Jaki dobry odkurzacz bezprzewodowy pionowy? Ranking/Opinie

Odkurzanie nie należy do przyjemnych czynności. Można jednak znacznie poprawić komfort tego typu prac sprzątających. Wystarczy zainwestować w odpowiedniej jakości odkurzacz bezprzewodowy. Po co raz za razem męczyć się z kablem, poszukiwaniem kontaktów z prądem. Wystarczy więc zainwestować w odpowiedniej klasy odkurzacz pionowy.

Które odkurzacze pionowe będą najlepsze? Na jakie funkcje i parametry koniecznie trzeba zwracać uwagę, kiedy poszukuje się doskonałego odkurzacza bezprzewodowego?

 1. Philips SpeedPro Max
 2. Nasadka zasysająca 360°
 3. 18 V, do 45 minut działania
 4. 2 w 1: odkurzacz i odkurzacz ręczny
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. Philips 3w1
 2. Akumulator litowo-jonowy 25,2 V
 3. Wbudowany odkurzacz ręczny
 4. System czyszczenia na mokro
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. Philips 2w1
 2. Akumulator litowo-jonowy 25,2V
 3. Technologia PowerCyclone
 4. Wbudowany odkurzacz ręczny
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. Philips PowerPro Aqua
 2. Akumulator litowo-jonowy 18 V
 3. Wbudowany odkurzacz ręczny
 4. System czyszczenia na mokro
 5. Sprawdź aktualną cenę
 1. Philips PowerPro Duo
 2. Akumulator litowo-jonowy 18 V
 3. Technologia PowerCyclone
 4. Mini turboszczotka
 5. Sprawdź aktualną cenę

Odkurzacz pionowy – czym jest?

Jakie różnice występują pomiędzy odkurzaczami bezprzewodowymi, pionowymi, a tradycyjnymi modelami urządzeń do sprzątania przestrzeni domowej? Najważniejsza różnica to oczywiście brak kabla. Odkurzacze bezprzewodowe działają za pomocą akumulatorów, które oczywiście trzeba załadować. Dodatkowo warto pamiętać, że większość modeli odkurzaczy pionowych nie posiada worków. Na ich wyposażeniu znajduje się zbiornik, który to wystarczy opróżnić, gdy zostanie napełniony. Odkurzacz pionowy bezprzewodowy to również specyficzna szczotka na wyposażeniu, która jest dość wąska. Należy również zwrócić uwagę na odkurzacz myjący bezprzewodowy, czyli dodatkowe funkcje, pozwalające nie tylko odkurzać, ale również skutecznie pozbywać się mokrych plam.

Odkurzacz bezprzewodowy ręczny – korzyści z posiadania urządzenia

Decydując się na odkurzacz ręczny bezprzewodowy, warto poznać dokładnie wszystkie jego zalety. Jakie korzyści gwarantuje korzystanie z tego rodzaju odkurzacza? Dlaczego odkurzacz akumulatorowy pionowy jest doskonałą inwestycją?

Komfortowe i szybkie sprzątanie. Nie ulega wątpliwości, że używanie odkurzacza bezprzewodowego jest znacznie komfortowe, niż sprzątanie tradycyjnym urządzeniem. Odkurzacz bez kabla nie będzie zmuszał do przepinania się do nowych gniazdek. Równocześnie kabel nie plącze się pod nogami, utrudniają dokładne sprzątanie.

Kompaktowa budowa. Odpowiednio zaprojektowana budowa odkurzaczy bezprzewodowych, odkurzaczy pionowych powoduje, że zarówno jego obsługa, jak i składowanie staje się niezwykle wygodne.

Przystępność cenowa. Odkurzacz pionowy nie będzie w żaden sposób rujnował budżetu domowego. Obecnie można bez problemów znaleźć dobrej jakości sprzęt w przystępnych cenach.

Jaki odkurzacz pionowy, czyli parametry decydujące o jakości danego urządzenia

Decydując się na zakup konkretnego modelu odkurzacza pionowego, należy mieć wiedzę na temat jego parametrów, funkcji. Jaki odkurzacz bezprzewodowy będzie idealnie nadawał się do małych mieszkań, a które urządzenia okażą się doskonałe do dużych domów?

Czas pracy odkurzacza. Istotnym, jednym z ważniejszych parametrów jest pojemność akumulatora i informacja, przez jaki czas będzie pracował na tzw. jednym ładowaniu. Przy mniejszych powierzchniach do sprzątania, w zupełności wystarczy odkurzacz bezprzewodowy, posiadający czas pracy na około 30 minut. Duże domy, większe powierzchnie, wymagają zainteresowania się odkurzaczami, które gwarantują około 60 minut pracy na jednym ładowaniu. Bardzo istotnym elementem jest również to, jak długo trwa ładowanie akumulatora. Standardowo, przy dobrych odkurzaczach bezprzewodowych, pełne ładowanie zajmować będzie około 4-5 godzin. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż nieopłacalne będzie kupno odkurzacza pionowego bezprzewodowego, który pozwoli pracować 20-30 minut, a ładowanie akumulatora zajmować może około 6-7 godzin.

Moc odkurzacza. To, z jaką mocą się odkurza, wpływa na skuteczność porządków. Maksymalne moce odkurzaczy pionowych bezprzewodowych zamykają się w granicach 1600W. Naturalnie posiadając małą powierzchnię do sprzątania, mając łatwe w czyszczeniu podłogi, moc odkurzacza może być niższa.

Odkurzacze pionowe i ich waga. Kolejny ważne element przy optymalnym doborze odkurzaczy bezprzewodowych pionowych. Odkurzacze ręczne, podczas pracy należy przytrzymywać je dłonią, dlatego, jeżeli będzie zbyt ciężki, to odkurzanie może być męczące i niekomfortowe. Graniczna waga dostępnych na rynku modeli odkurzaczy bezprzewodowych zamyka się w 4 kilogramach. Oczywiście można znaleźć lżejsze. Trzeba jednak się liczyć z tym, że lżejsze urządzenia mogą posiadać np. mniejszą moc i mniejsze możliwości działania.

Dodatkowe nakładki ułatwiające sprzątanie. Odkurzacz myjący bezprzewodowy czy też mały odkurzacz myjący, czyli oprócz tradycyjnego sprzątania podłóg, możliwość dokładnego ich wymycia. Warto sprawdzić, czy konkretne modele posiadają konkretne nakładki, których użycie pozwala na przeprowadzenie przeróżnych porządków.

Listwa ochronna. Listwa przy odkurzaczu ma na celu zabezpieczyć meble przed uszkodzeniami. Dobre rozwiązanie, szczególnie kiedy w mieszkaniu znajduje się wiele mebli i zachodzi możliwość częstego spotkania odkurzacza z meblami.

Odkurzacz pionowy 2w1, a może odkurzacz pionowy 3w1. Mowa o urządzeniach, które posiadają dodatkowe rozwiązania, pozwalające na wykonywanie innego rodzaju czynności sprzątających. Przykładowo odkurzacz ręczny, który znajduje się w danym modelu odkurzaczy bezprzewodowych, pionowych, będzie pozwalał wysprzątać samochód lub miejsca trudno dostępne.

Poziom hałasu. Odkurzacze bezprzewodowe, jak i tradycyjne, z kablem, emitują pewien poziom hałasu. Maksymalny, dopuszczalny poziom hałasu odkurzaczy może wynosić 70dB. Naturalnie zaleca się poszukiwanie tych o niższym poziomie. Koniecznie trzeba zwrócić jednak uwagę na zależność, że im większa moc, możliwości danego odkurzacza bezprzewodowego, tym będzie generował on głośniejszy hałas.

Jak sprawdzić najlepsze odkurzacze bezprzewodowe?

Poszukiwanie najlepszych modeli, oprócz użycia posiadanej wiedzy, odkurzaczy bezprzewodowych pionowych, można wykonać za pomocą internetu. Obecnie istnieje coraz więcej ciekawych stron internetowych, miejsc, gdzie znaleźć można profesjonalny test odkurzaczy pionowych. Do tego wszelkiego rodzaju zagadnienia typu rankingi odkurzaczy bezprzewodowych czy też opinie, zarówno ekspertów, jak i użytkowników.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

11 komentarzy

 1. pafdam25 28 października 2018 at 19:21

  U mnie sprawdził się model Elecroluxa pure f9. Ma wszystko, czego oczekiwałbym od odkurzacza bezprzewodowego – cichy i poręczny


  1. Ironman 9 listopada 2018 at 08:08

   Widziałem ten model w sklepie, też zwrócił moją uwagę, ciekawe rozwiązanie 😉


  2. Krzysiek 17 sierpnia 2019 at 01:06

   ale to nie jest automatyczny a nie pionowy? Jesli chodzi o automatyczny to ja roomba mam ! 🙂


 2. dobierajka.pl 3 stycznia 2019 at 01:21

  Przy zakupie odkurzacza ważne są aspekty techniczne, które zapewne nie będą każdemu znane. Są jednak na to metody.


 3. Senior 26 marca 2019 at 19:23

  bawiłem się takim, fajne że możan wynieśc do auta np itd ale ja zdecydowałem się na roomba E5, jednak to jeszcze większy komfort


  1. Borowik 29 kwietnia 2019 at 06:36

   właśnie się nad nim zastanawiam, e5 lub jeszcze jest nowsza wersja i7+ z tą bazą clean. Jednak odkurzacze automatyczne to aktualnie najlepszy i najwygodniejszy sprzęt, bo nie trzeba się z nimi męczyć, wystarczy zaprogramować plan sprzątania


   1. Fabian 27 maja 2019 at 13:43

    i7+ czyli wersja z bazą jest dobra jak nie masz czasu i chęci na codzienne pamiętanie o sprzątaniu czy opróżnianiu pojemnika na brud.


   2. Weronika 27 lipca 2019 at 14:19

    A testowaliście mopującego robota tej firmy? zastanawiam się właśnie nad kupnem.


    1. Fabian 21 sierpnia 2019 at 12:50

     niestety, jeszcze się go nie doczekałem, chociaż mam w planach. z tego co mogę powiedzieć to sąsiedzi kupili irobot brava ale nie wiem dokładnie jaki model, co i jak, jednak są bardzo zadowoleni. musze pogadać i pożyczyć go na wypróbowanie.


 4. Haneczka33 29 kwietnia 2019 at 22:09

  Kupiłam odkurzacz pionowy Pure F9, w końcu bez okropnych worków, kabli, bateria trzyma długo, jest lekki i ma dobrą moc, jako kobieta zwracam uwagę też na wygląda i jak najbardziej cieszy moje oko 🙂


 5. Kamilcia 6 sierpnia 2019 at 09:47

  Nie mam ani bezprzewodowego, ani pionowego odkurzacza. W moim domu o czystość dba automatyczny irobot. On odkurza a ja zmywam podłogi, tak się dzielimy obowiązkami. Jestem pedantką więc lubię jak w domu lśni.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *