Nóż Mora Companion MG – opinie i recenzja

Jeżeli szukacie noża, który sprawdzi się w takich aktywnościach jak turystyka, łowiectwo, wędkarstwo i bushcraft, to warto pochylić się nad tym artykułem. Nóż Mora Companion MG to uniwersalny nóż outdoorowy. Jest następcą cenionego na rynku modelu Clipper. Różni go od poprzednika dłuższy trzpień ostrza i nowa rękojeść.

Jego niewielka waga, dobra stal, ergonomiczna rękojeść i przystępna cena zachęcają do bezkompromisowego użytkowania.

Sprawdź cenę tego noża w sklepie

Profil głowni noża to clip-point. Wykonana jest ona ze szwedzkiej stali nierdzewnej Sandvik 12C27. Jest ona zahartowana do twardości 56-58HRC. Ostrze jest wyprowadzone szlifem płaskim (zero grind). Stosunkowa niewielka grubość głowni w połączeniu z opisanym powyżej szlifem zapewniają doskonałe właściwości tnące. Warto zaznaczyć, że nóż świetnie nadaje się do strugania drewna – zarówno suchego jak i twardego.

Komfort i pewność chwytu zapewnia ergonomicznie wyprofilowana rękojeść wyprodukowana z wytrzymałego tworzywa pokrytego gumą. Sprawdza się nawet, gdy dłoń jest mokra czy zabrudzona.

Trzpień, będący przedłużeniem głowni, wtopiony jest wewnątrz rękojeści, na 2/3 jej długości.

Przy zakupie, w komplecie z nożem, otrzymujemy praktyczną pochwę wykonaną z tworzywa. Dzięki ergonomicznej budowie i otworowi odprowadzającemu, bez żadnych problemów można włożyć do niej nawet mokry lub mocno zabrudzony nóż. W zestawie tradycyjnie klips ułatawiający mocowanie noża.

W tej klasie cenowej z pewnością należy do czołówki.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *