Jakiej firmy długopis taktyczny kupić? Benchmade, Boker, Umarex czy Uzi?

Umarex Perfecta TP III LED

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Długopis taktyczny Umarex Perfecta TP III LED czyli jak widać produkcja od firmy Umarex. Najlepsza jakość, we wszystkich kategoriach militariów. Tym razem otrzymaliśmy długopis taktyczny i czego możemy spodziewać się po tym modelu? Mianowicie jest idealnym rozwiązaniem dla tych którzy szukają czegoś do obrony. Mały rozmiar, poręczny, idealnie leży w dłoni co ma przecież ogromne znaczenie. Cala obudowa tego długopisu taktycznego jest wykonana z aluminium co sprawia, że raczej dość długo będzie służył właścicielowi. Jakie posiada funkcje, elementy? Ten długopis ma zbijak do szyb oraz diodę LED. Zatem pełni funkcję nie tylko obronną.

Master Cutlery TA-TP2

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Długopis taktyczny Master Cutlery jest znakomity do zwiększenia swojego bezpieczeństwa, doskonały atrybut do samoobrony, przy umiejętnym zastosowaniu spokojnie można wystraszyć, zneutralizować napastnika. Nic nie jest przypadkowe, w końcu ten długopis taktyczny został przygotowany z najlepszych materiałów, cała obudowa to aluminium lotnicze, co nie tylko gwarantuje wysoką jakość ale równocześnie ten taktyczny długopis znakomicie się trzyma w dłoni, bardzo komfortowo. Szukając czegoś dobrego w przystępnej cenie warto wybrać Master Cutlery

Zero Tolerance Pen Black

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Długopis taktyczny Zero Tolerance Pen Black to rzeczywiście zero tolerancji dla byle jakości. Ten długopis taktyczny gwarantuje zdecydowanie wszystko co najlepsze. Zaczynając od tego, że jego obudowa jest przygotowana z aluminium lotniczego, co prowadzi do jednego. Zniszczenie tego długopisu staje się prawie praktycznie niemożliwe. Długopis ten oczywiście niezwykle komfortowo, wygodnie trzyma się w dłoni. Warto jeszcze odnotować, że długopis ten dodatkowo pozwala na tłuczenie szyb. Czyli dostajemy w tym modelu również zbijak do szyb.

Schrade Survival Tactical

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Długopis taktyczny Schrade Survival Tactical czyli coś doskonałego w każdym calu. Zaczynając od samej obudowy, która wykonana z aluminium co gwarantuje, że jest niezwykle wytrzymały. Nie tylko w ramach używania przy ataku agresora ale również w codziennych sytuacjach, mniejszych lub większych wypadkach. Oczywiście model ten jest rozbudowany, to nie tylko długopis taktyczny do samoobrony ale również posiada dodatkowe funkcje. Gwizdek, którego użycie może odstraszyć agresora, czy też krzesiwo, niezwykle przydatne dla osób wyruszających w teren i na wyprawę. Naprawdę dobry taktyczny długopis w przystępnej cenie.

UZI Tactical Pen Striker Gun Metal

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Długopis taktyczny UZI Tactical Pen Striker Gun Metal w pierwszej chwili przykuwa uwagę swoim wyglądem. Jest naprawdę oryginalny ale to nie jedyny plus tego taktycznego długopisu. Trzeba zdać sobie sprawę, że znakomicie sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych, niezależnie czy temperatura jest minusowa czy też niezwykle dodatnia. Należy również zwrócić uwagę, że długopis taktyczny od firmy UZI został przygotowany z doskonałego materiału jakim jest aluminium lotnicze dzięki czemu jest niezwykle wytrzymały, a odpowiednie kształty sprawiają, że bardzo komfortowo trzyma się go w dłoni. Szukając dobrej klasy długopisu taktycznego w przystępnej cenie można śmiało inwestować w UZI Tactical Pen Striker Gun Metal.

Smith&Wesson Tactical Pen Stylus Tip

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Długopis taktyczny Smith Wesson Tactical Pen Stylus Tip czyli stylowy długopis, który naturalnie ma nie tylko służyć do pisania. Trzeba koniecznie wiedzieć, że przygotowany przez firmę Smith & Wesson taktyczny długopis posiada wiele dodatkowych funkcji. Wyposażony został w zbijak do szyb, a dla zwolenników obsługi nowoczesnych sprzętów multimedialnych przygotowano rysik na ekrany dotykowe. Ten długopis taktyczny znakomicie sprawdzi się w przypadku konfrontacji z agresorem. Wynika to z faktu, że powstał on w oparciu o aluminium czyli wysokiej klasy materiał, dający gwarancję niezawodności.

Boker Plus Cid

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Długopis taktyczny Boker Plus Cid przygotowany został z aluminium. Oznacza to jedno, mianowicie będzie to długopis niezwykle wytrzymały. Aluminium gwarantuje wytrzymałość zarówno w trakcie używania go celem obrony przed napastnikiem jak i gdy przypadkowo upadnie, zostanie zdeptany. Na pewno nic się mu nie stanie. Trzeba również zwrócić uwagę, że model Boker Plus Cid niezwykle komfortowo, wygodnie trzyma się w dłoni, co w różnych trudnych sytuacjach ma istotne znaczenie. Inwestycja w ten model taktycznego długopisu na pewno nie będzie nieudana.

Benchmade Pen Titanium

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Długopis taktyczny Benchmade Pen Titanium to najwyższa jakość wśród tego typu sprzętu. Dlaczego tak się dzieje? Na samym początku już kusi swoim ciekawym, niezwykle nowoczesnym designem. Ale nie liczy się tylko to co na zewnątrz, należy przecież zwrócić uwagę na jego cechy, elementy. Czyli obudowa tego modelu jest z tytanu. Czy może być coś lepszego niż tytan, coś bardziej wytrzymałego? Niekoniecznie, mamy tutaj do czynienia z najwyższym poziomem wykonania. Wśród funkcji należy przede wszystkim zaznaczyć, że bez problemów może być użytkowany w najróżniejszych temperaturach, różne warunki atmosferyczne są mu nie straszne.


Czym są długopisy taktyczne i kto może ich używać?

Długopis taktyczny to nazwa niewiele mówiąca. Ale jeżeli przykładowo pokażemy zdjęcie Jamesa Bonda z długopisem, który niekoniecznie służy do pisania, a posiada choćby ukryte ostrze, to mamy do czynienia właśnie z taktycznym długopisem. Sprzęt ten przez wiele lat rozpalał jedynie wyobraźnie wszystkich osób, które ekscytowały się światem szpiegów, walką wywiadów. Obecnie, z uwagi na liczne oferty sklepów z militariami można sprezentować sobie takie cudo. Oczywiście zanim ktokolwiek złoży zamówienie, koniecznie powinien dowiedzieć się czegoś więcej. Skąd się wzięły taktyczne długopisy, jak bezpiecznie używać, co o ich posiadaniu mówią przepisy prawne?

Pochodzenie długopisów taktycznych

Historia długopisów taktycznych zaczyna się w dalekiej Japonii gdzie zostały wymyślone jako małe, poręczne narzędzie samoobrony. W Japonii nazwane zostały Kubotan, od nazwiska twórcy i to również często spotykana nazwa w polskich sklepach z militariami. Jeżeli szukamy w kategoriach sklepu długopisów taktycznych, to często lepiej rozpocząć poszukiwania od kategorii kubotan. Swoją obudową, kształtem przypomina po prostu długopis i dlatego też dość często pojęcia kubotan i długopis taktyczny stosowane są zamienne.

Jak to działa?

Działanie jest proste, a dokładniej właściciel długopisu taktycznego powinien dojść do pewnej wprawy w jego użytkowaniu. Zwinne ruchy, umiejętne i stabilne trzymanie długopisu w dłoni pozwala zadawać napastnikowi ciosy lub też powodować bolące uciski pewnych części ciała. W krajach takich jak Japonia istnieją szkoły sztuki walki z użycie sprzętu o nazwie kubotan. Również w naszym kraju, od roku 2012 działa Polska Akademia Kubotanu, świadcząca usługi na podstawie licencji otrzymanej od twórcy kubotanu.

Zaawansowane długopisy taktyczne to nie kubotan

Kubotan to jak wiadomo narzędzie działające pod warunkiem umiejętnego użytkowania, zdobycia wiedzy na temat technik walki wręcz. Natomiast wiele współczesnych długopisów taktycznych posiada choćby funkcję pisania, przeznaczony do działań polowych, przeznaczony do użytkowania w skrajnych warunkach. Okazuje się również, że niektóre modele mogą posiadać nawet wysuwane ostrze. Jak poszukamy głębiej, jak dokładniej przejrzymy oferty sklepów, to znajdziemy taktyczne długopisy, które są w stanie pobrać próbkę DNA od napastnika (pod warunkiem, że zostanie prawidłowo zraniony).

Idealny długopis taktyczny

Dobra jakość materiałów użytych do produkcji oraz odpowiedni design. To połączenie idealne do tego by uzyskać idealny długopis taktyczny. Niezależnie od ilości funkcji jakie mają spełniać konkretne długopisy taktyczne, ważne aby zostały wykonane z dobrych materiałów, trwałych, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, odporne na różne temperatury. Długopis tego typu powinien być pokryty odpowiednim materiałem co ma oczywiście zapewniać jego pewny chwyt i komfortowe, szybkie skorzystanie z momencie zagrożenia, kiedy trzeba się obronić przed agresorem.

Długopis taktyczny nie tylko do samoobrony

Długopis taktyczny czy też kubotan mają zastosowanie obronne. Jednak nie tylko samoobrona wchodzi w grę. Mogą być używane choćby jako znakomity dodatek do kluczy, co równocześnie jest powiązane z tym, że ma się pod ręką sprzęt na wypadek sytuacji zagrożenia. Skoro to długopis to oczywiście można z niego korzystać zgodnie z funkcją przeznaczenia, szczególnie w sytuacji kiedy przebywa się w terenie gdzie warunki nie są sprzyjające.

Długopisy taktyczne w polskiej przestrzeni publicznej

Ogromną sławę długopisy taktyczne w naszym kraju zawdzięczają Ministerstwu Obrony Narodowej. Wynika to z faktu, że w lutym 2017 roku MON ogłosił przetarg na dostawę 1000 sztuk takich długopisów, a całość miała kosztować 80 tysięcy złotych. Cena za jeden długopis wynosić miała zatem 80 zł. Jakiego rodzaju taktyczne długopisy były niezbędne MON-owi? Przede wszystkim działanie w zakresie temperatur od minus 37 do 120 stopni Celsjusza. Wśród swoich funkcji powinien mieć możliwość wybijania szyb, posiadać nożyk, a także latarkę LED. Dodatkowo każdy długopis powinien posiadać wygrawerowane logo MON. Jak się okazuje, tego typu założenia przetargu, takie wyposażenie długopisu taktycznego na jaką chrapkę miał MON było w praktyce nie do zdobycia. Jak donosiły media, tylko jeden producent posiada długopisy taktyczne z taką specyfikacją i do tego znajdujący się w Chinach. Dodatkowo wyposażenie w nożyk jest dość kontrowersyjne z uwagi na niezbyt czytelne przepisy prawne. Nie dają one jednoznacznie odpowiedzi na to czy takie długopisy taktyczne mogą być sprzedawane w detalu i dlatego trudno znaleźć w polskich sklepach długopisy z nożykami. Po dość sporej burzy medialnej, kilka dni później MON wycofał się z przetargu. Wydano komunikat mówiący o tym, że długopisy z takim wyposażeniem nie będą spełniały roli promocyjnej MON, a dodatkowo cena 80 zł za sztukę jest za wysoka.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *