Wiatrówka Crosman-Sheridan Cowboy 4,5 mm – opinie i recenzja

W tym artykule bierzemy pod lupę wiatrówka Crosman-Sheridan Cowboy będącą następcą Marlin Cowboy. Jest to wiatrówka juniorska wzorowana na strzelbach znanych z westernów, z magazynkiem aż na 700 śrucin. Wykonana jest z metalu z drewnianą kolbą oraz chwytem przednim. Ma długość 90 cm i waży zaledwie 1,24 kg. Dzięki takim rozmiarom i wadze jest ona przeznaczona do nauki dzieci i młodzieży, którzy pod bacznym okiem dorosłym chcą stawiać pierwsze kroki na strzeleckiej ścieżce.

Przeładowanie wiatrówki – napięcie i załadowanie śrutu odbywa się na zasadzie działania legendarnego pierwowzoru Winchester – to jednak temat do rozwinięcia dla historyków, a jest o czym poczytać, zapewniam.

Radość z użytkowania wzmaga pojemny magazynek mieszczący aż 700 kulistych śrucin kalibru 4,46 mm (BB).

Jaka najlepsza wiatrówka prezentujemy w RANKINGU TOP 10 WIATRÓWEK.

Stała muszka oraz regulowana w pionie szczerbinka umożliwiają przyjemną naukę celowania, zgrywanie przyrządów celowniczych wraz z ich regulacją.

[ Sprawdź cenę tej wiatrówki w sklepie ]

Ponadto naukę odpowiedzialnego i bezpiecznego strzelectwa zapewnia manualny bezpiecznik (blokada języka spustowego). Jej przetykowy przycisk jest wciśnięty tuż za spustem z lewej strony umożliwia jego ściągnięcie.

Użytkowanie wiatrówki daje dużo przyjemności z rekreacyjnego strzelania dla początkujących, a stosunek jakości do ceny jest naprawdę korzystny.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *