Kupujemy śpiwór – co warto wiedzieć?

Zakup śpiworów nie spędza snu z powiek ludziom. Oto mamy licznego rodzaju oferty, od tanich śpiworów z marketów, po te najdroższe, znajdujące się w profesjonalnych sklepach z takim asortymentem. Warto jednak mieć na uwadze, że często okazuje się, iż ludzie nie wnikają zbytnio w temat śpiworów, tego jak mają się prezentować, co znacznie przekłada się na późniejszy komfort użytkowania, a dokładniej jego brak. Czyli należy przybliżyć sobie kilka informacji związanych z wyborem najlepszych śpiworów pod swoje indywidualne potrzeby, na co zwracać uwagę, co warto poznać?

Kiedy używać chcemy śpiworów?

Daty, terminy, pory roku, miesiące. Wszystko to ma znaczenie w odpowiednim wyborze, wszystko to musi być na wstępie brane pod uwagę kiedy pragnie się skorzystać z najlepszych opcji proponowanych przez sprzedawców śpiworów. Zatem jeżeli mamy w planach najprostszy śpiwór, kiedy będzie nam potrzebny pod wakacyjny wyjazd pod namiot czy też spanie w domkach letniskowych, w miejscach gdzie nie ma pościeli, łóżek, to wystarczy standardowy produkt. Taki śpiwór powinien posiadać temperaturę komfortową około plus 5 stopni. Mogą to być tradycyjne śpiwory mumia, bez żadnych udogodnień, szczególnie kiedy mowa o osobach nieczęsto korzystających z tego typu produktów. Do przespania kilku nowy idealne rozwiązanie, nie ważą one zbyt wiele, a dobry jakościowo śpiwór można kupić za naprawdę przystępną cenę.

Śpiwory na zimę to zupełnie inne rozstrzygnięcia. Tutaj należy spoglądać w naprawdę dobrej jakości sprzęt, należy celować w takie produkty które pozwalają spać w minusowych temperaturach. Warto zatem śledzić dokładnie informacje producenta o temperaturze komfortu. Śpiwory zimowe konieczne muszą być wyposażone w liczne dodatki znacznie ułatwiające utrzymywanie ciepłoty ciała, utrzymywanie ciepła wewnątrz śpiwora.

Na rynku znajdziemy również tak zwane śpiwory trzysezonowe. To śpiwór uniwersalny, pozwalający na użytkowanie przez prawie cały rok. Jak podają specjaliści, temperatura komfortu w nich powinna być około minus 5 stopni. Dobrze aby taki trzysezonowy śpiwór posiadał równocześnie choćby kaptur.

Przed samym zakupem

Przed podjęciem decyzji o zakupie należy dokładnie obejrzeć najlepszy śpiwór. Jeżeli tego nie możemy zrobić osobiście i pozostaje nam internet, to zwracamy uwagę na wszystkie elementy, oznaczenia przygotowane przez producenta. Bardzo ważna jest data produkcji konkretnego modelu gdyż schowany gdzieś na magazynie śpiwór traci swoje pierwotne właściwości. Trzeba pozyskać informacje o rodzaju zamka użytego, jak jest wszyty. Wymiary sprawdzić trzeba idealnie, nie możemy wybierać śpiworów na styk, zawsze trzeba brać pod uwagę trochę przestrzeni dla ciała.

Opłaca się kupować śpiwory w dobrych sklepach z takim sprzętem, śpiwory przygotowane przez renomowanych producentów. To gwarancja jakości, pewność dłuższego użytkowania.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *