Czym jest airsoft? Jak się gra, jaki sprzęt niezbędny?

Airsoft to nic innego jak po prostu gra zespołowa gdzie używa się replik broni palnej. W airsoft można używać broni typu gazowej, sprężynowej czy też elektrycznej. W większości przypadków z broni ASG strzela się kulkami o kalibrze 6 mm.

Zasady gry

Oczywiście każdy może sam sobie wymyślać zasady gry. Trzeba jednak wiedzieć, że podstawą gry w airsoft jest celowanie w przeciwnika. W tych grach najczęściej wymyśla się różnego rodzaju scenariusze, mogą to być walki historyczne czy też współczesne wariacje na najróżniejsze tematy. Przed rozpoczęciem gry ustala się różnego rodzaju zasady choćby te związane z trafieniem. Kule do airsoft nie posiadają farby dlatego liczy się honorowe podejście do zabawy wszystkich jej uczestników.

Równocześnie warto zdać sobie sprawę z tego, że grając w airsoft można brać udział w grze nawet na kilkaset osób. Do tego typu gry potrzebne są oczywiście odpowiednie miejsca i dlatego fanatycy ASG szukają poligonów czy też lasów gdzie trudno spotkać spacerowiczów.

Rodzaje gier

Gry airsoft można podzielić generalnie na trzy kategorie. Po pierwsze mamy do czynienia z typowymi strzelankami. W tej grze brać może udział nawet kilka osób. Główny scenariusz zakład zdobycie określonego miejsca, określonej rzeczy. W trakcie takiego rodzaju gry można celnym strzałem wykluczyć zawodnika lub też unieszkodliwić go na kilka minut.

Inny rodzaj gry to tak zwane LARP-y czyli scenariusz zabawy jest zdecydowanie mocniej rozbudowany niż w strzelance. Nie chodzi tylko o zwykłą „naparzankę” ale również oczekuje się innych umiejętności takich jak choćby skuteczność w dyplomacji czy poruszania kwestii ekonomicznych.

Ostatni rodzaj gry w airsoft to „milsimy” czyli można rzec o akcji dziejącej się na prawdziwym polu walki. Czas takiej gry może być naprawdę długi. 24 godziny, 2 doby, nic nadzwyczajnego.

Broń do airsoft i pozostałe wyposażenie

Bronie do airsoft przede wszystkim są wiernymi replikami prawdziwej broni. Nie może to dziwić, skoro ta cała zabawa wzięła się z Azji, gdzie przykładano ogromną wagę do tego by maksymalnie jak się da odzwierciedlić prawdziwe bronie. Broń ASG jednak posiada maksymalną moc do 17 J czyli może być nabywana bez zezwolenia. Trzeba wiedzieć, że kupując broń do airsoft można strzelać do 80 metrów. Taki jest standard. Natomiast magazynek takich broni pozwala zgromadzić za jednym zamachem do 500 kulek czyli rozrywka gwarantowana. Już za kilkaset złotych można mieć naprawdę doskonałej jakości broń replikę, która pozwoli uczestniczyć w grach w ramach ASG.

Dodatkowo do broni należy zakupić okulary ochronne, bez nich nie ma co ruszać do „walki”. Na pewno każdy myślący gracz zakupi właśnie okulary, które po prostu są niezbędne do zachowania bezpieczeństwa. Oprócz tego należy inwestować w odpowiedniej klasy obuwie, pomyśleć o kamizelce taktycznej oraz magazynkach i dodatkowy ekwipunku. Idąc do gry w airsoft nie można niczego zostawiać przypadkowi.

Airsoft to naprawdę znakomita rozrywka należy jednak przestrzegać zasad wcześniej ustalonych oraz posiadać odpowiedni sprzęt.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *