Nowoczesny zegar ścienny do kuchni lub salonu

 1. Nextime
 2. Patch Wood
 3. Średnica: 45 cm
 4. Materiał: drewno
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. Nextime
 2. Classy
 3. Średnica: 50 cm
 4. Materiał: szkło, miedź
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. Nextime
 2. Arabic
 3. Średnica: 44 cm
 4. Materiał: metal, szkło
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. CalleaDesign
 2. Mike
 3. Średnica: 42 cm
 4. Materiał: włókno drzewne (MDF), wskazówki metalowe
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. Norm Architects
 2. Norm Menu
 3. Średnica: 30 cm
 4. Materiał: marmur, mosiądz
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. Nextime
 2. Flare
 3. Średnica: 35 cm
 4. Materiał: metal, drewno
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. Nextime
 2. Glamour
 3. Średnica: 40 cm
 4. Materiał: metal, szkło
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. Nextime
 2. Super Station Arabic
 3. Średnica: 55 cm
 4. Materiał: stal nierdzewna, szkło
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. CalleaDesign
 2. Merletto
 3. Średnica: 45 cm
 4. Materiał: włókno drzewne (MDF), wskazówki metalowe
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. Nextime
 2. Elegant Dome
 3. Średnica: 35 cm
 4. Materiał: metal, szkło
 5. Sprawdź aktualną cenę

Jak wybrać zegar ścienny?

Zegary ścienne stanowią nieodłączny element naszego krajobrazu. Znajdziemy je w domach, biurach, urzędach, placówkach użyteczności publicznej. Takie zegary są nie tylko użyteczne, ale również stanowią jeden z elementów wystroju wnętrz. Mogą być dopełnieniem znakomicie urządzonego salonu, przygotowanej z pietyzmem kuchni, czy też nieodłącznym elementem pokoju dziecięcego. Jak więc wybrać odpowiedni zegar ścienny? Jaki zegar ścienny dla dzieci, a który znakomicie wkomponuje się w wystrój sypialni?

Rodzaje zegarów ściennych

Zegary ścienne na przestrzeni lat przechodziły liczne zmiany. Mechanizm działania, rodzaj tarczy, wszystko to zmieniało się z uwagi na rozwój technologii czy po prostu kwestie estetyczne. Najprostszy podział zegarów ściennych to:

 • zegary ścienne kwarcowe, które działają poprzez wykorzystanie kryształu kwarcu. Prąd wpływa na kwarc kryształu, który z określoną częstotliwością drga,
 • zegary ścienne mechaniczne, gdzie ulokowany jest mechanizm kół zębatych, które wprawiają wskazówki w ruch,
 • zegary ścienne cyfrowe. Mechanizm opiera się na generatorze wzorcowym, który zlicza impulsy emitowane z określoną częstotliwością.

Wzornictwo, estetyka, materiał, z jakiego wykonane są zegary ścienne

Współcześnie producenci prześcigają się w pomysłach projektowych zegarów ściennych. Wszystko w jednym celu, aby zaspokoić potrzeby różnych klientów. Pozwoli to wybrać ścienny zegar praktycznie do każdego wnętrza.

Zegary ścienne mogą zostać wykonane z najróżniejszych materiałów. Proponowane są zegary z tarczą przygotowaną z metalu, szkła, drewna, plastiku, a nawet papieru. Pokazuje to, że dla sprawnego projektanta, żaden materiał nie stanowi przeszkody w przygotowaniu dobrze prezentującego się zegara ściennego. Godziny w takim zegarze mogą być wskazywane za pomocą cyfr arabskich lub rzymskich. Przeglądając najróżniejsze formy zegarów ściennych, zwraca się również uwagę na wykonanie wskazówek. Tutaj panuje pełna dowolność. Zegary ścienne z tradycyjnymi wskazówkami, odmierzającymi jedynie godziny i minuty, jak i dodatkowo ze strzałką odliczającą sekundy. Samo wykonanie wskazówek może być najróżniejsze. Ciekawe wzornictwo, zastosowanie najróżniejszych materiałów, wszystko w celu idealnego dopasowania zegarów ściennych do konkretnych wnętrz.

Patrząc na styl, w jakim wykonane są zegary ścienne, należy zwrócić uwagę na dwa typy. Mianowicie popularne są zegary nowoczesne oraz retro. Zegar ścienny retro będzie idealnie pasował do wnętrz w stylu klasycznym. Ich kształty, rodzaj zastosowanego materiału, staną się doskonałym elementem wystroju wnętrza w tradycyjnym stylu. Zegary ścienne nowoczesne to z kolei konstrukcje opierające się na prostocie. Nieskomplikowana konstrukcja, niewielka liczba elementów, tym cechować się powinien doskonały zegar ścienny nowoczesny.

Jak dopasować zegar ścienny do konkretnego wnętrza?

Przy wyborze zegara ściennego, należy brać pod uwagę miejsce, pomieszczenie, w którym ma zostać zawieszony. Umiejętne dopasowanie ma ogromne znaczenie, gdyż zegary ścienne są jednym z istotniejszych elementów wystroju wnętrz i muszą się doskonale komponować z pozostałymi elementami danego pomieszczenia. Należy również umiejętnie dopasować miejsce, gdzie będzie ulokowany. Należy zatem zastanowić się, czy rzeczywiście zegar ma być użytecznym przedmiotem, czy tylko kolejnym elementem aranżacji przestrzennej.

Zegary ścienne do salonu nie muszą być głównym elementem wystroju wnętrz. Będą po prostu jednym z kolejnych przedmiotów. Najważniejsze, aby dopasować taki zegar stylistycznie i kolorystycznie. Tam, gdzie przewija się styl nowoczesny, wystarczy zegar ścienny nowoczesny, nieposiadający zbyt wielu elementów. W salonach aranżowanych na modłę starych klimatów doskonale sprawdzą się zegary ścienne retro. Pojawia się multum możliwości aranżacyjnych. Stary zegar ścienny z wahadłem i kukułką. Zegary ścienne wiszące, wykonane przede wszystkim z drewna i posiadające ozdobne wskazówki. To tylko dwie z wielu możliwości aranżacyjnych.

Zegar ścienny do kuchni. Miejsce wyjątkowe w każdym domu, gdzie zegar spełnia zarówno funkcję estetyczną, jak i użyteczną. Zegary ścienne do kuchni powinny być funkcjonalne, dzięki czemu ułatwią pracy w kuchni. Pasować będą tutaj w większości zegary w stylu nowoczesnym, warto postawić na zegary ścienne cyfrowe, które posiadają dodatkowe funkcje. Wybierając zegar do kuchni, nie wolno zapominać o jakości ich wykonania. Muszą być zrobione z wytrzymałego materiału, dzięki czemu nie będą łatwo ulegały zniszczeniu oraz licznym zabrudzeniom.

Zegar ścienny dla dzieci. Wydawać się może, że zegary ścienne dla dzieci, do pokojów dziecięcych to przeżytek. Nic z tych rzeczy. Tutaj może stanowić doskonałe uzupełnienie wystroju wnętrz. Zważywszy na to, że producenci zegarów dla dzieci, proponują je w najróżniejszych formach. Zegary ścienne 3D, z postaciami z bajek, czy też dopasowane do zainteresowań dzieci. Ważne, aby dopasować zegar ścienny do wieku dziecka. Dla mniejszych dzieci dobre będą zegary kolorowe, z najróżniejszymi motywami. W przypadku nastolatków istotnym będzie design takiego zegara.

Zegar ścienny do sypialni. W sypialni dominują tradycyjne zegarki-budziki, stojące na stoliku nocnym. Jednak co stoi na przeszkodzie, aby w ramach ciekawej aranżacji wnętrz, dodać na ścianie jakieś designerski zegar ścienny. Istotnym jest, aby zegar tego typu, podobnie jak w salonie, komponował się z pozostałymi elementami wnętrz. Zegary ścienne do sypialni w większości przypadków, pełnią funkcję estetyczną.

Zegar ścienny do biura. Wybór zupełnie inny niż w przypadku zakupu zegarów do domu. Z czego to wynika? Zegary ścienne do biura ma zupełnie inne przeznaczenie, czyli powinien być w pełni praktyczny. Można tutaj mówić o najróżniejszych zegarach, w zależności od tego, na czym polega praca w danym biurze. Najpopularniejsze zegary ścienne biurowe są zazwyczaj cyfrowe lub też wykonane w prostej formie. Spotyka się tutaj duże formaty, gdyż w przypadku większych biur, mają być widoczne dla wszystkich pracowników. Kiedy mowa o designu zegarów ściennych biurowych, to dominuje tutaj prostota wykonania. Większą wagę przykłada się do jakości wykonania i późniejszej długiej żywotności.

Gdzie kupować zegary ścienne?

Wybierając zegary ścienne, niezależnie od ich designu, koniecznie trzeba sięgać po te od renomowanych firm. Zakupy w profesjonalnych sklepach z zegarami, które posiadają w ofercie tylko markowe produkty. Zegary, nie tylko ścienne, mają działać długo. Nie mogą wymagać ciągłej ingerencji w jego nastawianie czy też różnego rodzaju naprawy.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *