Która profesjonalna proca jest najmocniejsza? Myśliwska czy wędkarska zanętowa?

Proca

Barnett Cobra

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Proca Barnett Cobra to sprzęt dla osób ambitnych, dla tych którzy pragną z czasem dochodzić do coraz lepszych wyników w celowaniu do konkretnych punktów. Ale po kolei, bo to nie jedyny argument przemawiający za zakupem właśnie tej procy. Przede wszystkim należy podkreślić przygotowanie sprzętu z najlepszych materiałów, co przy przystępnej cenie gwarantuje naprawdę udany zakup. Proca pozwala strzelać na dość spore odległości, a żeby łatwiej się strzelało przygotowano podpórkę na przedramię. Czyli doskonałe urządzenie choćby dna rozrywkę w wolne dni, praktycznie dla każdego kto poszukuje dobrej procy.

Proca

Umarex NXG PSS-130

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Proca Umarex NXG PSS-130 czyli znakomita jakość w niezwykle interesującej cenie, taką na każda kieszeń. Jeżeli mowa o budowie tej procy to możemy tutaj zaznaczyć wyraźnie, że została przygotowana ze znakomitych materiałów, co naturalnie wpływa na wytrzymałość urządzenia, procy niestraszne niekorzystne warunki atmosferyczne. Do tego dobra jakość materiałów sprawia, że samo strzelanie jest niezwykle komfortowe i bezpieczne. Bo przykładowo rękojeść została zrobiona z polimeru, co wszystko tłumaczy. Polecam procę Umarex NXG PSS-130 szczególnie tym, którzy szukają dobrego sprzętu na początek swojej przygody ze strzelaniem.

Proca

Stil Crin Super

Sprawdź aktualną cenę w sklepie

Proca Stil Crin Super czyli powrót do dzieciństwa. Teraz za niewielkie pieniądze można kupić procę, która pozwoli kolejny raz postrzelać do pustych butelek. To jednak, że jej cena jest niska nie powoduje, iż sprzęt będzie kiepskiej jakości. Nic z tych rzeczy. Wśród argumentów odnośnie tej procy należy koniecznie wymienić naciąg, który dodatkowo obsługuje specjalistyczny mechanizm, co powoduje że łatwo się go obsługuje. Do tego w tym modelu zastosowano gumę doskonałej jakości czyli strzelanie jest komfortowe i ma się pewność, że proca posłuży przez długi czas. Naprawdę warto bliżej poznać tę właśnie procę, coś godnego zakupu.

Kulki ceramiczne Umarex

Kulki ceramiczne Umarex do procy to powinien być pierwszy wybór wszystkich tych, którzy cenią sobie strzelanie z procy na najwyższym poziomie. Oczywiście, można strzelać z byle jakich kulek tylko wtedy cała rozrywka traci sens. Bo dobre kulki do procy to gwarancja idealnej celności, to gwarancja ogromnej mocy i często dobrze dobrane, profesjonalne kulki do procy gwarantują naprawdę znakomite osiągi. Zatem warto sięgnąć choćby po kulki ceramiczne Umarex, które to posiadają średnicę 12,7 mm. W jednym opakowaniu jest aż 50 kulek. Co ważne są uniwersalne, pasują do każdej procy. Czyli uniwersalne, doskonałe kulki do procy w dobrej cenie. [ Sprawdź cenę w sklepie ]

Kule stalowe Stil Crin

Kule Stil Crin stalowe do proc czyli mowa o czymś naprawdę potężnym. To bardzo dobre kulki stalowe, które zadowolą każdego strzelającego procą. Zarówno amatorów jak i prawdziwych profesjonalistów. To uniwersalne kulki, do każdej procy, a że są stalowe to każdy bez problemów znajdzie je później, oczywiście za pomocą magnesu. Średnica kulek równa się 0,7 cm. Z uwagi iż mowa o stalowych kulkach, to strzelanie z nich gwarantuje precyzję oraz celność. Przy tak przystępnej cenie nie pozostaje nic innego jak oczywiście zainwestować w tego typu kulki do procy. [ Sprawdź cenę w sklepie ]


Profesjonalne proce – wszystko co trzeba o nich wiedzieć

Kawałek drewna przygotowany w kształcie litery Y, do tego odpowiednia guma, odpowiednio nastawiony naciąg i można strzelać z własnoręcznie przygotowanej procy. Chyba większość z nas w dzieciństwie przygotowało sobie taki sprzęt, który używało się do strzelania, celem było wszystko. Czasy się zmieniły, dziś bez jakichkolwiek problemów można zaopatrzyć się w profesjonalne proces, można sobie wybierać niezliczone ilości modeli. Ale chyba nikt nie kupi sobie takiej procy by tylko cofnąć się do czasów dzieciństwa.

Profesjonalna proca stworzona z myślą o profesjonalistach

Proca myśliwska, a może proca sportowa? Czy skoro mamy sportowe proce to będzie oznaczało, że odbywają się jakieś zawody w strzelaniu z procy? A skoro myśliwska proca to otrzymuje się sprzęt idealnie przygotowany na polowania, tak aby nie trzeba było używać strzelby? Producenci dostarczają również proce wędkarskie i czy w takiej sytuacji mowa o sprzęcie, który jest alternatywą dla wędek? W sumie kto dałby radę ustrzelić rybę procą? Sprawdźmy dokładnie czym są różnego rodzaju proce, czy najmocniejsza proca jest idealna w każdych warunkach i jaka jest cena profesjonalnego sprzętu.

Proca dla wędkarzy? Jak to się sprawdzi na rybach?

Wędkowanie z procą? Dziś to normalne tylko trzeba wiedzieć po co i komu odpowiedni sprzęt. Jakie zatem najważniejsze cechy, elementy posiadać będzie tego typu urządzenie? Co powinna zrobić osoba, która ma zamiar coś takiego sobie kupić? Najważniejsze na co zwraca się uwagę to oczywiście korzystanie z takich proc w trakcie wędkowania na dalszych odległościach. Dobrze skonstruowane proce wędkarskie gwarantują przede wszystkim stosowanie skutecznych technik związanych z zanęcaniem. I właśnie pierwsza kwestia, to taka, że musi zostać wybrana idealna proca do zanęty, taka która wiemy że się sprawdzi w określonym terenie. Dobra proca zanętowa spokojnie zadziała na kilkudziesięciu metrach, nie powinno być problemów z trafianiem nawet przy średniej odległości 50 metrów. Co jeszcze ważnego, to odpowiedniej jakości proca dla wędkarzy powinna być dostępna na odpowiedniego rodzaju zanęty. Nie ma możliwości uniwersalizmu i dlatego każdy wędkarz winien sobie dokładnie sprecyzować jaka proca na kulki jest idealna, jakiego rodzaju zanęta będzie się doskonale sprawdzała w trakcie wędkowania.

Wielkość procy i jej zasięg. To normalne, że im większy zasięg nas interesuje, tym proca wędkarska będzie większa i cięższa. Warto to brać pod uwagę przy planowaniu zakupów, po prostu dopasować urządzenie pod swój tryb wędkowania. Mała proca i do tego lekka daje możliwości strzelania do 30 metrów. Z kolei te największe, z najdalszym zasięgiem pozwalają uzyskiwać odległości powyżej 50 metrów.

Proca sportowa czyli rekreacja, trening celności

Wszelkiego rodzaju proce sportowe mają na celu uzyskiwanie znakomitych rezultatów związanych ze strzelaniem. To zdanie to banał jednak różnią się one od innego typu proc gdyż mają zastosowanie bardziej rekreacyjne, są przygotowane do weekendowych wypadów za miasto i szlifowania własnej celności. Tego typu sprzęt jest najbardziej zbliżony do klasycznych proc z lat dzieciństwa i oczywiście cena takich proc nie będzie generowała zbyt wielkich kosztów. Proca jest lekka, a do tego konstrukcja w większości przypadków sprowadzona do minimum, bez żadnych bajerów, dodatków. Również należy podkreślić, że to najbezpieczniejszy rodzaj proc i dlatego może być znakomitym źródłem rozrywki choćby w trakcie wypraw ojca z synem.

Polowanie z procą czyli proca myśliwska

Podobnie jak w przypadku wędkarzy tak i w przypadku myśliwych zaczyna pojawiać się pytanie o sens wykorzystywania w akcji procy. I tutaj kolejne zaskoczenie, odpowiednio przygotowana proca myśliwska to znakomite rozwiązanie dla każdego poważnego myśliwego. Nazwa proca jest tutaj mimo wszystko ciut nad wyraz gdyż nikt nie będzie mógł sobie takiej procy wykonać metodami chałupniczymi, choćby posiadał doskonałe materiały. Bo właśnie jakość materiałów ma kluczowe znaczenie przy określaniu danej procy myśliwską. Wszelkiego rodzaju proce myśliwskie są niezwykle wytrzymałe, do tego ciężkie gdyż przykładowo jednym z ich elementów jest chirurgiczna guma. Tego typu proce dobrze kiedy znajdą się wśród ekwipunku myśliwego, do tego są one dobrym pomysłem na różnego rodzaju wyprawy górskie czy leśne. Na pewno posiadanie tak znakomitego sprzętu w wyżej wymienionych miejscach, sytuacjach nie zaszkodzi.

Innego rodzaju proce

Wśród sprzętu takiego jak proca można znaleźć również takie, których przeznaczenie jest zupełnie inne niż to wyżej wskazane. Proca bojowa, proca wojskowa czyli coś przygotowanego z myślą o ekwipunku specjalistów. Zdarza się, że takie proces są na wyposażeniu różnego rodzaju oddziałów jako dodatkowa, wspomagająca broń. To zazwyczaj sprzęt najwyższej jakości, starannie zaprojektowany, przygotowany pod konkretne działania, konkretne potrzeby

Prawne aspekty posiadania procy

Nie ma żadnych obostrzeń prawnych kiedy mowa o posiadaniu procy. Natomiast należy użytkować ją z głową. Co przez to się rozumie? Mianowicie proca może wyrządzić wiele krzywdy, zarówno kiedy strzela się do ludzi czy zwierząt jak i wykorzystuje się ją choćby w mieście. Szkody związane ze zdrowiem innych osób czy też szkody materialne. Prawo w takich sytuacjach jest nieubłagane i może zakończyć się wyrokiem. Sam zakup procy nie wymaga jednak żadnych zezwoleń ale podkreślmy raz jeszcze, to sprzęt jaki trzeba używać niezwykle ostrożnie.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

2 komentarzy

 1. Jessica Kołodziej 6 października 2017 at 12:45

  to już nawet zwykła proca wygląda jak zabawka zajumana kosmitom 🙂


  1. drejk 4 grudnia 2017 at 13:26

   a co w tym złego? 🙂
   Chyba tylko cepa nie da się ulepszyć i unowocześnić a tak, to jeżeli jest bardziej zaawansowana to masz większą frajdę. win-win.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *