Nóż dla grzybiarzy Opinel No.8 Mushroom

Opinel No.8 Mushroom to nóż składany legendarnego francuskiego producenta Opinel. Jest profesjonalny to sprzęt dedykowany wszystkim miłośnikom grzybobrania. Ten wyjątkowy model jest wyposażony w specjalny pędzelek służący do oczyszczenia zebranych grzybów z igliwia i ziemi.

Ostrze noża Opinel No.8 Mushroom jest sierpowatego kształtu o długości 85 mm i grubości 2,2 mm. Wyprowadzono je szlifem płaskim-pełnym. Ponadto głownia ma bardzo małą grubość, dzięki czemu osiągnięto wyjątkowe właściwości tnące. Jest ona wykonana ze stali nierdzewnej i wypolerowana na półmatowy połysk.

Rękojeść noża wykonana jest z drewna bukowego, a jej wykonanie odznacza się wyjątkową ergonomią wyprofilowania, dzięki czemu chwyt jest bardzo pewny. Użytkownik ma możliwość modyfikowania rękojeści – może ją poddać rzeźbieniu, nadać jej unikalną fakturę czy zabejcować na wybrany przez siebie kolor. Najprostszą i bardzo użyteczną modyfikacją będzie jednak nawiercenie otworu z tyłu rękojeści w celu zamocowania linki do przymocowania noża.

[ Sprawdź cenę tego noża w sklepie ]

Nóż posiada na głowni nacięcie za pomocą którego można go otworzyć. Podobny system wykorzystuje marka Victorinox. Głownia Opinel No.8 Mushroom jest blokowana w pozycji otwartej blokadą Vibroblock. Jest to patent wymyślony w 1955 roku polegający na zastosowaniu stalowego pierścienia na rękojeści, który jest zainstalowany na wysokości osi obrotu głowni. Jest to niezwykle proste a zarazem skuteczne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo użytkowania noża.

Opinel No.8 Mushroom  to bardzo lekki (waży 55 g) i poręczny nóż.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

1 komentarz

  1. Franciszek 14 grudnia 2017 at 12:01

    Ja osobiście używam scyzoryka szwajcarskiego i jest okej, chociaż może przeniosę się na grzybiarski. Musiałbym go poczuć w dłoni, bo nie wiem czy ten wydatek ma sens.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *