Jaki orbitrek eliptyczny kupić do domu? Opinie/Ranking/Cena

 1. York X120 Active
 2. 16 stopni oporu
 3. 12 programów treningowych
 4. sensory dotykowe
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. inSPORTline inCondi
 2. 12 programów treningowych
 3. max obciążenie 180kg
 4. przedni napęd
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. HMS H9249
 2. 8 stopni oporu
 3. sensory dotykowe
 4. koło zamachowe 9kg
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. inSPORTline Caracas
 2. 16 stopni obciążenia
 3. 12 programów treningowych
 4. max obciążenie 150kg
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. inSPORTline Atlanta
 2. 8 stopni obciążenia
 3. cicha praca
 4. sensory dotykowe
 5. Sprawdź aktualną cenę


 

Orbitreki to urządzenia do ćwiczeń, które bez problemów można postawić w domu i rozpocząć regularne treningi. Orbitrek jest rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą być w formie, zrzucić trochę kilogramów, ale również dla osób, niemających czasu na aktywność fizyczną w terenie czy też klubach fitness.

Zanim jednak rozpocznie się ćwiczyć na orbitreku w domu, warto sprawdzić jakie korzyści można z tego tytułu osiągnąć. Oczywiście, konieczne jest dowiedzenie się jakie rodzaje orbitreków występują oraz który model najlepiej dopasować pod własne potrzeby.

Ćwiczenia na orbitreku to same korzyści

Orbitrek do domu to znakomity pomysł. Każdy, kto poszukuje urządzenia do domowego treningu, powinien zwrócić uwagę na orbitreki. Sprzęt ten gwarantuje multum korzyści.

Orbitrek jest przede wszystkim znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy pragną zrzucić nadwagę. Odchudzanie z orbitrekiem daje dość szybko pożądane efekty. Wynika to z faktu, że trening na orbitreku znakomicie spala tkankę tłuszczową. W trakcie 30 minut treningu można spalić około 300 kalorii. Warto dodać, że orbitrek jest doskonały na spalanie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. W takim miejscu niezwykle trudno się gubi tłuszcz, a innego rodzaju aktywność fizyczna nie gwarantuje takich efektów, jak regularny trening na domowym orbitreku.

Bezpieczeństwo w trakcie treningów. Orbitreki w domu gwarantują bezpieczny trening, bez obaw o własne zdrowie. Nie ma sytuacji, jak np. podczas biegania, że stawy zostaną nadmiernie obciążone. Nie należy obawiać się również o innego typu kontuzje.

Trenując na orbitreku, dba się o własne zdrowie. Zaletami ćwiczeń wykonywanych na orbitreku jest zwiększona wydolność organizmu oraz stymulacja układu krążenia. Poprawa parametrów związanych z pracą serca zapobiega licznym chorobom. Dodatkowo trenując regularnie, buduje się mięśnie nóg, ramion czy brzucha. To znakomite rozwiązanie dla tych, którzy planują idealne modelowanie własnego ciała.

Wśród zalet orbitreka nie można pominąć możliwości ustawania najróżniejszych prędkości. Pozwala to trenować na różnych poziomach intensywności, w zależności od swoich potrzeb. Dzięki takiej funkcji orbitrek do domu będzie urządzeniem uniwersalnym, z którego mogą korzystać wszyscy domownicy.

Po około 2-3 tygodniach regularnych ćwiczeń na orbitreku, pojawią się pierwsze efekty. Dlatego warto na nim ćwiczyć aktywnie, a szybkie efekty znacznie poprawią samopoczucie.

Rodzaje orbitreków

Przeglądając oferty sklepów sportowych dotyczące orbitreków, można spotkać się z ich trzema rodzajami. Mianowicie w ofertach są: orbitrek mechaniczny, orbitrek magnetyczny oraz orbitrek elektromagnetyczny. Czym różnią się te urządzenia?

Orbitreki mechaniczne, to urządzenia gdzie za pomocą hamulca reguluje się siłę oporu. Specjalne pokrętło zmusza użytkownika do manualnego ustawiania sobie oporu. Na pewno nie jest to wygodne rozwiązanie, aczkolwiek taki system sprawia, że orbitreki mechaniczne nie należą do drogich urządzeń.

Orbitreki magnetyczne, których system hamowania został wykonany na podstawie magnesów, montowanych wokół koła zamachowego. Magnesy oddziałują na koło, co sprawia, że pojawia się opór. Można spotkać urządzenia z systemem hamowania elektronicznym lub manualnym.

Orbitreki elektromagnetyczne, gdzie regulacja oporu magnetycznego odbywa się poprzez silnik elektryczny. Za pomocą panelu komputerowego można ustawiać dowolne obciążenia. Dodatkowo orbitreki elektromagnetyczne posiadają wbudowane programy ćwiczeń, co na pewno jest komfortowe dla użytkownika.

Jaki orbitrek wybrać?

Znając rodzaje orbitreków, wiedząc, jak wiele korzyści daje regularny trening, warto sprawdzić, w jaki sposób wybrać orbitrek. Jak dopasować dla siebie najlepsze urządzenie? Na jakie elementy trzeba zwracać uwagę, aby kupiony orbitrek gwarantował wysoki komfort użytkowy?

System hamowania, w zależności od rodzaju orbitreka. Wyżej zostało już napisane, czym różnią się systemy hamowania w poszczególnych rodzajach orbitreków. Najlepszy system posiadają orbitreki elektromagnetyczne, gdyż nie posiada on części ruchomych, gwarantuje dłuższą żywotność i mniejszą podatność na awarię. Oczywiście wraz z doskonałą jakością, należy mieć świadomość, że cena orbitreka elektromagnetycznego będzie wyższa, niż tradycyjnego magnetycznego.

Programy treningowe oferowane przez urządzenie. Orbitrek elektromagnetyczny posiada różne programy treningowe, co będzie przydatne szczególnie dla osób, które regularnie i intensywnie ćwiczą.

Wybierając orbitrek domowy, należy podchodzić racjonalnie do swoich możliwości treningowych. Owszem, każdy marzy o tym, że będzie trenował regularnie i intensywnie i w wyniku tego postawi na najlepszy sprzęt. Jednak warto być ze sobą szczerym i realnie patrzeć na swoje możliwości. Osoby, które nie będą trenowały na wysokim poziomie, mogą na dobry początek zaopatrzyć się w dobry orbitrek magnetyczny. Ktoś, kto planuje częste treningi na wysokich obrotach, kupuje urządzenie zaawansowane technologiczne, a dodatkowo niezwykle solidne. Duża ilość treningów wymaga solidnej konstrukcji orbitreka.

Dopasowanie orbitreków do wagi i wzrostu użytkownika. Należy brać pod uwagę maksymalne obciążenie urządzenia, gdyż może się okazać, że niektóre modele nie będą dostosowane do osób o zbyt dużej nadwadze. Również istotne jest umiejętne dopasowanie urządzenia do wzrostu użytkowników. Zbyt mały orbitrek dla wysokich osób lub odwrotnie, zbyt duże urządzenie dla ludzi o niskim wzroście to same problemy. Ćwicząc na orbitreku nie dopasowanym do wzrostu, można spodziewać się kontuzji.

Dobry orbitrek używany? Ciekawym rozwiązaniem może być znajdowanie używanych orbitreków. Można znaleźć oferty profesjonalnych i używanych orbitreków, przygotowanych przez wiodące firmy. Dzięki temu można wejść w posiadanie dobrej klasy urządzenia, w przystępnej cenie.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *