Jaka myjka ciśnieniowa najlepsza? Karcher do mycia okien i szyb?

Myjka ciśnieniowa to niezwykle ciekawe urządzenie, które można wykorzystać do wielu działań. Jednak zanim zacznie się z niej korzystać, zanim będzie można umyć nią okna, samochód czy elewację, warto zwrócić uwagę na pewne aspekty. Jak działają myjki ciśnieniowe? Jak wybrać urządzenie o najlepszych parametrach? Ile kosztuje dobrej klasy myjka ciśnieniowa?

Działanie myjki ciśnieniowej

Myjka ciśnieniowa generuje odpowiedni natrysk wody, pod odpowiednim ciśnieniem. Mowa tutaj o ciśnieniu, którego zakres przekracza 100 bar. Dzięki temu jej działanie jest skuteczne, w szybki sposób można pozbyć się najtrudniejszych zabrudzeń np. z elewacji domu czy kostki brukowej.

Myjki tradycyjne, myjki wysokociśnieniowe posiadają w obudowie pompę, która odpowiada za generowanie ciśnienia wody. Z pompy woda jest przewodzona do pistoletu. Naturalnie myjki ciśnieniowe muszą być podłączone do wody i źródła zasilania.

Rodzaje myjek ciśnieniowych i parowych

Myjki dzielą się na parowe oraz ciśnieniowe. Jakie są ich najważniejsze elementy, jakie modele można dobrać pod kątem konkretnych parametrów?

Myjki ciśnieniowe można podzielić z uwagi na parametry przygotowane przez producentów.
Myjka ciśnieniowa o niskim poziomie ciśnienia, którego wartość nie przekracza 110 bar. Wśród tego typu urządzeń znajdzie się myjka elektryczna do okien. Większość z nich zasilana jest prądem.
Myjki z klasy średniej, których ciśnienie waha się w przedziale 130-150 bar. Myjka wysokociśnieniowa, gdzie poziom ciśnienia przekracza 170-180 bar. Można znaleźć tutaj zarówno myjki elektryczne, jak i spalinowe.

Myjki parowe, czyli jasny i czytelny podział na trzy grupy.

Myjka do okien parowa. Tradycyjna myjka parowa ręczna, urządzenie o małych rozmiarach i niskich parametrach roboczych. To najlepsza myjka do okien, szczególnie kiedy ich myciem zajmujemy się osobiście i zależy na komfortowej i szybkiej pracy.
Mop parowy, czyli urządzenia wyglądające niczym mop, jednak wytwarzające niskim poziom ciśnienia pary.
Parownice, sprzęt o sporej wydajności, równocześnie o sporych rozmiarach. Niezbyt dobry do wykorzystania w warunkach domowych.

 

Zastosowanie, przeznaczenie myjek ciśnieniowych, parowych

Gdzie mogą być używane myjki? Jakie mają zastosowanie? Do których czynności istnieją dedykowane modele?

Myjka do okien

To typowa, dedykowana myjka do szyb. Urządzenie należy do kategorii parowych, gdzie cechuje je niskim poziom ciśnienia, maksymalnie 5 bar. Naturalnie do mycia małych powierzchni, małych szyb, w zupełności wystarczy ręczna myjka parowa. Mycie okien zewnętrznych, o dużej powierzchni, wymaga skorzystania z urządzenia takiego jak myjka ciśnieniowa do okien.

Myjka ciśnieniowa do samochodu

Myjka samochodowa poradzi sobie ze szczególnie trudnymi zabrudzeniami, które przylegają na samochodzie. Należy jednak dobierać myjki samochodowe z odpowiednim ciśnieniem. Zbyt niskie ciśnienie nie pozwoli skuteczne usunąć brudu, zbyt mocne może uszkodzić lakier.

Myjka do mycia elewacji

Tradycyjna myjka ciśnieniowa z możliwością ustawienia odpowiedniego ciśnienia. Podczas korzystania należy uważać, aby nie zniszczyć elewacji, dlatego ważnym jest umiejętne dopasowanie wysokości ciśnienia. Warto zadbać tutaj o odpowiednie dodatki, części do myjek ciśnieniowych, które pomogą walczyć z odpowiedniego rodzaju zabrudzeniami, takimi jak np. graffiti.

Myjka do kostki brukowej

Jaka myjka ciśnieniowa najlepsza do kostki brukowej? Należy sięgać po myjki, które posiadają odpowiednio wysokie ciśnienie. Tylko takie będą nadawały się do skutecznego mycia kostki brukowej. Tutaj warto pamiętać, że istotne są dedykowane części do myjki ciśnieniowej, czyli specjalistyczna szczotka, która gwarantuje maksymalną wydajność działania.

Parametry myjek ciśnieniowych

Jaka myjka ciśnieniowa będzie odpowiednia? Jakie parametry powinna posiadać idealna myjka do mycia okien? Jaką wydajność ma mieć tradycyjny karszer do mycia, a jaką myjka przemysłowa?

Moc myjki, odpowiadająca za możliwość uzyskania wysokiego poziomu ciśnienia w trakcie pracy. Myjki o słabszej mocy, nie gwarantujące ogromnych możliwości, będą posiadały przykładowo 1200 W. Te najmocniejsze, dostępne w sprzedaży, mogą mieć moc dochodzącą do 3 kW.

Ciśnienie. Myjka ciśnieniowa do domu, karszer do szyb czy czyszczenia elewacji posiada określone ciśnienie robocze. Jest to parametr, który wskazuje jakie średnie ciśnienie wytwarza dany model myjki. Podawany w „barach” i należy wiedzieć, że rozpiętość tych wartości wśród najróżniejszych modeli myjek jest ogromna. Dziś każda myjka, każdy karszer do mycia okien posiada system regulacji, co pozwala dostosować idealne dla własnych potrzeb.

Dodatki, części do myjek. Każde urządzenie posiada odpowiednie dodatki, części, mające ogromne znaczenie w trakcie korzystania ze sprzętu. Lanca ciśnieniowa to końcówka robocza. Dysza rotacyjna umożliwia kierować strumień wody pod różnym kątem. Dodatkowo niektóre modele myjek ciśnieniowych posiadają szczotki, pozwalające na skuteczniejsze usuwanie trudniejszych zabrudzeń.

Myjka ciśnieniowa jaką kupić?

Wybierając spośród wielu dostępnych myjek ciśnieniowych, należy odpowiedzieć sobie na klka pytań. Jaką myjkę ciśnieniową kupić do rzadkiego używania, do mycia okien w domu? Jaki model, jakie parametry sprawdzą się w trakcie mycia samochodu? Warto podpierać się sprawdzonymi rozwiązaniami i poszukiwać różnego rodzaju informacji. Myjka ciśnieniowa opinie, ranking myjek ciśnieniowych to hasła, które wskażą odpowiednie miejsca, w których można znaleźć wiele przydatnych faktów związanych z myjkami. Bardzo ważnym jest dokładne analizowanie parametrów myjki ciśnieniowej, tak aby była ona po prostu funkcjonalna, wydajna, by jej użytkowanie nie zakończyło się na jednym myciu.

Jaką markę wybrać?

Karcher to obecnie najpopularniejszy producent myjek ciśnieniowych, myjek parowych. Karcher do okien, karcher k5 i wiele innych modeli, rozwiązań przygotowanych przez tego producenta, to na pewno gwarancja dobrego wyboru. Oczywiście rynek producentów jest szerszy, można znaleźć produkty firmy Bosch, NAC czy Vileda. Na pewno ceny myjek ciśnieniowych uznanych marek będą wyższe, niż tzw. no name, jednak z uwagi na doskonałą wydajność, gwarancję niezawodności i zadowolenie użytkowników, warto w nie inwestować swoje pieniądze.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *