Scyzoryk Szwajcarski Victorinox Trailmaster – opinie i recenzja

Scyzoryk Victorinox Trailmaster czyli coś dla dużych chłopców, moim zdaniem jedno z najlepszych urządzeń wypuszczonych przez Szwajcarów. Zanim przejdę do konkretnej recenzji, zanim przedstawię jego różnego rodzaju zalety, warto zapoznać się w telegraficznym skrócie z wszystkimi funkcjami tego urządzenia, a jest ich aż tuzin.

Ten scyzoryk szwajcarski zajął #6 pozycję
w RANKINGU TOP10 SCYZORYKÓW.

Mamy zatem do wyboru między innymi duże ostrze, śrubokręt krzyżakowy, otwieracz do puszek, kapsli, mały i zwykły śrubokręt oraz narzędzie do zdejmowania izolacji plus szpikulec. Wszystko zamyka się takimi elementami jak pęseta, kółko, wykałaczka czy też piłka do drewna. Owszem, tyle teorii, a jak sprawdza się scyzoryk, jak prezentują się jego konkretne elementy?

Zacznijmy od ogólnej prezencji urządzenia, mianowicie rękojeść tego noża jest profesjonalnie wyprofilowana co zapewnia nam sprawne operowanie, pozwolić możemy sobie na komfortowe użytkowanie przez długi czas. Dodatkowo na zakończeniu tego elementu mamy wspomniane powyżej kółko które pozwala zawiesić go na łańcuchu czy też smyczy.

Przechodząc do najważniejszych jego elementów czyli choćby ostrza oraz śrubokrętów, to powinniśmy mieć świadomość, że mają odpowiednie zabezpieczenia, tzw. blokadą. Chroni to nas przed problemami z automatycznymi wysunięciem się tych elementów. Oczywiście mowa o śrubokręcie dużym. Pozostałe śrubokręty jak i inne elementy nie mają takiej blokady. Czy to dobrze czy też źle? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam czytelnikom i użytkownikom scyzoryka Victorinox Trailmaster.

Warto również zatrzymać się chwilę przy funkcji piły. Ten element jest naprawdę fantastycznie przygotowany, można spokojnie nią operować, całość została odpowiednio zaprojektowana, coś na wzór trójkątnych zębów. Jest wszystko odpowiednio naostrzone i prawidłowe użytkowanie tego elementu konstrukcyjnego naszego scyzoryka gwarantuje nam spokojne prace w ogrodzie, nie ma problemów z podpiłowaniem gałęzi czy innych elementów roślinności.

[ Sprawdź cenę tego noża w sklepie ]

Scyzoryk tego typu może być użytkowany w trakcie prac ogrodowych, co opisałem powyżej. Może być również znakomitym kompanem kiedy ruszamy w teren, przydać się w wielu sytuacjach. Okazuje się tak naprawdę, że te 12 funkcji w jakie został wyposażony nie jest tylko dla bajeru. Wręcz przeciwnie, nawet nie zdajemy sobie, że w każdej chwili jedna z jego funkcji może być dla nas bardzo przydatna. Nie ma żadnych zastrzeżeń, nawet śrubokręt krzyżakowy się przydał w drobnych dokręcaniach śrubek, nie musiałem latać do piwnicy po skrzynkę z narzędziami.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *