Możliwe zastosowania scyzoryka

Scyzoryk może być użytecznym narzędziem zarówno w codziennych czynnościach jak i w czynnościach surwiwalowych. W zależności od wielkości, scyzoryki są wyposażone w rozmaite funkcje. Funkcjonalność tych najbardziej skomplikowanych liczy się w ponad 100 zastosowaniach. Poniżej zaprezentujemy te najpowszechniejsze, w które jest wyposażonych większość scyzoryków.

Jeżeli twój scyzoryk nie jest dość prosty to do twojej dyspozycji będziesz miał ok 4-10 prostych narzędzi, takich jak:


Duże ostrze – podstawowy element najlepszego scyzoryka. Użyj go do niemal wszystkiego co wymaga cięcia. Przy tym pamiętaj aby zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa. Tnij z dala od ciała i bądź ostrożny przy chowaniu ostrza aby nie uszkodzić sobie dłoni. Możesz kroić nim żywność, wycinać swoje inicjały czy rzeźbić drewno do pożądanego kształtu.

Małe ostrze – używaj go w sytuacjach, które wymagają nieco więcej precyzji.

Pozostałe elementy, które możesz wykorzystywać to:

Korkociąg – użyj go do otwarcia butelki wina. Wyciągnij odpowiednie narzędzie ze scyzoryka, wbij prostopadle w korek, wkręć korkociąg i zdecydowanym ruchem wyciągnij korek.

Otwieracz do puszek– umieść brzeg puszki w pokrywie otwieracza, a następnie wciśnij ostrze w wieko, aż je przebije. Końcówka otwieracza funkcjonuje również jako 3mm płaski śrubokręt.

Otwieracz do butelek – służy do otwierania kapslowanych butelek z napojami. Płaska końcówka otwieracza może służyć również jako 6mm płaski śrubokręt.

Rozwiertak – użyj go do wykrawania otworów w materiałach takich jak skóry lub płótna, a także do wiercenia (lub rozwiercania) otworów w solidniejszych materiałach (takich jak drewno)

Kółko na klucze – można użyć go do przyczepienia scyzoryka do łańcucha, szlufki czy innego poręcznego miejsca. Można przyczepić do niego inne niezbędne narzędzia, aby mieć je w jednym miejscu,

Pinceta – posłuży Ci do czynności wymagających dużej precyzji czy przenoszenia drobnych elementów.

Wykałaczka – służy do wiadomych celów, ważne jest aby po każdym użyciu dokładnie wyczyścić narzędzie!

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

1 komentarz

  1. Jarun 12 listopada 2021 at 21:15

    Dziękuję


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *