Jaki lekki wózek spacerowy? Najlepsza spacerówka – Ranking/Opinie

Dzieci rosną bardzo szybko. W około siódmym miesiącu życia koniecznie należy pomyśleć o zakupie nowego wózka. Dotychczasowy wózek gondola staje się po prostu zbyt mały i niewygodny dla malucha. Dodatkowo dziecko coraz chętniej chce poznawać otaczający świat, co wymaga sadzania go w wózku, w pozycji siedzącej. Z tego powodu należy pomyśleć o zakupie nowego wózka, czyli inwestycji w wózek spacerowy.

Naturalnie osoby, które zdecydowały się na zakup wózka wielofunkcyjnego, wymieniają gondolę na część spacerową i po kłopocie. Ci, którzy nie mają takich możliwości, koniecznie muszą wiedzieć, jaki wózek spacerowy parasolka będzie idealnie się nadawał do wykorzystania. Które to wózki spacerowe sprawią, że dziecko w sposób bezpieczny i komfortowy będzie podróżowało?

 

Co powinna posiadać doskonała spacerówka?

Waga spacerówki – zasadniczo wózki spacerowe parasolki, jak i tradycyjne, są zdecydowanie lżejsze od innych rodzajów wózków. Jednak przy wyborze konieczne jest dokładne sprawdzenie, czy bez problemu da się go podnieść, przenieść zarówno sam wózek, jak i gdy siedzi w nim dziecko. Okazuje się jednak, że zbyt ciężki wózek spacerowy ma pewne zalety. Mianowicie zdecydowanie lepiej go się prowadzi i operuje w trudnych warunkach terenowych.

Spacerówka i łatwość jej składania – istotny element, decydujący o komfortowym użytkowaniu wózka, komfortowym transporcie, np. w samochodzie. Mechanizm składania powinien być prosty w obsłudze, a po złożeniu winna zajmować jak najmniej miejsca w bagażniku auta.

Kola spacerówki – wielkość kół ma znaczenie. Wybierając spacerówki z dużymi kołami, bez problemów można omijać najbardziej skomplikowane nierówności. Im mniejsze koła, tym większe kłopoty na nawet minimalnych nierównościach. Dlatego też należy wiedzieć dokładnie, gdzie będzie się spacerowało, w jakich warunkach terenowych wózek spacerowy będzie najczęściej wykorzystywany. Warto zwracać również uwagę na możliwość blokady przednich kół. Jeżeli takiej blokady nie ma, to prowadzenie wózka spacerowego na nierównej, niestabilnej powierzchni może okazać się sporym problemem.

Amortyzatory wózka spacerowego – dobre amortyzatory to podstawa. Podobnie jak w przypadku innych elementów, amortyzator powinien być dopasowany do terenu, po którym wózek spacerowy będzie najczęściej używany. Tradycyjne amortyzatory sprężynowe idealnie nadają się do warunków miejskich, do jazdy po płaskim i równym terenie. Mając w planach częste używanie wózka spacerowego w trudniejszych warunkach terenowych, dobrze postawić na amortyzatory wahaczowe. Co prawda wózek będzie poruszał się „sztywno”, to jednak jego prowadzenie jest nad wyraz stabilne.

Oparcie wózka – najważniejsze cechy dobrego oparcia w wózku spacerówce, to możliwość regulacji oraz komfort użytkowy. W dobrych spacerówkach oparcie będzie można rozłożyć do pozycji leżącej.

Bezpieczeństwo dziecka w trakcie jazdy wózkiem – tutaj zwraca się uwagę na rodzaj montowanych pasów oraz zastosowanie barierki ochronnej. Barierka z jednej strony powinna być solidna, z drugiej odpowiednio zabezpieczona poprzez obicie. Pasy bezpieczeństwa muszą w sposób doskonały zabezpieczyć dziecko przed wypadnięciem. Pasy również powinny być wygodne, tak aby dziecko nie musiało podróżować w warunkach dyskomfortowych. Warto pamiętać, że niektóre pasy, z uwagi na swoją konstrukcją nie będą się nadawały do wykorzystania. Dzieci mogą znaleźć sposób na ich odpięcie.

Budka wózka spacerowego – zasadniczo powinna być prosta w obsłudze i ochronić dziecko przed deszczem lub słońcem. Istotnym będzie również jakość wentylacji, cyrkulacja powietrza wewnątrz budki.

Spacerówka z przekładaną rączką – funkcjonalne rozwiązanie, pozwalające prowadzić wózek osobom o różnym wzroście. Dlatego wybierając wózek spacerowy z przekładaną rączka, ma się pewność, że nie będzie problemów z jego prowadzeniem, jednakowo dla rodziców, dziadków czy też wujostwa.

 

Najlepsza spacerówka, czyli, jak i gdzie znaleźć odpowiedni model?

Mające wiedzę o odpowiednich elementach spacerówki, konieczne jest znalezienie najlepszego modelu, wybrania marki czy sklepu, w którym zostanie zakupiona. Na pewno pomocny może być ranking spacerówek, który skupiać się będzie na najnowszych produkcjach od topowych producentów wózków dziecięcych. Koniecznie warto sprawdzać także informacje znajdujące się na różnego rodzaju stronach internetowych, skierowanych do rodziców. Liczne opinie na temat wózków spacerowych, czy też testy związane z ich użytkowanie. Wszystko to może się znacznie przydać przy zakupie dobrej spacerówki. Należy również pamiętać, że tanie wózki spacerowe nie muszą oznaczać kiepskiej produkcji. W przystępnych cenach można uzyskać dostęp do naprawdę ciekawych i funkcjonalnych wózków spacerowych.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

3 komentarzy

  1. Ilona 7 listopada 2019 at 23:21

    Wspaniały artykuł, jestem właśnie na etapie wybierania nowego wózka


  2. Karola 2 maja 2020 at 11:01

    Mam spacerówkę z zestawu 2w1 X-lander X-cite i jest bardzo fajna. Rączka regulowana teleskopowo więc każdy sobie dopasuję pod swój wzrost 🙂 Wygodnie się proawdzi, nie jest też ciężki. Dziecko stabilnie sobie siedzi w kubełkowym siedzisku . mamy duży kosz na zakupy , bardzo polecam


  3. Dawid 16 czerwca 2020 at 17:03

    kupiliśmy z żoną x-go x-landera – typowa spacerówka. Fajny zgrabny, mały po złożeniu, lekki, siedzisko szerokie . użytkujemy już dłuższy czas i nic nie szwankuje. polecam


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *