Który strój maskujący ghillie wybrać? Ghillie suit do ASG i paintballa

Strój maskujący Helikon Ghillie

Digital Woodland

Sprawdź cenę w sklepie

Doskonały strój maskujący, idealnie nadający się do maskowania w lesie, a także innych miejscach, kiedy tylko nadarzy się taka okazja. Strój maskujący Helikon Ghillie Digital Woodland składa się z 4 elementów. Mianowicie otrzymuje się kurtkę, spodnie, kapelusz, a także taśmę, która maskuje broń. Strój dla strzelców wyborowych ale… jest tak skonstruowany i wykonany, że nie krępuje ruchów, przemieszczenia się w nim nie stwarza większych problemów. Należy również dodać, że całość wykonana z przewiewnej siatki co po prostu daje komfort użytkowania nawet w trakcie gorących miesięcy.

Strój maskujący Helikon Ghillie

Snow Camo

Sprawdź cenę w sklepie

Komplet w skład którego wchodzą 4 elementy. Mianowicie kapelusz, spodnie, kurtka oraz taśma do maskowania broni. Wszystko wykonane z przewiewnej siatki dzięki czemu nie dość, że wystarczy założyć pod niego koszulkę, to jeszcze gorąca temperatura nie wpływa niekorzystnie, niekomfortowo na jego użytkownika. Strój maskujący Helikon Ghillie Snow Camo przeznaczony przede wszystkim do działania w terenie zaśnieżonym ale spokojnie można go używać w innych warunkach. Taki model to obecnie jeden z najlepszych na rynku i dlatego jeżeli chcecie w pełni się zakonspirować, przeprowadzić kompletny kamuflaż to warto zainwestować w ten model.

Strój maskujący Helikon Ghillie

Digital Desert

Sprawdź cenę w sklepie

Idealny strój do kamuflażu, przeznaczony do terenów pustynnych, piasku. Chociaż z uwagi na swoje wykonanie, równie dobrze sprawdzi się w innych sytuacjach, na innym terenie. Warto tutaj dodać, że strój maskujący Helikon Ghillie Digital Desert nie powoduje żadnego dyskomfortu gdy go założymy. Strój przygotowany w taki sposób, że posiada przewiewną siatkę, co daje znakomite odczucia w trakcie jego użytkowania. Kto szuka naprawdę czegoś idealnego do zamaskowania się w trakcie rozgrywek ASG to może zakończyć. Tutaj otrzymuje wszystko co najlepsze.


Strój maskujący Ghillie czyli kamuflaż doskonały

Żołnierze w trakcie misji, w trakcie działań wojennych muszą być maksymalnie zakamuflowani. Nie mogą zostać łatwo wytropieni przez wroga, nie mogą od razu rzucać się w oczy. W końcu która armia wystawiała by na prosty ostrzał swoich żołnierzy, skazywałaby siebie na porażkę. Dlatego specjaliści od uposażenia armii światowych musieli przygotować specjalne stroje, specjalne systemy pozwalające na maskowanie żołnierzy w trakcie wojennych potyczek, w trakcie misji wywiadowczych. Z tego względu należy przenieść się do XIX wieku, do Szkocji gdzie tubylcy wymyślili strój maskujący, zwany dzisiaj jako Ghillie Suit. Co to jest, jak to się zaczęło, dlaczego takie strój to dziś podstawa, nie tylko w trakcie działań wojennych ale różnego rodzaju rozgrywek choćby z użyciem pistoletów ASG czy też na zawodach paintballowych?

Pochodenie Ghillie Suit

Skoro mowa o Szkotach i XIX wieku, to należy wiedzieć, że etymologia pochodzi od słowa „ghillie”, mające kilka znaczeń. Tak określano choćby ludzi, którzy mieli obowiązek ochraniania terenów łowieckich bogatych właścicieli ziemskich. Tacy ludzie musieli uważnie i bacznie obserwować duże połacie terenu i oczywiście łapać kłusowników. Co lepsze, słowo to również oznacza po prostu mężczyznę, a i w Szkocji tak się mówi na krzak.

Upowszechnienie

Wojna jest złem ale z tego zła rodzi się wiele nowoczesnych technologii, wiele odkryć, związanych w początkowych etapach z wojną, ma później zastosowanie wśród cywilów. Internet, drony, radary, GPS, wszystko zaczęło się od wojska, w wielu przypadkach od działań wojennych. Podobnie było z popularnością Ghillie Suit. Armia Brytyjska angażowała Szkotów, którzy byli wytrawnymi snajperami. Ci sprytni Szkoci oprócz umiejętności, przynieśli ze sobą właśnie stroje Ghillie. Pozwoliły one im doskonale się maskować, byli trudniejsi do zlokalizowania przez przeciwników.

Powodzenie, skuteczność takich strojów maskujących sprawiło, że kolejny konflikt światowy to Ghillie Suit na wyposażeniu wielu innych armii. Oczywiście cały czas strój, jego konstrukcja były udoskonalane.

Stroje maskujące Ghillie współcześnie

Zaczęło się od snajperów i do dzisiaj ten właśnie strój maskujący jest użytkowany przez nich. Oczywiście trzeba wiedzieć, że nie jest to żaden zwykły strój posiadający kilka różnych kolorów na swojej powierzchni, dopasowanych do otoczenia. Przede wszystkim pozwala sprawić wrażenie, że ludzka sylwetka się rozmywa, przez co jest trudniejsza do zlokalizowana przez ludzkie oko. W wielu sytuacjach, kiedy otoczenie nie pozwala dobrze się ukryć (ludzka sylwetka jest trudna do zamaskowania) to właśnie taki Ghillie Suit będzie znakomitym rozwiązaniem. Oczywiście armie mają swoje różnego rodzaju stroje na przeróżne okazje, dopasowane do warunków naturalnych w jakim przyjdzie walczyć.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *