Rowery stacjonarne do ćwiczeń – jaki kupić? – Ranking/Opinie/Cena

 1. Hop Sport HS-100H
 2. opór elektromagnetyczny
 3. 12 programów treningowych
 4. dotykowy ekran
 5. zaawansowany komputer
 6. max obciążenie 150kg
 7. koło zamachowe 14,5kg
 8. Sprawdź aktualną cenę
 1. inSPORTline Valdosa
 2. opór magnetyczny
 3. szerokie siodełko
 4. 12 programów treningowych
 5. duży wyświetlacz
 6. max obciążenie 130kg
 7. koło zamachowe 9kg
 8. Sprawdź aktualną cenę
 1. HMS M1820-i
 2. opór magnetyczny
 3. zintegrowany pulsometr
 4. mała waga
 5. zaawansowany komputer
 6. max obciążenie 150kg
 7. koło zamachowe 9kg
 8. Sprawdź aktualną cenę
 1. inSPORTline Klegan
 2. opór magnetyczny
 3. bardzo cichy
 4. regulowane siodełko
 5. 8 poziomów obciążenia
 6. max obciążenie 130kg
 7. koło zamachowe 6kg
 8. Sprawdź aktualną cenę
 1. HMS M0410
 2. opór magnetyczny
 3. cichy mechanizm
 4. zaawansowany komputer
 5. system audio
 6. max obciążenie 150kg
 7. koło zamachowe 6kg
 8. Sprawdź aktualną cenę

Rowery stacjonarne

Jazda na rowerze jest bez wątpienia przyjemna. Jednak nie zawsze jest czas i sprzyjające warunki atmosferyczne, aby oddawać się przyjemności jazdy na rowerze. Kiedy nadchodzi jesień czy zima albo po prostu brakuje wolnego czasu na przejażdżkę rowerową, wystarczy skorzystać z roweru stacjonarnego. Rowery do ćwiczeń w warunkach domowych to znakomite rozwiązanie, dające możliwość regularnych treningów i utrzymywania formy na wysokim poziomie.

Zanim jednak zacznie się treningi na rowerze stacjonarnym, warto dokładnie poznać jego zalety. Koniecznym będzie również dowiedzenie się, jakie występują rodzaje rowerów stacjonarnych oraz to jak wybierać idealnie rowery treningowe, pasujące do konkretnych potrzeb.

Korzyści z regularnego treningu na rowerze stacjonarnym

Decydując się na regularną aktywność fizyczną na rowerze stacjonarnym, można uzyskać wiele korzyści. Co dokładnie uzyska się poprzez ćwiczenia na rowerze treningowym?

Znakomita alternatywa dla tradycyjnego roweru, szczególnie w sytuacji, kiedy pogoda nie dopisuje. Padający deszcz, minusowe temperatury sprawiają, że mało kto jest zdecydowany na przejażdżkę treningową. Rower stacjonarny gwarantuje, że bez patrzenia na warunki pogodowe można zrealizować założenia treningowe. Co istotne, w przypadku kontuzji lub zmęczenia, wystarczy zsiąść z roweru. W przypadku aktywności fizycznej na rowerze tradycyjnym zawsze trzeba wrócić do domu, co może być sporym problemem.

Możliwość dostosowania tempa treningu do swoich możliwości. Stała prędkość oraz możliwość jazdy „po płaskim”. Jadąc na tradycyjnym rowerze, jest to niemożliwe, należy spodziewać się na swojej trasie podjazdów, a utrzymywanie stałego tempa i prędkości jest niezwykle trudne.

Rowery stacjonarne są urządzeniem dla każdego. Dlatego posiadając je w domu, każdy z domowników może trenować według swoich potrzeb.

Rower treningowy to nie tylko pedałowanie. W trakcie treningu można choćby nadrobić zaległości filmowe, serialowe.

Rower stacjonarne to liczne korzyści dla zdrowia. Przede wszystkim znakomicie nadaje się na odchudzanie. Codzienny trening pozwoli spalić mnóstwo kalorii, co przełoży się oczywiście na zgubienie nadmiaru tłuszczu. Jazda na rowerze stacjonarnym poprawia pracę serca, układu krążenia. Poprzez trening znakomicie wyrabia się różne partie mięśni, co po dłuższym czasie pozwoli znakomicie wymodelować sylwetkę.

Rodzaje rowerów stacjonarnych

Rowery do ćwiczeń w domu można podzielić na różne sposoby. Zarówno z uwagi na mechanizm oporu, jak i ze względu na pozycję, jaką musi przyjąć osoba ćwicząca.

Rowery treningowe i ich podział z uwagi na sposób hamowania koła zamachowego:

 • rowery mechaniczne – prosta konstrukcja, gdzie mechanizm oporu, hamowania działa w wyniku fizycznego zwiększania tarcia. Rower mechaniczny nie kosztuje zbyt dużo, jednak należy pamiętać, że dość głośno działają, szczególnie w sytuacji hamowania
 • rowery magnetyczne – ich konstrukcja opiera się na magnetycznym hamulcu. Dzięki temu na sprzęcie ćwiczy się znakomicie, jest on doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie ciszę w tracie treningów, gdyż mechanizm urządzenia działa bezszelestnie
 • rowery elektromagnetyczne – najdroższe urządzenia treningowe, równocześnie niezwykle zaawansowane technologicznie. Za opór, hamowanie odpowiada elektronika. Należy dodać, że rower elektromagnetyczny gwarantuje rozmaite programy treningowe, najróżniejsze poziomy obciążenia.

Inny podział rowerów stacjonarnych związany jest z pozycją, jaką należy przyjąć podczas ćwiczeń. Można tutaj wymienić następujące rowery do ćwiczeń:

 • poziome rowery treningowe – w trakcie treningu należy przyjąć pozycję półleżącą, a siedzenie jest z oparciem. Doskonale urządzenie dla wszystkich tych, którzy cierpią na bóle kręgosłupa, a także osób ze znaczną nadwagą
 • pionowe rowery stacjonarne – w trakcie treningów przyjmuje się pozycje wyprostowaną, nieznacznie pochyloną do przodu. Rower treningowy pionowy niezwykle dokładnie oddaje jazdę na rowerze miejskim
 • rower spinningowy – urządzenie przygotowane dla osób zaawansowanych treningowo. Najlepszy rower treningowy dla tych, którzy regularnie trenują i robią to na wysokim poziomie.

Jaki rower stacjonarny wybrać?

Wybór odpowiedniego roweru treningowego podyktowany jest różnego rodzaju wytycznymi. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę? Ile kosztuje dobrej klasy rower do ćwiczeń?

Wymiary roweru są niezwykle ważne. Skoro kupujemy rower treningowy do domu, należy mieć na uwadze to, gdzie będzie stał. Nie powinien zajmować całej przestrzeni w pomieszczeniu, równocześnie wybór zbyt dużego roweru może sprawić, że nie będzie go gdzie postawić.

Maksymalne obciążenie dla rowerów stacjonarnych. Obowiązkowo należy sprawdzić jakie maksymalne obciążenie posiada dany rower stacjonarny. Może się przecież okazać, że zbyt otyłe osoby nie będą mogły z niego korzystać, lub po prostu w trakcie treningów zniszczą rower.

Rowery treningowe należy również dostosować do swojego wzrostu. Oczywiście kupując rower do domu, ma się na uwadze fakt, że będzie z niego korzystało więcej osób. Dlatego dobrze, aby wybrany model posiadał funkcję regulacji kierownicy oraz siodełka.

Zakres regulacji oporu w rowerach stacjonarnych oraz programy treningowe. Nie każdy rower będzie posiadał oprogramowanie treningowe. Natomiast istotne dla większego wachlarza treningów jest, aby zakres regulacji oporu był rozbudowany. Pozwoli to nie tylko wchodzić na wyższe poziomy treningowe, ale również będzie znakomitym rozwiązaniem, kiedy z roweru stacjonarnego korzysta więcej osób.

Naturalnie podczas wyboru rowerów stacjonarnych, do domowych treningów, należy zwracać uwagę na jakość ich wykonania. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że warto inwestować w rowery treningowe renomowanych producentów. To gwarancja doskonałej jakości.

Ile kosztuje dobry rower treningowy? Cena, jaką przyjdzie zapłacić za rower stacjonarny do ćwiczeń w domu, może być najróżniejsza. Wynika to faktu odnoszącego się do tego, jakiego rodzaju rower chce się kupić. Wpływ na cenę ma jego zaawansowanie technologiczne, mechanizm oporu i hamowania. Ćwicząc niezbyt intensywnie, można zdecydować się na mniej zaawansowane rowery stacjonarne, które kosztują już kilkaset złotych. Osoby, które trenują na wysokich obrotach, regularnie, powinny inwestować w znacznie droższe rowery, posiadające wiele funkcji i rozwiązań wpływających na różnorodność treningów.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

2 komentarzy

 1. idealica opinie 24 września 2019 at 22:22

  Doskonały opis wartościowy


 2. gallanonim 2 października 2020 at 11:51

  Swoją drogą jeśli nam się taki rower znudzi, to można go owinąć stretchową folią (polecam w sumie casta) i zanieść np do piwnicy albo na strych.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *