Jaka najlepsza maska ochronna do ASG?

Maska ochronna Valken MI-7 woodland camo

Maska ochronna w specjalnych kamuflujących barwach jest na pewno doskonałym wyborem dla wszystkich tych, którzy celują w sprzęt najwyższej klasy, którzy pragną posiadać naprawdę doskonały sprzęt w trakcie rozgrywek paintballa. W tym modelu na uwagę zasługuje choćby technologia pozwalająca na ekspresowe wymienianie szybki. Zabrudzona szybka lub w jakiś sposób zniszczona może być kłopotem, dlatego wystarczy mieć zapasową i w tym modelu bez problemów szybko ją wymienimy. Szybki zrobione z poliwęglanu nie parują, trudno również jest je zarysować, a dodatkowo gwarantują doskonały kąt widzenia, nieosiągalny w wielu innych modelach.

Maska ochronna Valken MI-7 woodland camo jest kompletna również z uwagi na swoją budowę, swój kształt. Praktycznie kryjemy całą głowę, nie ma problemu z ochroną zębów czy też oczu i czoła. Równocześnie jest niezwykle wygodna w użyciu.

Maska Ultimate Tactical Skull – WOTW

Coś dla lubiących wyróżniać się na „polu bitwy” ale równocześnie ceniących sobie wysoką jakośc wykonania. Bo kiedy mowa o sprzęcie takim jak maska Ultimate Tactical Skull – WOTW to należy wiedzieć, że mamy do czynienia ze sprzętem uznanej, renomowanej firmy Ultimate, która do jej produkcji używał tworzywa sztucznego o podwyższonym poziomie twardości. To oczywisty gwarant bezpieczeństwa w trakcie gry w paintball. Aby użytkowanie maski było w pełni komfortowe została ona równocześnie wyłożona gumowym materiałem. Dlatego w trakcie jej używania nie dochodzi do uczucia dyskomfortu. Dla maksymalnego bezpieczeństwa oczu w tym modelu spotykamy się ze stalową siatką, zamontowaną w miejscu oczu maski. Jednak dodatkowo należy tutaj zakupić niezbędne okulary czy też gogle.

Pełna maska stalowa V7 Multicam

Przystępna cena i doskonała jakość czyli sprawdzajcie to jak sprawuje się pełna maska stalowa V7 Multicam. To sprzęt, który został wyprodukowany w oparciu o nylon, a także niezwykle wytrzymałą stalową siatkę. Taka ochrona plus projekt opierający się na przygotowaniu dużego wycięcia na oczy to naturalnie gwarancja komfortowego użytkowania maski w trakcie rozgrywki. Naturalnie do maski muszą być nabyte dodatkowe okulary ochronne.

Trzy taśmy elastyczne odpowiadają za bezpieczne trzymanie maski na głowie w trakcie gry. Dwie taśmy po bokach plus jednak największa na środku. Maska wygodna, maska bezpieczna i oczywiście w przystępnej cenie.

Maska ochronna typu Stalker ASG Lower Half Metal Olive

Maska stalker w bardzo niskiej cenie ale i gwarantująca liczne korzyści? To właśnie maska ochronna typu Stalker ASG Lower Half. Prawie w stu procentach została zrobiona z siatki metalowej co pozwala między innymi na prawidłowe jej modelowanie. Co to oznacza dla użytkownika, osoby która ją kupiła? Oczywiście mówimy tutaj o masce która idealnie się dopasuje do twarzy. Równocześnie w tym modelu nie ma żadnych problemów z wentylacją, odchodzi dyskomfort w postaci zbyt wysokiej temperatury. Wykonując gwałtowne ruchy, biegając, nie ma możliwości, że maska zsunie się z twarzy. Wręcz przeciwnie, wyposażona w paski elastyczne będzie pewnie przypięta do głowy.

Zaleca się równocześnie zakup odpowiedniego rodzaju okularów, gogli do tego modelu maski stalker.


Zadbaj o własne bezpieczeństwo – dobra maska ASG to podstawa

Korzystanie z broni ASG, liczne potyczki paintballowe, wszystko to daje emocje, wszystko to rozrywka na najwyższym poziomie. Jednak zaczynając przygodę z bronią ASG, zaczynając przygodę z paintballem należy nie tylko wybrać odpowiednią broń, warto także zainwestować w odpowiedniej jakości dodatki, w tym oczywiście maski. Jak wiadomo na „polu bitwy” potrzeba trzeźwego myślenia, racjonalnego podejścia i prawidłowego zabezpieczenia własnego ciała. Przecież zęby nie odrastają, nie wspominając o tym, że oko ludzkie nie ma zdolności regeneracyjnych. Jakie maski ASG są najlepsze, jakie znamy ich rodzaje, co zwraca uwagę w trakcie wybierania, jak się zachować na zakupach, gdzie dostać najlepszą maskę ASG?

Najlepsza ochrona twarzy, oczu? Maska ASG

Doskonałą widoczność czyli czy istnieją maski nieparujące? Ludzie różnie reagują na wysiłek. Przy założeniu gry w paintball przez 30 minut, jedna osoba będzie spocona od czubka głowy po palce u stóp. Druga osoba z kolei będzie sucha, taki wysiłek nie spowoduje u niej choćby zaparowania szybki w masce. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i dlatego ten sam model maski może „działać inaczej” u dwóch różnych osób. Na pewno część producentów robi wiele by stworzyć szybkę w masce, która będzie odporna na parowanie.

Maski posiadają między innymi szybki. Niektóre z nich mogą pochwalić się aż dwoma szybkami. Moi drodzy to tylko chwyt reklamowy, zarówno maski z jedną jak i dwoma szybkami działają w ten sam sposób, to znaczy dają identyczną gwarancję bezpieczeństwa. Trzeba wiedzieć, że wytrzymają uderzenia poniżej wartości 300fps. Jeżeli ktoś próbuje grać gdzie strzela się powyżej 300fps to robi to na własne ryzyko, jego maska może nie gwarantować bezpieczeństwa. Chyba, że zdobędzie taką maskę ASG, której producent daje gwarancje na mocniejsze strzelanie.

Co może wpływać na cenę masek ASG?

Dodatki do maski mają znaczenie. Producenci prześcigają się w pomysłach, gwarantując jakieś daszki, jakieś dodatki, które tylko ciekawie wyglądają, nic więcej nie dają. Im więcej różnego rodzaju bajerów, im więcej ich wykonanych na poziomie tym oczywiście cena maski wzrasta. Ilość szybek, czy maska z jedną szybką, czy dwoma? Ma to wpływ na cenę, jednak jak już napisano powyżej, podwójna szybka jakoś znacznie nie podwyższy bezpieczeństwa. Rodzaj wentylacji, który oczywiście jest ściśle powiązany z odpowiednim designem maski ASG. Trzeba jednak w takiej sytuacji dokładnie sprawdzić maskę, przekonać się po prostu w której lepiej się oddycha, która lepiej wentyluje. Mitem jest to, że większa ilość dziurek, czy też maska renomowanej firmy (czytaj droższa) będzie gwarantowała lepszą wentylację.

Z czego są maski do ASG?

Tanie maski to twardy plastik. Takiego rodzaju maska nie jest zbyt wygodna ale przecież jak ktoś od wielkiego dzwona bawi się bronią ASG to nie będzie wydawał nie wiadomo ile na nową maskę z najlepszych materiałów. Na polach do gry w paintball oczywiście można sobie wypożyczyć maskę. Taki sprzęt jest specyficzny z uwagi na to, że jest często czyszczony, używany przez wiele różnych osób. Dlatego posiadają twarde gąbki czy też pianki, co daje komfort osobie odpowiedzialnej za ich higienę ale równocześnie dyskomfort dla użytkowników. Najwyższy poziom masek to wykonanie z tworzyw gumopodobnych. Lepiej się układają na twarzy, są przyjemniejsze w odbiorze.

Pamiętajcie! Maska ASG po pierwsze ma gwarantować bezpieczeństwo, a po drugie być wygodna dla użytkownika. To dwie najważniejsze sprawy, które będą decydowały o wyborach.

Rodzaje masek ASG

W ofercie sklepów znajdziemy pełno różnych masek. Można skorzystać z ofert na maski neoprenowe. To najlepsza jakość w najlepszych cenach. Równocześnie można dostać maski ASG z siatką ale wszystko zależy z czego siatka zrobiona. Kupując dobrą maskę ma się pewność, że siatka jest stalowa. Inaczej, szukając masek tanich, można się spodziewać siatek kiepskiej jakości. Pojawiają się także modele z goglami, tylko pojawia się pytanie – czy to ma sens? Owszem że tak, gdyż ma się swobodę ruchów, taka maska nie krepuje zbytnio twarzy, co przecież jest ułatwieniem kiedy korzysta się z broni ASG.

Jak dbać o maskę w warunkach domowych?

Można znaleźć na rynku różnego rodzaju czyściki, jednak zaleca się czyszczenie poprzez rozkręcenie maski na części. Elementy takie jak gąbka z maski myta powinna być mydłem. Nie ma co cudować z różnego rodzaju preparatami. Pozostałe elementy wystarczy podłożyć pod ciepłą wodę i dokładnie wyczyścić. Jeżeli na masce są ślady farby to należy użyć odpowiednich środków, jednak w pełni bezpiecznych dla sprzętu.

Gdzie kupić maski ASG?

Praktycznie każda maska ASG sprzedawana w polskich sklepach powinna spełniać odpowiednie normy, powinna gwarantować pełne bezpieczeństwo. Jednak oczywiście jak w każdej dziedzinie, jak w każdej branży, mamy do czynienia z najróżniejszymi maskami, renomowanymi producentami jak i oczywiście produkcją z dalekiego wschodu tzw. no name. Na pewno maska typu stalker jest dobrym rozwiązaniem. Co prawda do niej powinno się dokupić gogle ale pamiętajmy, że maska stalker to przede wszystkim spora swoboda ruchów, twarz nie męczy się zbyt szybko, a z drugiej strony to największy poziom bezpieczeństwa poprzez swoją konstrukcję oraz naturalnie materiał z jakiego została wykonana. Można również iść w maski „kolekcjonerskie” czyli z najróżniejszymi bajerami, świetnie się prezentujące. Kluczowe zawsze jednak będzie aby wybierać maski ASG dobre, maski gwarantujące pełne poczucie bezpieczeństwa w trakcie zabawy

Co ważne – maski należy wybierać, nie tylko typu stalker, w profesjonalnych sklepach, miejscach które specjalizują się w handlu akcesoriami asg.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *