Wymień szybko i tanio opony na jesień

Lato powoli zbliża się ku końcowi, czas pomyśleć o małym podszlifowaniu Twojego samochodu. Wymian opon, oleju, a może klocków hamulcowych, to tylko niektóre elementy, o które powinieneś zadbać. Znajdź na mapie warsztat samochodowy warszawa, żeby odnaleźć dobry serwis. Przykładem są autoopony na terenie Warszawy.

W poniższym artykule znajdziecie listę czynności, które warto wymienić w samochodzie po lecie.

Wymiana opon na zimę

Podstawą, która kojarzy się chyba wszystkim z zimową zmianąm są opony. Autoopony dysponują 4 stanowiskami do wymiany opon na warszawskiej Białołęce. Dzięki temu nie trzeba się martwić o stanie w długich kolejkach. Dodatkowo firma zajmuje się również sprzedażą opon zarówno tych nowych, jak i używanych w bardzo dobrym stanie. Wiadomo, że jakość wymiany jest bardzo ważna – Autoopony pracują na wyważarce Hunter Road Force Elite, co stanowi jeden z najlepszych sprzętów w tej branży. Firma dodatkowo daje możliwość przechowania opon, przecież nie każdy z nas posiada duży garaż lub piwnicę.

A może tak wymiana oleju?

Każdy kierowca powinien być świadomy tego, że olej w silniku jest jednym z ważniejszych płynów eksploatacyjnych i w żadnym wypadku nie należy odkładać jego wymiany. Skutkiem zbyt długiego jeżdżenia bez wymiany oleju może być nadmierne zużycie silnika od strony ciernej. Następstwem tego jest zatarcie gładzi cylindrycznych lub panewek wału korbowego, a tym samym remontu silnika. To wiąże się już z o wiele wyższymi kosztami. Sugerowanym czasem wymiany oleju jest przejechane 15 000 kilometrów lub raz na rok. Idealną porą będzie właśnie jesienna wizyta w serwisie. Olej jest wymieniany kompleksowo również z filtrem.

Wymiana klocków hamulcowych

Kolejnym aspektem, który w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo naszej jazdy, są klocki hamulcowe. Wymiana klocków hamulcowych gwarantuje dłuższą żywotność podzespołów układu hamulcowego oraz pracę bez awarii, do których należą: piszczenie, blokowanie klocka hamulcowego. Wcześnie wykryta usterka jest mniejszym ostatecznie kosztem w naprawie. Dlatego tak ważne jest, aby nie odwlekać wizyty w serwisie.

Kiedy samochód odmówi nam posłuszeństwa…

A co w przypadku, jeżeli samochód się zepsuje. Chyba każdemu zdarzyła się taka nieszczęśliwa sytuacja. Autoopony w swoim asortymencie posiada serwis i warsztat samochodów takich marek jak: Volkswagen, Skoda, Fort, BMW, Audi, Seat, Mercedes, czy Opel.

Darmowy przegląd

Firma oferuje możliwość wykonania bezpłatnego przeglądu samochodu. Zalicza się do tego sprawdzenie:

  • silnika,
  • hamulców,
  • zawieszenia,
  • klimatyzacji,
  • pozostałych podzespołów.

To, jak gotowi na jesienne sprawdzenie auta?

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *