnych parametrów hulajnogi elektrycznej wylicza się jej maksymalne obciążenie. Muszą mieć na to baczenie szczególnie osoby o znacznej wadze. Standardowe maksymalne obciążenie dopuszczalne w wielu modelach to 120 kg. Zatem mało kto będzie miał problem z tym, aby znaleźć odpowiedni sprzęt dla siebie.

 

Jak ciężka jest hulajnoga?

Hulajnoga elektryczna zbyt ciężka dla dziecka nie jest akurat korzystnym wyborem. Warto również pamiętać o tym, że w sytuacjach przenoszenia urządzenia, wnoszenia, zbyt duża waga będzie także niekorzystna dla użytkownika.

 

Kto wyprodukował hulajnogę elektryczną? Ile zapłacić za dobre urządzenie?

Każdy, kto będzie szukał hulajnogi pod swoje potrzeby, dysponuje określonym budżetem. Jednak warto zwracać uwagę choćby na to, kto jest producentem hulajnogi. Najlepsze firmy proponują urządzenia wykonane z doskonałych materiałów. Jednak w parze z jakością idzie wyższa cena, dlatego przy zakupie hulajnogi elektrycznej nie ma co akurat sugerować się tym, ile kosztuje.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

1 komentarz

  1. Meran 11 stycznia 2021 at 16:23

    ja chce zakupic na wiosne 🙂


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *