Bieżnia treningowa do biegania w domu – Opinie/Cena/Ranking

Ranking bieżni treningowych do biegania

 1. York Fitness T 951 K
 2. prędkość do 20km/h
 3. nachylenie do 15%
 4. amortyzowany pas
 5. obciążenie max 125kg
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. York Fitness T451 G
 2. nachylenie do 15%
 3. prędkość do 20km/h
 4. amortyzowany pas
 5. obciążenie max 125kg
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. York Fitness T1380 CA
 2. prędkość do 13km/h
 3. nachylenie do 12%
 4. sensory dotykowe
 5. obciążenie max 100kg
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. inSPORTline Lavister
 2. prędkość do 14km/h
 3. 2 stopnie nachylenia
 4. mechanizm składania
 5. obciążenie max 120kg
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Life Fitness 95T Inspire
 2. prędkość do 23km/h
 3. nachylenie do 15%
 4. duży wyświetlacz 15″
 5. obciążenie max 181kg
 6. Sprawdź aktualną cenę

Bieżnie treningowe

Nie możesz pozwolić sobie na treningi na świeżym powietrzu? Nie lubisz chodzić do klubów fitness lub masz do nich daleko? Chciałbyś jednak zadbać o zdrowie, kondycję, zrzucić kilka zbędnych kilogramów? Niezwykle pomocnym urządzeniem jest bieżnia do biegania.

Jakie korzyści wynikają z regularnych treningów na bieżni? Jakie występują rodzaje bieżni treningowych oraz jak optymalnie wybrać dla siebie najlepszy sprzęt do biegania? Odpowiedzi na pytania znajdują się w poniższym tekście.

Dlaczego warto korzystać z bieżni

Bieżnia elektryczna, bieżnia magnetyczna, niezależnie od tego, jakiego rodzaju urządzenie się posiada, daje wiele korzyści. Jakie zalety wynikają z regularnych treningów na bieżni? Dlaczego warto korzystać z takiego urządzenia w zaciszu swojego domu?

Niesprzyjająca aura za oknem, która skutecznie odstrasza od zrobienia treningu. Obfite opady deszczu, minusowe temperatury nie zachęcają do aktywności. Bieżnia w domu jest zatem doskonałym rozwiązaniem, pozwoli zachować formę, regularność treningów.

Ogromną zaletą bieżni treningowej jest możliwość ustawiania różnych programów treningowych. Dzięki temu można trenować w różnych warunkach.

Elastyczność treningowa. Bieżnia domowa pozwala trenować w najdogodniejszym czasie, np. nocny trening, który nie byłby możliwy do zrealizowania na świeżym powietrzu.

Możliwość wykonywania innych czynności w trakcie treningów. Nadrabianie zaległości serialowych, filmowych będzie możliwe, właśnie podczas korzystania z bieżni treningowej.

Profesjonalnie przygotowana amortyzacja w bieżni, pozwala chronić stawy. Biegając po twardym podłożu, np. chodnikach, nogi narażone są na przeciążenia, które mogą skończyć się kontuzją, schorzeniami.

Liczne urządzenia monitorujące, wbudowane w bieżnie, pozwalają bardzo dokładnie trenować, a także analizować uzyskiwane wyniki, nie tylko związane z ilością przebiegniętych kilometrów.

Rodzaje bieżni

Wiadomo już jakie zalety wiążą się z posiadaniem bieżni treningowej w domu. Czas na poznanie rodzajów bieżni oraz ich właściwości.

Udając się sklepu sportowego po bieżnie, znajdziemy różne ich rodzaje. Mowa o urządzeniach takich jak bieżnia elektryczna oraz bieżnia magnetyczna. Jakie występują między nimi różnice?

Bieżnia elektryczna jest napędzana energią elektryczną. Pas bieżni elektrycznej wprawiany jest w ruch poprzez silnik. Posiadają one systemy amortyzacyjne, a niektóre modele mają elektryczne wzniosy (tania bieżnia elektryczna będzie posiadała regulację manualną). Bieżnie elektryczne wyposażone są w najróżniejsze programy treningowe, a także dodatkowe funkcje i rozwiązania, pozwalające np. odtwarzać muzykę.

Bieżnia magnetyczna jest urządzeniem, gdzie pas biegowy nie jest napędzany silnikiem, a jego rozruch następuje poprzez użycie siły nóg trenującego. Bieżnie magnetyczne są tańsze od bieżni elektrycznych, co wiąże się również z brakiem programów treningowych. W najlepszych urządzeniach magnetycznych znajdują się wyświetlacze, pokazujące najważniejsze parametry treningu.

Jak wybrać bieżnię sportową do domu?

Dobra bieżnia sportowa powinna spełniać oczekiwania kupującego. Oczekiwania te mogą być najróżniejsze, w zależności od założeń, planów związanych z treningiem. Jak wybrać bieżnie do domu?

Do czego potrzebna będzie bieżnia? Należy wybrać bieżnie pod konkretne aktywności fizyczne, które będą na niej wykonywane. Osoby starsze, które nie mają zamiaru biegać, a ich aktywność sprowadza się jedynie do marszów, truchtów, powinny celować właśnie w tego typu bieżnie. Można znaleźć bieżnie stricte do truchtu. Idealnie sprawdzą się bieżnie z silnikami o małej mocy, maksymalnie do 2KM. Profesjonalni biegacze, którzy regularnie pokonują w szybkim tempie długie dystanse, muszą zainteresować się bieżniami o odpowiedniej mocy oraz funkcjach. Dobrze jest wybierać bieżnie mające moc nawet 4KM. Dodatkowo bogaty wybór programów treningowych i wiele opcji związanych z nachyleniem pasa.

Jaką bieżnię sportową do domu kupić po kontuzji? Wracając do aktywności fizycznej, zaczynając treningi pod długiej przerwie, warto skusić się na bieżnie treningowe, które posiadają znakomitej jakości amortyzację pasa biegowego.

Wybierając bieżnie, należy oczywiście zwracać uwagę na liczne jej parametry. Co koniecznie trzeba sprawdzić i na tej podstawie zdecydować się na konkretny model bieżni do biegania? Każdy poszukujący idealnej bieżni, powinien dopasować ją do swojego wzrostu oraz wagi. Bieżnie sportowe posiadają ograniczenia odnośnie dopuszczalnej masy użytkownika. Istotnym jest zwrócenie uwagi na rodzaj amortyzacji oraz materiał, z jakiego zostało wykonane całe urządzenie. Nie wolno zapominać o tym, że bieżnia będzie stała w domu i może zająć wiele miejsca. Dlatego dokładnie trzeba sprawdzić jej wymiary. Ciekawym rozwiązaniem są bieżnie składane, które szybko i łatwo, po skończonym treningu, można złożyć i schować. Tym samym nie będzie zabierana przestrzeń domowa, niezwykle cenna w mniejszych mieszkaniach. Wybierając bieżnie elektryczne, zwraca się uwagę na ich moc. Silniki posiadają osiągi w granicach 1,5-5HP. Im wyższa wartość, tym bieżnia daje więcej możliwości treningowych. Obok mocy silnika, koniecznie sprawdza się maksymalną prędkość bieżni. To szczególnie ważne dla profesjonalistów, którzy biegają szybko. Standardowo producenci oferują bieżnie elektryczne z prędkością do 25 km/h.

Warto zwracać również uwagę na rodzaj i ilość programów treningowych, a także dodatkowe funkcje, takie jak czujnik tętna czy możliwość podłączenia urządzeń elektronicznych do bieżni.

Gdzie kupić bieżnię treningową?

Chcąc kupić bieżnie do biegania, warto sięgać po oferty sprawdzonych, renomowanych producentów. Profesjonalnie przygotowane bieżnie, to gwarancja dużej wytrzymałości, a także komfortu użytkowego. Przykładem niech będzie bieżnia Sapphire, która znakomicie się sprawdza w domowych treningach. Ceny bieżni są zróżnicowane, a ich wysokość determinuje choćby moc, maksymalne prędkości, programy biegowe. Warto odwiedzać sklepy sportowe, które specjalizują się w sprzedaży bieżni do biegania. Uzyska się tam istotne informacje, a także pomoc w dopasowaniu idealnej bieżni treningowej.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *