Air Soft Gun – rodzaje replik

Air Soft Gun czyli w skrócie ASG. Najprostsza definicja mówi, że to replika broni palnej, idealnie odwzorowana, w większości przypadków taka sama jak oryginały broni. ZASG strzela się specjalnymi kulkami plastikowymi, jak i również można spotkać kule metalowe. Jednak są one rzadko używane z uwagi na kwestie prawne.

Nie ma żadnych przeciwwskazań odnośnie użytkowania broni ASG gdyż w myśl przepisów polskiego prawa nie jest ona klasyfikowana jako broń. Wynika to między innymi z faktu, iż mówimy o działaniu identycznym jak w przypadku broni pneumatycznych.

Jakiego rodzaju repliki broni ASG możemy wyróżnić?

Wśród rodzajów broni ASG wyróżniamy trzy rodzaje. Są to sprężynowe, gazowe oraz elektryczne. Czym się różnią, jak działają, ile kosztuje konkretny rodzaj broni danego rodzaju?

Gazowe czyli każda broń, która strzela dzięki temu, iż w jej zbiorniku umieszczono gaz. Można odróżnić dwa rodzaje gazów, które są używane do strzelania. Mianowicie mowa o CO2 oraz propan, inaczej nazywany green gas. Gaz się rozpręża i na tej podstawie kulka wchodzi w ruch, co prowadzi do wystrzelenia. Ważną właściwością takiego rodzaju replik ASG jest oczywiście różna moc zależna od tego w jakich warunkach się strzela. Gaz może się różnie sprężać i rozprężać i dlatego nie ma opcji, że każdy strzał będzie identyczny, że zawsze będzie osiągana taka sam moc.

Jakiego rodzaju zalety i wady posiadają repliki gazowe? Trzeba mieć świadomość, że syfon w pewnych sytuacjach atmosferycznych może przymarzać. To powoduje, że w trakcie jednego wystrzału może stracić cały magazynek gazu. Innego typu wada to naturalnie koszty związane z kupnem gazu. Może gaz i nie jest drogi ale potrzeba go naprawdę wiele aby długo ekscytować się strzelaniem. Po prostu bardzo szybko można wystrzelać zawartość repliki. Równocześnie niektóre modele gazowych replik ASG w niskich temperaturach niekoniecznie chcą działać albo ich użytkowanie jest bardzo krótkie.

Elektryczne repliki ASG czyli mówimy w tej sytuacji o sprzęcie niezwykle popularnym, dość chodliwym, często kupowanym przez osoby interesujące się ASG czy też zaczynające swoją przygodę z tym sportem. Dlaczego tak się dzieje? Należy wiedzieć o tym, że tutaj silnik odpowiada za naciąg sprężyny. Ich użytkowanie pozwala na stały ostrzał, repliki elektryczne równocześnie mają naprawdę duży zasięg. Wszyscy którzy lubią bawić się w rozbudowę swojej broni nie będą mieli w replikach elektrycznych żadnych problemów. To idealny rodzaj replik ASG do tuningu.

Repliki ASG sprężynowe czyli mowa tutaj o wszystkich sprzętach, które wymagają ręcznego naciągania sprężyny żeby strzelić. Budowa takiego typu urządzenia nie jest skomplikowana, składa się między innymi ze sprężyny, tłoka oraz cylindra.

Który rodzaj repliki najlepszy?

Z powyższych opisów jednoznacznie wynika, że najtrudniej jest cieszyć się replikami ASG gazowymi. Jednak mają one swoich zwolenników i tym sposobem nie można ich ostatecznie skreślać. Najważniejsze to po prostu określić sobie czego się oczekuje, jakiego rodzaju możliwości ma dawać dana broń, czy chce się maksymalnego uproszczenia obsługi czy może jednak potrzeby będzie chociaż minimalny wysiłek. Dopiero po ustaleniu swoich priorytetów można wybierać konkretne modele, konkretne rodzaju replik broni ASG

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *