Jaka najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa do soków – Ranking opinie ceny

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych 2020

Wyciskarki wolnoobrotowe – poradnik

Świeże soki z warzyw i owoców to codzienna dawka zdrowia. Świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe są bogate w witaminy oraz oczywiście niezwykle przepyszne. Przygotowanie ich nie jest problemem, pod warunkiem posiadania odpowiedniego urządzenia. Wyciskarka wolnoobrotowa, sokowirówka wolnoobrotowa to najpopularniejsze sprzęty domowe, dzięki którym można przyrządzać każdego dnia przepyszne i zdrowe soki.

Jak jednak wybrać najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe, skoro najróżniejsi producenci proponują niezwykle szeroki asortyment urządzeń? Co jest korzystniejszym rozwiązaniem, wyciskarka wolnoobrotowa czy sokowirówka? Na jakie parametry, właściwości urządzenia zwracać uwagę?

Wyciskarka wolnoobrotowa a sokowirówka

Decydując się na zakup urządzenia do wyciskania owoców czy warzyw, często dochodzi do zamiennego traktowania urządzeń takich jak wolnoobrotowa wyciskarka, a sokowirówka. Należy zatem wiedzieć, co gwarantuje dobra wyciskarka wolnoobrotowa, a jak pracuje sokowirówka.

Wyciskarka do soków wolnoobrotowa to znacznie lepsza wydajność pracy niż w przypadku sokowirówki. Wyciskarki pracują niezwykle dokładnie, uzyskuje się znacznie więcej soku, niż ma to miejsce w trakcie użytkowania sokowirówki. Wolnoobrotowa wyciskarka do soków to również gwarancja uzyskania wszystkich właściwości odżywczych z wyciskanych warzyw i owoców. Soki z wyciskarki wolnoobrotowej będą posiadały duże ilości witamin i minerałów.

Przy sokowirówkach, z uwagi na ogromną moc, szybkość wyciskania i wysoką temperaturę, sok traci pewne wartości odżywcze.
Sokownik wolnoobrotowy jest urządzeniem znacznie cichszym niż sokowirówka. Pozwala to na przygotowanie soków w komfortowych warunkach.
Różnice pomiędzy sokowirówką a wyciskarkami wolnoobrotowymi wynikają więc z systemu, mechanizmu pracy. Wyciskarka nie musi pracować na wysokich obrotach. Mechanizm wyciskarki wykonuje standardowo około 80 obrotów na minutę. Sokowirówka potrzebuje dużej mocy i niezwykle szybkich obrotów, aby owoce czy warzywa przerobić na sok.

Jakie są rodzaje wyciskarek

Sokownik wolnoobrotowy, czyli wyciskarki można podzielić na różne sposoby.
Mechanizm miażdżący produkty, czyli wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa. Wyróżniamy wyciskarki wolnoobrotowe jednoślimakowe, które posiadają pojedynczy wał ślimakowy. Drugi typ urządzenia to wyciskarka wolnoobrotowa dwuślimakowa. Wyposażona w dwa wały ślimakowe. Dzięki temu produkty miażdżone są pomiędzy dwoma wałami, co powoduje, że pracuje ona zdecydowanie wydajniej, niż ta z jednym wałem.

Wyciskarka wolnoobrotowa pozioma oraz wyciskarka wolnoobrotowa pionowa. Jakie występują różnice w tym wypadku? Najważniejsze to zamienny typ montażu mechanizmu urządzenia. Wyciskarki pionowe, z uwagi na odwrócony montaż mechanizmu względem poziomych, gwarantują szybszą pracę. Za ich pomocą łatwiej przygotować np. koktajle, wszystko odbywa się wewnątrz urządzenia. Równocześnie należy zdać sobie sprawę, pionowa wyciskarka wolnoobrotowa do soków jest trudniejsza w czyszczeniu. Więcej elementów konstrukcyjnych, zakamarków. Doprowadzenie jej do porządku zajmuje więcej czasu. Wydajność obu urządzeń jest identyczna.

Jaka wyciskarka wolnoobrotowa? Obudowa metalowa czy plastikowa?

Wyciskarki do soków wolnoobrotowe metalowe są lepszej jakości, gwarantują dłuższą żywotność. Niezwykle trudno je uszkodzić. Wyciskarka do owoców wolnoobrotowa z obudową plastikową może szybko ulec zniszczeniu, bardzo łatwo jest zniszczyć poszczególne elementy. Równocześnie metalowe konstrukcje są droższe od swoich plastikowych odpowiedników.

Wolnoobrotowe wyciskarki do soków i ich moc

Każda wyciskarka do soku wolnoobrotowa posiada odpowiednią moc. Wielkość mocy wpływa na skuteczność oraz długość pracy. Im wyższa moc wyciskarek wolnoobrotowych, tym większe możliwości miażdżenia twardszych owoców i warzyw, np. marchewek. Standardowo wyciskarka wolnoobrotowa powinna posiadać moc około 200W. Można znaleźć wyciskarki o mniejszej mocy, np. 100W. Jednak taka niska moc pozwala jedynie wyciskać soki z miękkich warzyw i owoców. Dlatego szukając odpowiedzi na pytanie, jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić, warto zwrócić uwagę na moc urządzenia i dopasować ją do swoich potrzeb.

Jak wybrać wyciskarkę wolnoobrotową, czyli na jakie parametry zwrócić uwagę?

Oprócz mocy urządzenia, oprócz rodzaju wyciskarki, koniecznie trzeba sprawdzić pewne funkcje, parametry. Dzięki temu można określić, z jakiego rodzaju urządzeniem będzie się miało do czynienia. Na pewno znaczenie ma wielkość wyciskarki. Duża wyciskarka w małej kuchnie nie będzie dobrym rozwiązaniem. Pozwoli co prawda na przygotowane większych ilości soku, ale równocześnie zabierze zbyt wiele miejsca na kuchennym blacie, przez co straci się cenną przestrzeń kuchenną. Istotnym elementem przy wyborze wyciskarki jest rodzaj odpływu soku. Czy jest tłoczony na zewnątrz urządzenia, a może posiada wbudowany pojemnik?

Wyciskarka wolnoobrotowa jaką kupić? Czy warto inwestować w markowy sprzęt?

Odpowiedź jest jedna. Warto zapłacić więcej i kupić markowe urządzenie. Dzięki temu korzystanie z niego będzie komfortowe. Zastosowanie najlepszych materiałów to gwarancja długiej żywotności. Warto zwrócić uwagę na urządzenia takie jak wyciskarka Hurom. Wwyciskarki te  to prawdziwa elita w tej kategorii urządzeń. Wysoka jakość, ciekawa funkcjonalność, wszystko, co niezbędne do szybkiego przygotowania odżywczych soków. Oczywiście można znaleźć innego rodzaju urządzenia. Wyciskarka wolnoobrotowa Philips, wyciskarka wolnoobrotowa Silvercrest czy też wyciskarka wolnoobrotowa Hoffen to urządzenia godne polecenia.

Kiedy już zostanie wypatrzona konkretna wyciskarka, to warto jeszcze dokładnie zapoznać się z jej działaniem, funkcjonalnością. Jak znaleźć informacje, których nie przygotowali marketingowcy wynajęci przez producentów. Wystarczy poszukać w internecie pod hasłami takimi jak wyciskarka wolnoobrotowa opinie, wyciskarka wolnoobrotowa forum czy test wyciskarek wolnoobrotowych. Wiele informacji, wiele faktów, przegląd tego, co najważniejsze w wyciskarkach do soków. Chcąc wiedzieć z kolei, jakie urządzenia obecnie są najlepsze, niezwykle nowoczesne, warto sprawdzić wyciskarka wolnoobrotowa ranking. Wszystkie informacje zebrane w jedną całość pozwolą na zakup idealnie dopasowanej wyciskarki do soków.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

8 komentarzy

 1. Lucyna 30 czerwca 2018 at 15:36

  Upalne dni mobilizują do szukania rozwiązań przynoszących orzeźwienie i ochłodę. Wtedy chętnie sięgamy z całą rodzinką po świeże soki, które możemy przygotować w nowej wyciskarce wolnoobrotowej philipiaka, wydobywa ona z owoców i warzyw wszystko co najlepsze. .


 2. jonatan 11 lipca 2018 at 11:52

  Gdzie swoją nabyłaś?


 3. Zoja 16 lipca 2018 at 09:59

  Dobry artykuł. Aczkolwiek nie ma tu jednej z najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych . Moim zdaniem wyciskarka philipiaka jest najlepsza. Przede wszystkim oprócz soków , mieli mięso jak również przygotowuje makaron.


 4. Marek 18 grudnia 2018 at 12:40

  Tak naprawdę to liczą się tylko dwie firmy które specjalizują się w produkcji wyciskarek. Mianowicie firma Hurom i Kuvings. Osobiście używam taką terapiasokami.pl/wyciskarka-kuvings-b6000 i mogę tylko potwierdzić jakość wyciskarki. Zresztą 10 lat gwarancji o czymś świadczy. Używam jej prawie rok i chodzi jak nowa.


 5. Michalina Nogis 9 maja 2019 at 11:49

  Ja osobiście polecam huram. Kupiłam go już jakiś czas temu i jestem bardzo zadowolona. Jest warta swojej ceny bo soki robi przepyszne. Naprawdę polecam tę markę


 6. Asada 31 maja 2019 at 22:41

  Super przydatny tekst!


 7. Agata 26 lipca 2019 at 22:44

  Kuvings, Hurom kiedyś tak, Od kilku lat wyprzedzają je inne marki jak Biochef, JR Ultra czy Angel. Są świetne jakościowo, nieawaryjne, z lepszą gwarancją.


 8. soki 28 września 2020 at 12:17

  wyciskalam soki sama bardzo dlugo ale w koncu praca dom i braklo czasu i zaczelam kupowac gotowe soki NFC, najwiecej roboty z sokiem z buraka i pomidorowym


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *