Jaka najlepsza pałka teleskopowa do samoobrony? Jakiej długości kupić?

Pałka teleskopowa ESP hartowana 21″ Black

Pałka ESP czyli coś od znanego i cenionego producenta. Pałka Euro Security Products to najwyższa jakość w przystępnej cenie. Przede wszystkim model ESP21 Black jest hartowany, co gwarantuje najlepszą jakość, przy odpowiedniej, umiejętnej konserwacji przed długi czas zachowa swoje właściwości, będzie zawsze jak nowa. To, że wykonana została z hartowanej stali dodatkowo gwarantuje, że nie ma możliwości, iż po jakimś czasie będzie ulegać deformacji. A trzeba wiedzieć, że pałki przygotowane z innych materiałów dość szybko mogą ulec deformacji.

Użytkując pałkę musimy zwrócić uwagę na dwa elementy czyli to jak została zaprojektowana oraz jak została wykonana, z jakich elementów. Tutaj wszystko jest zgrane ze sobą idealnie. Dzięki temu model ten nadaje się dla tych którzy szukają sprzętu pozwalającego rzeczywiście poczuć się bezpiecznie. Idealna do przenoszenia, nie ma problemów z jej dyskretnym schowaniem, a równocześnie łatwo i szybko można ją wyciągnąć i mieć gotową do użycia. Samo trzymanie pałki teleskopowej ESP hartowanej 21 Black jest wygodne, komfortowe. Wynika to z użycia na rękojeści antypoślizgowej faktury. [ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]

Pałka teleskopowa GS hartowana 26″ Rubber Black

Pałka teleskopowa GS hartowana 26 Rubber Black czyli dobra jakość w niezwykle okazjonalnej cenie. Dlaczego jeżeli szukamy czegoś na niższej półce cenowej warto sięgnąć po ten właśnie model?

To przede wszystkim uniwersalna pałka teleskopowa hartowana. To model który gwarantuje bezpieczeństwo, zarówno paniom jak i panom. Wynika to z tego, że osiąga długość od 25 do 67 cm. Dzięki temu ma spory zasięg, a z drugiej strony nie należy się obawiać, że będą trudności aby ją komfortowo nosić. Wręcz przeciwnie gdyż w zestawie otrzymujemy dodatkowo nylonową kaburę, dzięki czemu każdy będzie mógł sobie elegancko przechować pałkę teleskopową GS. W kwestiach użytkowania trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, że pałka teleskopowa GS hartowana 26 Rubber Black niezwykle pewnie leży w dłoni. Gwarantuje to faktura antypoślizgowa zastosowana na rękojeści.

Podsumowując to idealna pałka do samoobrony, szczególnie kiedy ktoś poszukuję czegoś w naprawdę przystępnej cenie ale równocześnie znakomicie wykonanego.  [ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]

Pałka teleskopowa Walther ProSecur Baton Black 25″

Firma Walther / Umarex to po prostu najlepsza jakość. To topowa, czołowa firma w świecie militariów, dzięki czemu możemy mieć sto procent pewności, że pałka teleskopowa Walther ProSecur Baton Black 25 będzie spełniała oczekiwania najbardziej wymagających klientów. A gdy dodamy do tego naprawdę przystępną cenę to mamy do czynienia z wszystkim co najlepsze, mamy do czynienia z doskonałej jakości wyborem.

Ta pałka posiada rozmiar od 25 do 56 cm co gwarantuje naprawdę spore możliwości w przypadku ataku agresora. Bardzo łatwo i sprawnie można ją rozwinąć. Jest lekka dlatego będzie idealnym rozwiązaniem dla pań, ceniących swoje bezpieczeństwo.

W pałce zastosowano gumowaną rękojeść co powoduje, że pewnie ją się chwyta, a to przekłada się na komfort użytkowania, na pewność w trakcie jej używania. Nie ma opcji żeby łatwo się wyślizgnęła z ręki.

Nie pozostaje nic innego jak po prostu polecić wszystkim wybór właśnie tej pałki teleskopowej, polecać zakup tym którzy szukają czegoś naprawdę dobrze wykonanego i oczywiście nie kosztującego zbyt wiele. [ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]

Pałka teleskopowa ASP F16WB Friction Loc Wavemaster 16″

Pałka teleskopowa ASP F16WB Friction Loc Wavemaster 16 czyli znakomitej jakości produkt przygotowany przez firmę Armament Systems and Procedures, w skrócie ASP. Mając tę nazwę na pałkach teleskopowych możemy mieć pewność, że otrzymujemy wszystko co najlepsze.

Trzeba jednoznacznie podkreślić, że tego typu pałki cechuje wykonanie z hartownej stali. Taka hartowna stal to po prostu najlepszy materiał wykorzystywany do produkcji pałek teleskopowych. Ten materiał gwarantuje jeszcze większą wytrzymałość sprzętu.

Pałka teleskopowa ASP F16WB Friction Loc Wavemaster 16 to maksymalna długość 40 cm. Żeby bez obaw i problemów jej używać, producent przygotował gumową rękojeść. Trzyma się niezwykle pewnie w dłoni.

Równocześnie w konstrukcji pałki teleskopowej zastosowano standardowy system blokowania, dzięki czemu obsługa ASP F16WB Friction Loc Wavemaster jest banalnie prosta.

Warto zainteresować się bliżej tym modelem, warto nabyć ten właśnie sprzęt, bo oprócz znakomitych parametrów i właściwości, ta pałka teleskopowa to również sprzęt ceniony i używany przez służby mundurowe w takich krajach jak choćby USA. Wysoka jakość, najlepsze właściwości, czego można oczekiwać jeszcze od dobrego sprzętu? [ Sprawdź aktualną cenę w sklepie ]


Pałki teleskopowe czyli wszystko co należy o nich wiedzieć

Czym są pałki teleskopowe, z jakimi rodzajami pałek możemy się spotkać? W jaki sposób bezpiecznie, pewnie z nich korzystać? Kto powinien bliżej poznać wszystkie informacje na ich temat, kto bezzwłocznie winien w nie inwestować? Dlaczego to idealne narzędzie do samoobrony?

Pałka teleskopowa to klasyczny przykład broni składanej, która zaczęła święcić swoje triumfy w połowie XX wieku. Najczęściej używanym materiałem do ich produkcji jest aluminium i nie jest to przypadek. Po prostu metal ten jest niezwykle wytrzymały, mocny. A przecież pałka teleskopowa powinna być wytrzymała, nie powinna zbyt szybko ulegać zniszczeniu. Złożona teleskopowa standardowo ma około 20 cm, a po jej użyciu, rozwinięciu osiąga średnio 50 cm. Oczywiście producenci przygotowują najróżniejsze pałki, dlatego podane powyżej wartości są przykładowe. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Pałka zbudowana jest z następujących elementów: rękojeść, ramienia dwuczłonowego oraz zakończenia. Sprzęt ten rozkłada się bardzo szybko i bardzo łatwo. Jeden szybki, energiczny ruch, który porusza pałkę teleskopową wystarczy by mieć ją w całej okazałości i bronić się przed agresorem.

Jaka pałka teleskopowa najlepsza?

Jeszcze kilka lat temu rynek pałek teleskopowych w naszym kraju był dość ubogi. Jednak ostatnio wiele się zmieniło i na dobrą sprawę liczne sklepy z militariami proponują naprawdę bogatą ofertę. Jeżeli zastanawiamy się nad różnego rodzaju pałkami teleskopowymi to dobrze jest zastosować najprostszy podział na dwa rodzaje. Pałka sprężynowa oraz pałka sztywna i tego będziemy się trzymali.

Pałki sprężynowe są przede wszystkim elastyczne, w większości przypadków posiadają gumową końcówkę. Użycie ich w obronie własnej nie wyrządzi większych krzywd przeciwnikowi ale mimo wszystko pozwoli zdobyć pewnego rodzaju przewagę.

Pałki sztywne to znacznie większa moc niż sprężynowe. W trakcie użycia można być pewnym, że agresor odczuje moc uderzenia. Wynika to z takich faktów, że została przygotowana ze specjalnego, hartowanego materiału. Dlatego dość często można spotkać się z jej inna nazwą, mianowicie jest to pałka hartowana. Oprócz możliwości samoobrony taka pałka pozwala założyć dźwignie czy całkiem sprawnie podciąć napastnika.

 

Bezpieczeństwo używania pałki teleskopowej i kwestie prawne

Wydawać się może, że otwarcie pałki teleskopowej jest banalnie proste. Owszem ale pod warunkiem przećwiczenia. Czyli po zakupie należy potrenować jej otwieranie, a wszystko to by przede wszystkim nie poczynić żadnych przypadkowych krzywd, zarówno sobie jak i bliskiemu otoczeniu. Teleskopowe pałki otwiera się bardzo prosto czyli należy energicznie nią potrząsnąć. W trakcie tej czynności pałka winna być skierowana w górę albo w dół i pod odpowiednim kątem. Nigdy nie należy jej otwierać w swoim kierunku.

Noszenie pałki może się odbywać luzem lub za pomocą specjalnej kabury. Jakie rozwiązanie lepsze? Mając pałkę teleskopową, hartowaną w kaburze opóźniamy jej użycie o kilka sekund. To czas niezbędny na jej wyjęcie. Dlatego zazwyczaj poleca się noszenie pałek za paskiem spodni, w miejscach gdzie jest stabilna i pozwalających na szybkie jej wyjęcie oraz użycie.

Nie są wymagane zezwolenia odnośnie zakupu pałek, nic nie trzeba rejestrować. Problemy mogą się pojawiać przy pałkach z twardymi końcówkami. Wynika to prostego faktu, mianowicie przepisy są niejednoznaczne, nie określają jaka może być dopuszczalna twardość czy ciężkość pałki aby można było jej używać legalnie. Wszelkiego rodzaju pałki teleskopowe, pałki sztywne mogą być używane jedynie w celu obronnym.

 

Pałka do samoobrony – dla kogo jaki rodzaj?

Decydując się na zakup pałki teleskopowej warto dopasować ją do właściciela. Coś innego będzie na użyciu służb mundurowych, ochrony, a zupełnie inne pałki przydadzą się do samoobrony kobietom. Panie powinny zainteresować się pałkami teleskopowymi o mniejszych wymiarach, lekkich, o nie skomplikowanej konstrukcji. Tak aby ich użycie było bezproblemowe. Trzeba wiedzieć, że już sam widok pałki teleskopowej może działać odstraszająco na napastnika, tzw. aspekt psychologiczny.

Dla profesjonalistów, dla służb mundurowych, dla pracowników ochrony najlepsze będą pałki które posiadają odpowiednie funkcje, nie tylko te związane z uderzeniem. Mowa tutaj również o możliwościach związanych z zakładaniem dźwigni czy też skutecznym podcięciem napastnika.

 

Profesjonalne pałki teleskopowe – jakie kupić i gdzie

Pałka ESP to jeden z przykładów profesjonalnie przygotowanego sprzętu. Starannie zaprojektowane, przygotowane z najlepszych materiałów, dające właścicielowi ogromny komfort użytkowania. Co ważne, jeżeli koniecznie chcemy zakupić markowe pałki teleskopowe powinniśmy skorzystać z ofert profesjonalnych sklepów militarnych, sklepów specjalizujących się w handlu takimi produktami. Tam uzyska się nie tylko szeroki asortyment pałek do kupienia ale również liczne porady, liczne wskazówki od profesjonalnie przygotowanych sprzedawców.

Warto wiedzieć, że dobre pałki teleskopowe na pewno nie mogą być zbyt tanie. Odpowiednie wyprofilowanie, zaprojektowanie do komfortowego, szybkiego używania i oczywiście długi termin użytkowania, bez obaw o popsucie sprzętu. Tylko markowe produkty od markowych producentów.

 

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

1 komentarz

  1. Jessica Kołodziej 6 października 2017 at 12:45

    kurcze, dostać taką pałką to musi boleć. Brrr, nie chciałabym być na miejscu takiego nieszczęśnika.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *