Kulki do ASG – plastikowe BB czy metalowe?

Kulki ASG

Gold Fire

0,20g 3000 szt.

Sprawdź cenę w sklepie

Konkretne kulki, w konkretnym opakowaniu i oczywiście w konkretnej cenie. To jedne z najpopularniejszych kulek do ASG. Waga 0,2g czyli predysponowane do różnego rodzaju pistoletów sprężynowych, replik pistoletów maszynowych, karabinów szturmowych, oczywiście również sprężynowych. Jeżeli ktoś posiada pistolety, repliki na Greengas to również powinien zainteresować się tego typu kulkami. Ta amunicja pasuje do sprzętu, którego prędkość wystrzału waha się w granicach 150-350 FPS, a idealne efekty uzyskuje się przy prędkości około 300 FPS.

Przed zakupem najlepiej jest dokładnie sprawdzić parametry swojej broni i dopiero wtedy zdecydować się na zakup konkretnych kulek.

Kulki biodegradowalne

ASG Open Blaster

0,32g 3000 szt.

Sprawdź cenę w sklepie

Kulki do ASG przyjazne środowisku. Właśnie od tego należy zacząć, bo kulki biodegradowalne ASG Open Blaster 0,32g są w pełni ekologiczne, szybko ulegają rozkładowi. Trzeba również wiedzieć, że w przypadku akurat kulek ASG Open Blaster, o wadze 0,32g, to będą one idealne dla wszystkich tych, którzy posiadają sprzęt do strzelania o prędkości w zakresie 450-600 FPS. 550 FPS to najlepszy zakres z jakiego strzela się tymi kulkami. Osoby posiadający między innymi repliki elektryczne po hadrkorowych tuningach albo też repliki snajperek mogą powinny inwestować właśnie w tego typu kulki

Kulki ASG

H&K Red Battler

0,30g 2500 szt.

Sprawdź cenę w sklepie

Znakomita jakość w znakomitej cenie. Kulki ASG Heckler Koch Red Battler 0,30g przeznaczone dla wszystkich tych, którym zależy na jakości, na komfortowym korzystaniu z broni ASG, na doskonałym strzelaniu. Waga kulek predysponuje je do tego, by wykorzystywać w replikach ASG o prędkości wylotowej w przedziale 400-550 FPS. Najpopularniejsze wśród tych, którzy strzelają średnio 500 FPS. Do jakich modeli broni, pistoletów ASG będą nadawały się, bez obaw o żadne skutki uboczne? Mianowicie wszelkiego rodzaju repliki snajperskie z niższych półek cenowych, a także odpowiednio tuningowane repliki elektryczne.


Jakie kulki do ASG. Poradnik, nie tylko dla początkujących

Zabawa z replikami broni, korzystanie ze sprzętu ASG to naprawdę multum rozrywki. Trzeba jednak wiedzieć, że zakup odpowiedniego modelu broni to nie wszystko co decyduje o jakości rozrywki, o komforcie w trakcie potyczek na polu walki. Istotnym elementem jest oczywiście dobranie odpowiedniej amunicji, w tym przypadku chodzi o kulki. Jakie kulki dobierać, jak sprawdzać ich jakość, jakie różnice występują w konkretnych modelach. To wszystko warto poznać i dopiero po tym udać się do sklepu celem dokonania zakupów.

Kaliber kulek

Okrągłe kulki w airsoft to podstawa, tak samo jak i kaliber. Obecnie na rynku rozróżnia się dwa typu, są kulki w dwóch kalibrach. Najczęściej stosowany czyli kaliber 6 mm oraz drugi kaliber czyli 8 mm. Można także spotkać 11 mm ale to bardzo rzadkie okazy. Sam kaliber to wciąż jednak za mało. Trzeba wiedzieć po prostu, że pieczołowite sprawdzenie różnych właściwości kulek do ASG pozwala odnosić sukcesy, pozwala rozwijać w sobie pasję gry w airsoft.

Waga kulek oraz prędkość początkowa wystrzału

Dopasowanie kulek do repliki, do tego jaką ma zalecaną prędkość początkowa to podstawa. Owszem, nie trzeba się stosować do zaleceń producenta ale używanie nie w pełni pasujących kulek to szybsze zużywanie się repliki. Mogą występować kłopoty techniczne. Jak dopasowane są konkretne wagi kulek do konkretnych prędkości strzału?

0,12g czyli kulki do słabych replik, szczególnie dla osób młodych, dzieci. Maksymalna prędkość wystrzału to 200 FPS.

0,2g – mowa o prędkości początkowej w granicach 300 FPS. Idealnie pasujące do pistoletów sprężynowych

0,23g – strzelamy w przedziale 280-370 FPS. Broń perfekcyjnie pasująca do tych kulek to ta zasilana Greengasem

0,25g – prędkość początkowa w granicach 400 FPS. To będzie idealne rozwiązanie.

0,28 g i repliki mające oznaczenie prędkości początkowej w zakresie od 450 do 500 FPS. Idealna broń to repliki na CO2, dość krótkie

0,30g to kulki, które pasować będą do replik ASG o średniej prędkości początkowej 500 FPS

0,33g i kulka do broni oznaczonej w przedziale 550 – 600 FPS

0,36 g to kulki mające odpowiednią prędkość w przypadku stosowania ich w tuningowanych replikach snajperskich czy też replikach elektrycznych. Moc początkowa około 600 FPS

0,40g – mowa o broni ASG, która otrzymała oznaczenie prędkości początkowej w przedziale 650-700 FPS

0,43g czyli największa waga i oczywiście największa prędkość strzelania. Wykorzystywane przede wszystkim w maksymalnie tuningowanych replikach snajperskich, moc wystrzału do 750 Fps, jednak najczęściej osiąga się około 650 FPS.

Z czego wykonuje się kulki do broni ASG?

Producenci mogą stosować najróżniejsze materiały do produkcji kulek. Spotyka się te wykonane z ABS. Jeżeli kulka opiera się jedynie na ABS to mówimy o słabej jakości, taka amunicja nic dobrego nie przyniesie. Natomiast kulki na bazie ABS, zawierające odpowiednie komponenty to już inna sprawa. Takie właśnie kulki do ASG są najczęściej wybierane, w sklepach jest największy wybór właśnie takiej amunicji. Można spotkać również kulki z aluminium lub w oparciu o stopy metali. Tutaj jednak mowa o kulkach o największej wadze, w końcu moc wystrzału musi być odpowiednia.

Źle dobrane kulki – problemy z bronią

Trzeba prawidłowo dobierać kulki do pistoletów, karabinów ASG. To oczywiste, bo przecież źle dobrana amunicja może prowadzić do wielu problemów.

Najważniejszy problem ze źle dopasowanymi kulkami do ASG to oczywiście zacięcia broni. Kulka zacina się w lufie, nie ma strzału, jest za to walka ze sprzętem by zaczął działać. Cykliczne blokowanie kulek w lufie to prosta droga do jej zniszczenia.

Celność strzałów, dosięganie celu na konkretnych odległościach. Kilka akapitów wyżej można przeczytać o stosunku wagi kulek do prędkości wystrzału i odpowiednich doborach. Źle dobrana kulka do broni ASG to problem związany z kiepskim strzelaniem, niecelnością, po prostu idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną sobie popsuć zabawę. Warto również wiedzieć, że kiepskie i tanie kulki to również problematyka z prawidłowym strzelaniem.

Podsumowując – dobieramy kulki idealnie dopasowane do konkretnego sprzętu, do konkretnej lufy. Warto zrezygnować z kulek no name, bardzo tanich. Po co psuć sobie zabawę, po co psuć repliki broni? Skoro chcemy na poważnie zajmować się Air Soft Gun to warto inwestować także w odpowiednie kulki.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *