Polecane książki na lipiec 2019 – TOP5

Na wakacjach, w podróży, leniuchując na tarasie, we własnym łóżku przed snem…czytać książki można praktycznie wszędzie. Czytanie to ogromna przyjemność, na którą zawsze warto znaleźć czas. Należy jednak sięgać po książki wartościowe, ciekawe, takie, które nas „wciągną” i szybko nie pozwolą o sobie zapomnieć.

Które tytułu są godne polecenia? Co zdecydowanie należy przeczytać w ciągu najbliższych tygodni? Zapraszam na ranking TOP5 najpopularniejszych książek, z którymi przyjemnie spędzimy czas.

#1 PACJENTKA – ALEX MICHAELIDES

Thriller psychologiczny, który od pierwszych stron znakomicie się czyta. To książka z kategorii tych, które uzależniają, a kiedy chcemy przerwać czytanie, nasz wewnętrzny głos stanowczo mówi: „jeszcze tylko jedna strona”.

Główna bohaterka Alicia, uznana malarka, zabija swojego męża. Od tego wydarzenia milczy, a sąd wysyła ją do szpitala psychiatrycznego, gdzie ma odbyć karę. Mijają lata, bohaterka nadal milczy. Pojawia się jednak psychoterapeuta, który za cel stawia sobie dotarcie do głównej bohaterki. Co z tego wyniknie? Jakie tajemnice zostaną odkryte? To trzeba po prostu przeczytać.

Czytając książkę, pojawiają się najróżniejsze myśli. Staramy się odgadnąć zakończenie, jednak autor skutecznie wodzi nas za nos. Alex Michaelides i jego debiut „Pacjentka” to lektura obowiązkowa, nie tylko dla osób, które uwielbiają thrillery.

#2 LISTY ZZA GROBU – REMIGIUSZ MRÓZ

Remigiusz Mróz, najbardziej płodny polski autor książek, przygotował dla czytelników zupełnie nową serię. „Listy zza grobu” są otwarciem serii, w której pierwsze skrzypce będzie grać patomorfolog Seweryn Zaorski.

Książkę czyta się znakomicie. Znajdziemy tutaj multum zagadek, liczne tajemnice, najróżniejsze relacje międzyludzkie. Do tego dochodzą intrygi, najrozmaitsze komplikacje, a wszystkiego dopełnia klimat małego miasteczka.

Fani książek Remigiusza Mroza nie będą zaskoczeni „Listami zza grobu”, ale z przyjemnością sięgną i przeczytają. Osoby, które do tej pory nie miały styczność z pozycjami Mroza, mogą śmiało siadać do czytania. „Listy zza grobu” na pewno nie należą do kategorii książek, które nudzą.

#3 KOLEJNE 365 DNI – BLANKA LIPIŃSKA

„Kolejne 365 dni” to najnowsza odsłona przygód Laury Biel. Dwie pierwsze książki autorstwa Blanki Lipińskiej okazały się wydawniczym sukcesem. Tym samym mamy ciąg dalszy historii znanej już książek „365 dni” i „Ten dzień”.

Książka doskonale nadająca się na wakacyjny czas. Idealna lektura dla wszystkich tych, którzy oczekują czegoś lekkiego, ale i mają nadzieję, że książka umiejętnie „wciągnie” i przeczytana zostanie jednym tchem. Jest to na pewno pozycja, która przypadnie do gustu paniom. I tylko pozostaje żal, że to już koniec tej historii, którą tak wiele osób śledziło w dwóch poprzednich tytułach Blanki Lipińskiej.

Jedna z najbardziej popularnych książek na https://allegro.pl/kategoria/ksiazki-i-komiksy

#4 TATUAŻYSTA Z AUSCHWITZ – HEATHER MORRIS

Rok 1942, do Auschwitz trafia młody Żyd Lale Sokołow. Tam staje się tatuażystą, ale również spotyka Gitę. Ich relacja przerodzi się w prawdziwą miłość, która będzie dodawała im sił w trudnych obozowych warunkach. Znając wiele innych książek czy filmów dotykających rzeczywistości obozowej, aż trudno uwierzyć, że w takim miejscu, takich okolicznościach, może zrodzić się wielka miłość.

Książka, spisana na podstawie wspomnień, na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym. Nie jest to lektura łatwa (jak wszystkie o temacie obozowej), jednak naprawdę warto poświęcić jej swój czas. Niech zachętą będzie choćby fakt, że czytając książkę, odnosimy wrażenie, iż jest to gotowa historia na ciekawy film.

#5 JAK MNIEJ MYŚLEĆ. DLA ANALIZUJĄCYCH BEZ KOŃCA I WYSOKO WRAŻLIWYCH – CHRISTEL PETITCOLLIN

Każdego dnia wystawiamy nasz mózg na najwyższe obroty. Cały czas myślimy o milionach rzeczy, spraw, co niestety nie jest dla nas do końca korzystne. Czas zwolnić, przestać tracić czas na bezużyteczne myśli.

Książka „Jak mniej myśleć” na pewno pozwala w pewien sposób zrozumieć i odkryć się na nowo. Z książki dowiemy się wiele o tym, w jaki sposób zachodzą procesy w naszej głowie i dlaczego ma to miejsce. Co sprawia, że codziennie wystawiamy nasz mózg na nieefektywną pracę, z której tak naprawdę nic dobrego nie wynika?

„Ja mniej myśleć” to tytuł dla każdego. Sięgnięcie i przeczytanie tej książki na pewno nie będzie czasem straconym.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *