Jaki odkurzacz przemysłowy do popiołu z kominka lub warsztatu?

Budowa, magazyny, hale przemysłowe czy warsztaty. Miejsca szczególnie narażone na liczne zabrudzenia. W takich miejscach należy dbać o porządek, starać się regularnie usuwać zabrudzenia. Tylko nikt chyba nie wyobraża sobie biegania ze zmiotką lub mopem, będzie to wyglądało na robotę głupiego. Do czyszczenia potrzebna jest prawdziwa moc, czyli odkurzacz przemysłowy.

 1. Makita VC2512L
 2. moc: 1000W
 3. pojemność: 25 litrów
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Dexter VOD1530SWC
 2. moc: 1500W
 3. pojemność: 30 litrów
 4. Sprawdź aktualną cenę
 1. Karcher WD 2
 2. moc: 1000W
 3. pojemność: 12 litrów
 4. Sprawdź aktualną cenę

Odkurzacze przemysłowe doskonale sprawdzają się, kiedy trzeba skutecznie posprzątać pył, liczne drobinki, niektórego typu urządzenia. Co istotne, odkurzacz warsztatowy, przemysłowy będzie również nadawał się do prac domowych, sprzątania w garażu.

Jakie zatem występują typy odkurzaczy specjalistycznych, do najtrudniejszych prac? Jaki odkurzacz przemysłowy do domu, jaki odkurzacz warsztatowy będzie dobrym wyborem? Co należy o nich wiedzieć?

Odkurzacze warsztatowe, odkurzacz profesjonalny – parametry

Parametry w konkretnych odkurzaczach przemysłowych decydują o tym, do czego będą się nadawały, do jakich zanieczyszczeń będą odpowiednie.

Klasa pracy odkurzacza

Mocny odkurzacz przemysłowy, odkurzacz do popiołu, a może skuteczne odkurzacze budowlane. Każdy z nich powinien posiadać odpowiednią klasę pracy, dzięki której można określić, jak sobie poradzi z konkretnymi zadaniami.

Odkurzacz przemysłowy klasa L – praca przy sprzątaniu małych odpadów. Mała moc, mała pojemność, niska waga, po prostu mały odkurzacz przemysłowy. W tej klasie znajdują się między innymi odkurzacze kominkowe, tutaj będzie pasował odkurzacz do sadzy czy odkurzacz do popiołu.

Odkurzacz przemysłowy klasa M – doskonale radzący sobie z odpadami z takich materiałów jak kamień czy cegła. Sprawdzi się przy sprzątaniu resztek farby, lakierów. Odkurzacz budowlany, ale w założeniu użycia przy mniejszych pracach, remontach. To również klasa odkurzaczy nadająca się do warsztatów lakierniczych.

Odkurzacz przemysłowy klasa H – skuteczność w usuwaniu takich elementów jak drewno, gips, kamień, a także czyszczenia niebezpiecznych pozostałości. To przykładowo profesjonalny, wydajny odkurzacz na budowę. Niezbędny w miejscach, gdzie w wyniku podejmowanych prac, powstają nieczystości niebezpieczne dla otoczenia.

Liczba silników

Każdy z odkurzaczy przemysłowych posiada odpowiednią liczbę silników. Ich ilość decyduje o możliwości skutecznej walki z konkretnymi zanieczyszczeniami. Odkurzacz do kominka nie będzie potrzebował większej ilości silników, jeden w zupełności wystarczy. Profesjonalny odkurzacz techniczny, odkurzacz do warsztatu, na budowę, powinien posiadać kilka silników. Co ważne, istnieją urządzenia, które pozwalają wybierać, ile silników będzie pracowało w danej chwili.

Moc odkurzacza przemysłowego

Odkurzacz przemysłowy 2000W, czy może o mocy 1000W? Im mniejsza moc, tym mniejsza siła pracy. Przykładowo odkurzacz kominkowy będzie posiadał małą moc. Jednak jego zadanie polega na usuwaniu drobnych nieczystości, więc niewielka moc pozwoli wykonać zadanie. Najmocniejsze, najbardziej wydajne odkurzacze, radzące sobie z największymi odpadami, posiadają nawet moc w granicach 3000W.

Odkurzacz przemysłowy bezworkowy czy na worki

Kolejny ważny aspekt przy sprawdzaniu możliwości konkretnych odkurzaczy przemysłowych. Odkurzacze przemysłowe bezworkowe są wyposażone w zbiornik. To tam gromadzone są nieczystości i po napełnieniu wystarczy opróżnić zbiornik. Przemysłowe odkurzacze bezworkowe są bardziej pojemne niż te wyposażone w worki. To znacznie zwiększa komfort pracy, pozwala dłużej pracować.

Długość kabla

Im dłuższy kabel w odkurzaczu, tym większy komfort pracy. Długość przewodu ma znaczenie szczególnie w miejscach o dużej powierzchni i gdzie nie ma zbyt wielu źródeł zasilania. Dlatego należy zwrócić uwagę na ten element konstrukcyjny.

Odkurzacz przemysłowy bezworkowy z otrząsaczem

Czym jest odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem? Dlaczego należy zapoznać się z takim parametrem? Otrząsacz pozwala na pełne usuwanie zanieczyszczeń z filtru odkurzacza, nie trzeba tego wykonywać ręcznie. Odkurzacze przemysłowe z otrząsaczem są więc znacznym udogodnieniem, nie wymagają regularnego sprawdzania filtra, a tym samym minimalizowane jest ryzyko zapchania i zniszczenia urządzenia.

Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać? Co powinny posiadać profesjonalne odkurzacze do konkretnych prac?

Skoro już doskonale wiadomo, czym cechują się określone urządzenia, jakie parametry oznaczają konkretną jakość działania, to nie pozostaje nic innego, jak dopasować odkurzacze przemysłowe do  wybranych zadań.

Odkurzacz przemysłowy do domu

Odkurzacze przemysłowe sprawdzają się w domach tylko w pewnych sytuacjach. Mowa najczęściej o sytuacji, kiedy potrzeba posprzątać kominek, piec z popiołu czy sadzy. Może się również przydać w piwnicach, może to być świetny odkurzacz garażowy, szczególnie kiedy ktoś urządził sobie tam mały warsztat. Warto wtedy posiadać dobry odkurzacz przemysłowy.

Odkurzacz do pieca co, odkurzacz popiołu, odkurzacze do kominka, pod takimi nazwami mogą funkcjonować urządzenia, idealnie nadające się do pracy w domu. Jak wiadomo posiadanie pieca, kominka w domu wymaga dbania o porządek. Odkurzacz przemysłowy klasa L doskonale się sprawdzi w domowych warunkach. Sadza i popiół nie wymagają ogromnych mocy. Równocześnie praca takim odkurzaczem idzie szybko i sprawnie.

Warto jednak postawić na odkurzacz bezworkowy przemysłowy, gdyż doskonale będzie zbierał zanieczyszczenia, a równocześnie uniknie się zjawiska wtórnego zapylenia.

Jaki odkurzacz na budowę, jaki odkurzacz do pyłu?

W trakcie remontów, w trakcie prac budowlanych, problemem są szybko tworzące się odpady. Jest ich wiele i są one najróżniejszych rozmiarów. Od drobnego pyłu, który jest dosłownie wszędzie, po większe elementy, jak odpady cegieł, kamieni, gipsu. Odkurzacz do pyłów musi mieć odpowiednią moc oraz odpowiednią klasę. Owszem, z pyłem poradzić mogą sobie te o najmniejszej mocy, to jednak warto pamiętać, o pozostałych odpadach. Równocześnie odkurzacze na budowach pracują znacznie dłużej, są częściej używane niż te w domach. Dlatego nie tylko rodzaj zbieranego zanieczyszczenia ma tutaj znaczenie. Ważnym jest możliwość długiej eksploatacji oraz duża pojemność zbiornika. Tylko i wyłącznie odkurzacz budowlany bezworkowy.

Odkurzacz przemysłowy cena

Czy warto postawić na tani odkurzacz przemysłowy? Czy mogą być tanie odkurzacze bezworkowe, które spełnią swoją funkcję w stu procentach? Jaki odkurzacz przemysłowy do 300 zł? Wiele tak naprawdę zależy od tego, czego się oczekuje od takiego odkurzacza. Kupując sprzęt do domowego użytku, wybierając np. odkurzacz kominkowy, bez problemów znajdzie się coś w cenie do 300 zł. Nieczęste używanie, moc odpowiednia do sprzątania popiołu czy sadzy, można kupić markowe urządzenie.  Kto jednak ma inne potrzeby, szuka odkurzaczy przemysłowych, odkurzaczy warsztatowych, powinien celować w coś droższego. Po pierwsze większa moc, po drugie możliwość ciągłej pracy, regularność używania. Rozpiętość cenowa jest jednak już znaczna, od 700-900 złotych, do nawet kilku tysięcy.

Odkurzacz przemysłowy opinie i rankingi

Przed zakupem odpowiedniego odkurzacza warto dodatkowo sprawdzić, to co obecnie jest na topie, to co cieszy się powodzeniem wśród użytkowników. Wystarczy na początku poszukać czegoś spod hasła odkurzacz przemysłowy ranking. Specjaliści z branży trzymają rękę na pulsie, sprawdzają wszystkie nowinki technologiczne, przeprowadzają testy. Taka wiedza jest na wagę złota, pozwala dokładnie poznać zalety i wady konkretnych modeli odkurzaczy przemysłowych. Dodatkowo oczywiście odkurzacze przemysłowe opinie, czyli informacje praktyczne, dostarczane przez użytkowników, którzy posiadają już konkretne modele odkurzaczy.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *