Luneta teleskopowa Tasco 25×30 Brass Spyglass

Czas na coś ciekawego jeżeli mowa o sprzęcie dla osób młodszych, dla dzieci i młodzieży. Opisując ciągle różnego rodzaju lunety, lornetki tak naprawdę zapomina się o tym, że i młodzi pragną poczuć bakcyla obserwacji, dobrze się bawić. Dlatego właśnie warto sprawić naszym dzieciom coś fajnego, coś co osobiście uważam będzie na pewno dawało masę frajdy. Przedstawiam wszystko lunetę teleskopową TASCO 25×30 Brass Spyglass.

Firma TASCO specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju lunet i doskonale wie jak zadowolić różne grupy odbiorców. Jak już wspominałem urządzenie to jest idealnym rozwiązaniem dla młodszych, początkujących obserwatorów. Została wykonana z metalu (w całości), wygląd to odwzorowanie tradycyjnych lunet znanych choćby ze statków, używanych w dawnych czasach przez piratów. Jest niezwykle lekka w użytkowaniu, okazuje się, że wcale nie trzeba martwić się, iż dziecko które będzie korzystało z tej lunety może mieć problemy z utrzymaniem, operowaniem. Dodatkowo luneta tego typu może zostać złożona, z początkowej długości 356 mm do 133 mm. Dzięki temu nie ma jakichkolwiek problemów z jej użytkowaniem w trakcie wypadów rowerowych, za miasto. Łatwo się schowa do plecaka i co ważniejsze, nie ma wielu okazji do tego by podczas takiego transportu mogła ulec zniszczeniu.

Jak się obserwuje, jakie wrażenia może zagwarantować? Oczywiście musimy pamiętać o tym, że taka luneta na pewno nie gwarantuje idealnych warunków obserwacji. Od razu zaznaczam, nie spodziewajmy się cudów, co nie oznacza że mamy z drugiej strony sprzęt kiepskiej jakości. Po prostu powiększenie 25x w zupełności wystarcza na bliższe obserwacja.

Jak już po raz kolejny wypada wspomnieć, sprzęt doskonały jako prezent, gadżet dla dzieci i młodzieży i co lepsze, cena takiego sprzętu jest śmiesznie niska. Niecałe 200 złotych to przecież w przypadku tego rodzaju sprzętów praktycznie nic. Nikt nie powinien żałować takiego zakupu, a warto pamiętać, że już za tydzień dzień dziecka.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *