Jaka najlepsza niania elektroniczna z kamerą? Ranking/Opinie/Cena

 

Opieka nad dzieckiem wymaga szczególnej uwagi. Małych dzieci nie można spuścić z oka nawet na chwilę. Jednak nikt nie jest w stanie 24 godziny na dobę siedzieć i pilnować dzieci. Pomoc w opiece może zapewnić między innymi niania elektroniczna. Czym jest to urządzenie i jak dokładnie działa? Jakie funkcje, właściwości powinna posiadać dobrej jakości elektroniczna niania? Czym się kierować przy wyborze sprzętu, które pozwoli kontrolować dziecko „na odległość”?

Działanie elektronicznej niani

Funkcjonowanie elektronicznej niani opiera się na systemie kamer oraz mikrofonów, które niezwykle dokładnie monitorują dziecko oraz jego otoczenie. Urządzenie pozwala przesyłać informacje dźwiękowe oraz obrazowe do odbiorczego urządzenia. Nowoczesne nianie elektroniczne, gwarantują przesyłanie obrazu oraz dźwięku, a także dają możliwość nagrywania wszystkiego na dowolnym urządzeniu mobilnym. Co więcej, oprócz elektronicznych niań, do kontroli dziecka, można wykorzystać urządzenie takie jak monitor oddechu.

Elektroniczna niania z monitorem oddechu to urządzenie, które jest niezwykle zaawansowane i może uratować małe dziecko od tzw. śmierci łóżeczkowej. Monitor oddechu w sposób niezwykle dokładny kontroluj oddech dziecka, poprzez wcześniejsze zamontowanie pod materacem w łóżeczku specjalnych sensorowym dyskom. Po kilkunastu sekundach od ostatniego oddechu urządzenie uruchamia alarm.

Niania dla dziecka – rodzaje elektronicznych niań

Producenci proponują dwa rodzaje elektronicznych niań. Podział ten wynika z uwagi na to, w jaki sposób przekazywane są dane do urządzenia odbiorczego. Mowa więc o urządzenia takich jak elektryczna niania analogowa oraz elektroniczna niania do dziecka cyfrowa. Baby niania analogowa  to pewność, że zasięg urządzenia będzie dość duży. Jednak wśród wad należy wspomnieć o występujących zakłóceniach, co nie zawsze gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Elektryczne nianie cyfrowe, to zaś doskonała jakość transmisji, jednak z ograniczeniami zasięgu.

Jaka niania elektryczna? Jakie parametry są istotne?

Sprawdzając najróżniejsze nianie elektryczne, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów oraz dodatkowych funkcji. Co więc ma znaczenie? Jak sprawdzić, która niania elektryczna najlepsza w danej, indywidualnej sytuacji?

Zasięg, jaki posiada niania elektryczna. Producenci określają wyraźnie jaki zasięg posiadają nianie elektryczne i każdy, kto decyduje się na ich zakup, powinien kierować się między innymi tym parametrem. Zasięgi podawane są w metrach i przy sprawdzaniu najróżniejszych urządzeń można określić łatwo, czy niania elektroniczna sprawdzi się w danych warunkach mieszkalnych. Naturalnie nie wolno zapominać, że zasięg podawany przez producentów, będzie dotyczył otwartych przestrzeni. W domach, mieszkaniach posiadamy ściany i należy to również brać pod uwagę, gdyż mogą one zakłócać sygnał. Przykładowo nianie elektroniczne analogowe gwarantują zasięg nawet do 2-3 km, oczywiście na otwartej przestrzeni. Przy urządzeniach cyfrowych mowa o maksymalnych zasięgach do 600-700 metrów.

Niania elektroniczna z kamerą. Oprócz dźwięków, czy monitora oddechu, nianie elektroniczne pozwalają na odbiór obrazu śpiącego dziecka i jego otoczenia. Jaka niania z kamerą będzie doskonałym wyborem? Zasadniczo każda video niania będzie dawała znakomity obraz w ciągu dnia. To nie ulega wątpliwości i przy różnych urządzeniach nie ma większych różnic. Sytuacja diametralnie zmienia się w trakcie nocy. Tutaj nie każdy sprzęt da radę przesyłać dobrej jakości obraz. Dlatego dobre nianie elektroniczne z kamerą, powinny posiadać funkcję podczerwieni oraz wysoką rozdzielczość (minimum 1280×720).

Ilość kanałów oraz częstotliwość sygnału. To kolejne niezwykle istotne parametry elektronicznych niań. Nawet osoby nieobeznane w technologiach, powinny zwracać uwagę na owe parametry. Niania elektroniczna, posiadająca kilkanaście kanałów będzie znakomitym wyborem. Pozwala to swobodnie wyszukiwać kanały o małym zakłóceniu, dzięki czemu urządzenie nie będzie zbyt podatne na zakłócenia zewnętrzne. Częstotliwość sygnału, jaki powinna oferować dobra niania elektroniczna, musi się znajdować na 1,88 lub 2,4 GHz. Zapewni to bezproblemową pracę sprzętu.

Dodatkowe funkcje, które mogą być przydatne, to np. możliwość mierzenia poziomu wilgotności powietrza, a także temperatury w pomieszczeniu. Pozwala to stworzyć idealne warunki dziecku do snu i wypoczynku. Przy nianiach elektronicznych z kamerą, warto zwrócić uwagę na możliwość nagrywania obrazu. Może się to okazać niezwykle przydatną funkcją.

Dlaczego warto posiadać nianię elektroniczną?

Posiadanie elektronicznej niani to liczne korzyści. Przede wszystkim każdy, kto mieszka w dużym domu, powinien pokusić się o jej zakup, bez względu na koszty. Pozwoli to prowadzić w miarę spokojne życie. Nie trzeba spędzać większości chwil, szczególnie w nocy, przy dziecku. Niania elektroniczna przydaje się również w trakcie wyjazdów poza dom, na wakacje czy też różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Pozwala monitorować na bieżąco stan dziecka. Elektroniczna niania sprawdzi się także jako narzędzie monitoringu, kiedy opiekę nad dzieckiem powierzamy komuś spoza domu, rodziny.

Gdzie bezproblemowo kupić nianię elektroniczną?

Kiedy zainteresowanie tematem elektronicznej niani jest duże i pozostaje tylko wybrać odpowiedni model, to przed udaniem się do sklepu, warto znaleźć jak najwięcej informacji. Niezwykle pomocny może ranking niań elektronicznych, który regularnie się zmienia. W takim rankingu publikowane są coraz to nowsze modele, z najróżniejszymi funkcjami. Równocześnie warto robić zakupy jedynie w profesjonalnych sklepach z nianiami elektronicznymi. Tylko tam można liczyć na szeroki wybór asortymentu, przygotowanego przez profesjonalnych producentów. Dodatkowo istotnym jest fakt, że w takich sklepach bez problemów uzyska się wiele ciekawych informacji i poradnictwa w zakresie doboru doskonałej elektronicznej niani.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

1 komentarz

  1. mininka 29 października 2018 at 23:18

    My się zdecydowaliśmy na Truelife h32 ale to z wagi na to, że stacja bazowa jest przenośna, nie jest potrzebne zasilanie z sieci cały czas. Plus jakieś funkcje, które pomagają kołysanki, powiadomienia. Mąż też ocenił że to bezpeiczne, że nikt się nie podepnie. Jesteśmy zadowoleni 🙂 wszyscy troje.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *