Jaki najlepszy polecany rower trekkingowy, górski MTB, crossowy wybrać? Ranking

Ranking rowerów crossowych 2020 do 1500 zł, 2000 zł, 2500 zł, 3000 zł

 1. Kellys Cliff 70
 2. opony: 28″
 3. ilość biegów: 24
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Merida Crossway 20-V
 2. opony: 28″
 3. ilość biegów: 24
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Rower crossowy Romet Orkan 4
 2. Romet Orkan 4
 3. opony: 28″
 4. ilość biegów: 27
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. Unibike Flash
 2. opony: 28″
 3. ilość biegów: 24
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Rower crossowy Wheeler Cross 6.1
 2. Wheeler Cross 6.1
 3. opony: 28″
 4. ilość biegów: 24
 5. Sprawdź aktualną cenę

Ranking rowerów trekkingowych 2020

 1. Romet Gazela 4
 2. opony: 28″
 3. ilość biegów: 27
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Romet Wagant 5
 2. opony: 28″
 3. ilość biegów: 27
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Merida Freeway 9200
 2. opony: 28″
 3. ilość biegów: 24
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Saveno Lester GTS
 2. opony: 28″
 3. ilość biegów: 18
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Kellys Carter 60
 2. opony: 28″
 3. ilość biegów: 24
 4. Sprawdź aktualną cenę

Ranking rowerów górskich 2020

Jak wybierać rowery trekkingowe, MTB i crossowe?

Chcąc kupić dobry rower górski, rower trekkingowy czy też rower crossowy, trzeba zapoznać się z licznymi informacjami na ich temat. Tylko tak można mieć pewność, że wybierze się odpowiedni rower, który spełni indywidualne oczekiwania.

Co zatem należy wiedzieć o rowerach tego typu? Co powinny posiadać profesjonalne rowery górskie. Na jaki osprzęt zwrócić uwagę, kiedy chodzi o rowery trekkingowe? Jaki rower crossowy będzie odpowiednim zakupem?

Podstawowe informacje o typach rowerów.Jak rozróżnić rowery ze względu na swoje przeznaczenie? Czym rower góral różni się od roweru trekkingowego? Co gwarantuje rower trekingowy, a co cross rower?

Rower górski MTB to sprzęt, który nadaje się do jazdy po każdej powierzchni. Szerokie opony, wzmacniana rama sprawia, że rower góral, to obecnie najpopularniejszy jednoślad w sklepach rowerowych. Z uwagi na popularność, nie ma problemów, aby znaleźć odpowiedni rower górski męski, rowery górskie czy kobiet.

Trekingowy rower, czyli uniwersalne rozwiązanie dla tych, którzy szukają czegoś do spokojnej jazdy po mieście, jak i możliwości odbycia wycieczki poza obszary miejskie. Jednak należy pamiętać, że nawet najlepsze rowery trekkingowe nie są dobrym pomysłem do jazdy po trudnym, np. leśnym czy górzystym terenie.

Rower crossowy uznawany jako kompromisowe rozwiązanie pomiędzy rowerami szosowymi a górskimi. Wynika to z konstrukcji. Dobry rower crossowy posiadać będzie odpowiednio duże koła, jednakże nie są tak grube, jak w rowerach górskich. Dzięki temu aspirują one do kategorii rowerów rodzinnych, pozwalając na wspólne wycieczki zarówno po terenach miejskich, jak i w trudniejszych warunkach.

Górski rower – na co zwrócić uwagę?

Jakie informacje będą miały znaczenie dla każdego, kto postanowi postawić na coś takiego jak góral rower? Jak dobierać dla siebie najlepsze rowery górskie? Jakie parametry powinien mieć dobry rower górski?

Do czego potrzebne będą rowery górskie MTB? Jaki ma się co do nich plan? Czy rekreacyjne przejażdżki, czy może jednak ostre szarżowanie po trudnych trasach? Istotne jest, aby zwrócić uwagę na ramę w rowerze. Rama powinna być lekka. Wpływa ona zasadniczo na wagę roweru, a także komfort jazdy, niezależnie od warunków. Rama w rowerach może zostać wykonana ze stali, aluminium lub karbonu. Wybór materiału wpływa na cenę rowerów górskich. Tanie rowery górskie mogą mieć ramę stalową lub aluminiową. Decydując się na rower górski dla dzieci, warto wybrać taki z ramą aluminiową. Będzie lżejszy niż gdyby posiadał ramę stalową.

Rower górski 26, a może rower górski 29? To oznaczenie kół. Przez lata standardem były koła 26 cali. Dziś stawia się na większe rozmiary, choćby z uwagi na lepsze możliwości jazdy po trudniejszym terenie. Coraz częściej można spotkać rowery górskie z kołami 29.

Opony do rowerów górskich powinny zostać również starannie wybrane. Obecnie dobre rowery górskie powinny być grube. Dzięki temu uzyskuje się znacznie lepszą amortyzację, co pozwala na jazdę w trudnych warunkach terenowych.

Jaki rower trekingowy?

Wszyscy, którzy pragną realizować się w turystyce rowerowej, powinni postawić na dobry rower trekkingowy. Wybór ramy jest podobny jak w przypadku rowerów górskich. Decydować będzie komforcie podróżowania oraz oczywiście wadze roweru. Wszystko oczywiście zależy od możliwości finansowych kupującego. Rower trekingowy z ramą stalową będzie zdecydowanie tańszy od tego z ramą karbonową. Co do kół, w zupełności wystarczy tutaj 28 cali. Równocześnie należy pamiętać, że opony w rowerze trekkingowych będą węższe niż w górskich.

Rower typu cross, co tutaj ma znaczenie?

Rower crossowy będzie idealny do przejażdżek poza miastem, w parkach, jednak nie na zbyt trudnym podłożu. W wyniku tego koniecznie należy zwrócić uwagę na rodzaj opon. Opony cross powinny być gładkie, z bieżnikami po bokach. Zapewni to płynną jazdę po asfalcie, jak i równocześnie po miękkich podłożach. Rozmiar opon do rowerów crossowych to standardowo 28 cali.

Jak dopasować rozmiar roweru pod indywidualne potrzeby?

Niezależnie, czy sięgamy po rowery górskie, trekkingowe lub crossowe, koniecznie należy indywidualnie dobierać ich rozmiar. Jak to zrobić najlepiej? Oczywiście rowery górskie męski będą miały zupełnie inną konstrukcję niż rower crossowy damski. Dlatego należy starannie podejść do mierzenia odpowiednich modeli. Jak to zrobić? Wystarczy wsiąść na rower i piętę położyć na pedale, równocześnie odpowiednio wypoziomować siodełko. Jeżeli noga będzie wyprostowana, to można mieć pewność, że jest to rozmiar idealnie dopasowany.

Osprzęt rowerów i jego znaczenie. Amortyzacja oraz hamulce, czyli niezwykle istotny element każdego roweru, niezależnie od jego typu. Jak dobrać dobre hamulce, jak sprawdzić odpowiednie amortyzatory?

Hamulce typu V-break czy tarczowe? Wszystko tak naprawdę zależy od wartości i przeznaczenia roweru. Mianowicie tanie rowery trekkingowe, crossowe czy nawet MTB nie potrzebują „wypasionych” hamulców tarczowych. Osoby, które wykorzystują rowery do spokojnych podróży, bez większych szaleństw, mogą spokojnie skupić się na typowych, standardowych hamulcach V-break. Hamulce tarczowe są oczywiście lepsze od V-break, jednak w pełni spełniają swoje zadania przy rowerzystach zaawansowanych. Rowerach używanych w trudnych warunkach. Dodatkowo hamulce tego typu są standardem w droższych rowerach górskich lub crossowych.

Amortyzacja w rowerach ma ogromne znaczenie. Wpływa na bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Rowery męskie górskie, lekki rower trekkingowy czy też najlepsze rowery crossowe mają zróżnicowane amortyzatory, podstawą jest poznanie tych bezpiecznych i dopasowanych do konkretnego typu rowerów. Należy sprawdzać tutaj tzw. skok amortyzatora. Rowery górskie będą wymagały amortyzatorów o skokach około 100 milimetrów. Rowery crossowe męskie, jak i damski rower crossowy potrzebują amortyzatorów o około 60 milimetrów skoku. Natomiast dobre rowery trekkingowe mają podobnie jak crossowe, około 60 milimetrów soku.

Akcesoria rowerowe, o których należy pamiętać

Kupując nowy rower, konieczne jest prawidłowe dopasowanie akcesoriów rowerowych. Podstawowe akcesoria, które należy dobrać to oczywiście oświetlenie. Dobrze jest na przód wybrać dobrej jakości lampkę LED. Z tyłu oczywistym będzie czerwona lampka. Oświetlenie ma cechować długi czas pracy. Jakie błotniki do roweru crossowego, czy warto myśleć o nich przy rowerach górskich? Na pewno warto zadbać o komfort jazdy, czyli zabezpieczyć się na wypadek złych warunków pogodowych. Kto uważa, że błotnik „szpeci” rower, niech po prostu z niego zrezygnuje. Dzwonek na rower jest obecnie obowiązkowy. Dlatego też niezależnie od typu wybieranego roweru, należy o nim pamiętać. Nie warto demontować dzwonka, gdyż na wypadek kontroli można dostać mandat. Bagażnik do roweru crossowego jak najbardziej będzie przydatny. Równocześnie przykładowy rower trekingowy męski również warto wyposażyć w dobrej klasy bagażnik. Pozwoli to choćby na prawidłowy montaż sakw rowerowych, co przy dłuższych podróżach będzie bardzo użyteczne.

Ile wydać na nowy rower? Rower górski ceny. Jaki rower crossowy do 2000, a jaki rower crossowy do 1500?

Zasadniczo wszystko zależy od posiadanych możliwości finansowych oraz potrzeb. W okolicach 1000 zł można znaleźć rowery dobrych producentów, jednak nie należy oczekiwać cudów. Będą to maszyny z podstawowym wyposażeniem, raczej dla typowe niedzielnego rowerzysty. W granicach plus minus 1500 zł można znaleźć dobre rowery markowych producentów. Rower Cube Cross, Giant Cross, a może rower górski Giant lub rower trekingowy Romet. To znane marki, dobre modele, będą to komfortowe modele, z miarę sensownymi parametrami. Od 2000 zł w górę można wybierać z naprawdę doskonale przygotowanych rowerów. Rower crossowy Kellys, rower trekingowy Giant, a może rowery górskie Scott.

Gdzie kupować, jak szukać najlepszych okazji?

Szukajcie jedynie w profesjonalnych salonach, które oferują najlepsze marki rowerowe w swojej ofercie. Chcąc kupić dobry rower w niższej cenie, warto polować na promocje, szczególnie kiedy nadchodzi nowy sezon. Często można spotkać różnego rodzaju akcje promocyjne, np. rowery crossowe wyprzedaż czy też rowery trekkingowe męskie wyprzedaż. Dzięki temu istnieje możliwość zaoszczędzenia kilkuset złotych. Warto przed zakupem konkretnego roweru posiłkować się również opiniami. Zarówno o samych rowerach, jak i o sklepach, które nimi handlują.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *