Teleskop Sky-Watcher Dobson 130

Zapraszam do zapoznania się z ciekawym teleskopem, który na pewno zainteresuje wielu odbiorców. A mianowicie teleskop Sky-Watcher Dobson 130 to jednocześnie znakomita realizacja przy równocześnie przystępnej cenie (650 zł). Ale zajmijmy się szczegółami, to one w chwili obecnej są przecież dla nas najbardziej istotne i sprawdzajmy dla kogo to sprzęt, jakie daje nam możliwości, czego możemy się spodziewać.

Komu przydatny sprzęt?
Od razu piszę, jeżeli jesteś starym wyjadaczem astronautą, jeżeli od lat śledzisz niebo to możesz sobie odpuścić ten teleskop, zachęcam Cię raczej do sprawdzenia moich innych recenzji, coś na pewno dla siebie znajdziesz. Jeżeli z kolei zaczynasz przygodę, jeżeli może raz na jakiś czas hobbistycznie prowadzisz podgląd nieba, a może po prostu chcesz sprawić komuś oryginalny prezent, to na pewno teleskop Sky-Watcher Dobson 130 będzie znakomitym wyborem.

Dobre parametry
Odnośnie parametrów, które są przecież najważniejsze w przypadku teleskopów mamy tutaj wszystko doskonale skrojone na odpowiednie potrzeby. Czyli sam obraz jest naprawdę dobry, bez problemów można obserwować Jowisza, Saturna czy też Księżyc. Bardzo ostry obraz, dodatkowo z uwagi na powiększenie 125x możemy znakomicie sobie wszystko podejrzeć, z detalami. Co prawda wyniki obserwacji w przypadku najdłuższych ogniskowych nie są już takie rewelacyjne, to jednak nie wpływa to w jakikolwiek sposób na nasze postrzeganie tego co wysoko, daleko od nas. Dodam, że dla laików, dla początkujących osób taki teleskop będzie miał liczne ułatwienia. Samo wyszukiwanie obiektów, a następnie ich przybliżanie nie wymaga żadnych kombinacji ze sprzętem. Szybkie naprowadzenie na cel, szybkie powiększenie i nie wymaganie przy tym dociskania oka do okulara teleskopu. W wielu innych produktach coś takiego niestety ma miejsce co potrafi zmęczyć nawet najbardziej cierpliwych.

Mały rozmiar na plus
Rozmiar teleskopu to jego zaleta gdyż nie jest wielki dzięki czemu bez problemów zabierzemy go ze sobą w teren, nie będzie nam wadził nie będzie kłopotów z jego zapakowaniem.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *