Metody na zagęszczanie włosów

Osłabione, wypadające włosy to coraz częstszy problem naszego społeczeństwa, narażonego na ciągły stres, zanieczyszczenia powietrza, ale i niedobory składników odżywczych, wynikające z niewłaściwej diety. Nie jest to już tylko przypadłość dojrzałych mężczyzn czy kobiet po porodzie, ale osób w każdym wieku. Co można zrobić, aby zatrzymać wypadanie włosów? Jak sprawić, aby przerzedzona fryzura w ciągu kilku minut wyglądała naturalnie i estetycznie? Poznaj metody na zagęszczenie włosów!

1.     Odpowiednia dieta

2.     Domowe sposoby na mocne włosy

3.     Nanowłókna do zagęszczania włosów

1. Odpowiednia dieta

To, co jemy ma ogromny wpływ na kondycję naszej skóry głowy i jakość włosów. Odpowiednio zbilansowana dieta może zapobiec wypadaniu włosów i poprawić ich wygląd, ale należy pamiętać, że na efekty trzeba poczekać przynajmniej parę tygodni. Zagęszczenie włosów dietą powinno dostarczyć organizmowi takich składników, jak: cynk, magnez, krzem, żelazo i nienasycone kwasy tłuszczowe. Produkty, które mogą pomóc, to przede wszystkim oleje roślinne, ryby, orzechy, migdały, jaja, rośliny strączkowe oraz napary z pokrzywy i skrzypu. Nie zapominajmy o piciu co najmniej 1,5 litra wody dziennie, bo to także ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszej skóry, a więc i włosów. Ważne jest także unikanie pokarmów, które mogą osłabić nasze włosy, a należą do nich: słodycze, duże ilości kawy, białe pieczywo, alkohol, fast food i smażone mięsa, zawierające tłuszcze trans.

2. Domowe sposoby na mocne włosy

Istnieje szereg produktów do pielęgnacji włosów wypadających dostępnych na rynku. Wybór jest tak duży, że może niemal przyprawić o ból głowy. Najlepiej więc sięgnąć do sposobów naszych babć, które wykorzystywały naturalne metody na zagęszczanie włosów. Ostatnimi laty, bardzo popularne stało się olejowanie włosów, do którego używa się różnych rodzajów olejów roślinnych, na przykład z wiesiołka, z awokado, kokosowego, lnianego czy rycynowego. Dobór odpowiedniego zależy od porotowaści naszych włosów. Hitem stały się również naturalne wcierki do skóry głowy, z czego najbardziej popularna i skuteczna na wypadanie włosów, jest ta z kozieradki. Napar z tej rośliny bogaty jest w krzem, żelazo, selen oraz magnez, dzięki czemu przynosi spektakularne efekty we wzmocnieniu cebulek. Na efekty trzeba jednak poczekać około trzy miesiące przy regularnej aplikacji wcierki 3-4 razy w tygodniu.

3. Nanowłókna do zagęszczania włosów

Dieta oraz pielęgnacja przynoszą długotrwałe efekty wzmocnienia włosów, tylko jeśli jesteśmy konsekwentni i systematyczni. Co zrobić, jeśli potrzebujemy natychmiastowej poprawy wyglądu naszej fryzury? Zagęszczanie włosów można osiągnąć w prosty i szybki sposób poprzez aplikację preparatu w aerozolu, który powoduje osadzanie się mikrowłókien keratynowych na naszych pasmach, przez co optycznie zwiększa objętość. Wysokiej jakości nanowłókna wiążą się z powierzchnią włosa, a to daje błyskawiczny efekt estetycznego zagęszczenia, które jest całkowicie bezpieczne dla naszej fryzury i utrzymuje się przez cały dzień. Najważniejsze jest, aby dobrać odpowiedni kolor włókien w spray’u, a także to, by preparat był dobry jakościowo, czyli zawierał włókienka z keratyny o średnicy nano. Dzięki nanowłóknom możesz codziennie cieszyć się pięknymi włosami, w oczekiwaniu na efekty zbilansowanej diety, leczenia, czy pielęgnacji.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *