Wiatrówka Air Arms Galahad Carabine 4,5 mm

Wiatrówka Air Arms Galahad Carabine 4,5 mm (wersja buk) AA  to wiatrówka producenta Air Arms pochodzącego z Wielkiej Brytanii. Długość całkowita wiatrówki wynosi  398 mm (długość lufy to 395 mm). Widać tu, że wiatrówka jest stosunkowo niewielkiej długości przy jednocześnie długiej lufie. Uzyskano to dzięki zastosowaniu tzw. układu bezkolbowego.  Karabinek waży 3,6 kilograma. W zestawie z karabinkiem otrzymujemy również magazynek oraz końcówkę za pomocą której możemy ładować powiuetrze zarówno z pompki jak i butli.

Jest to wiatrówka PCP, do której ładowania niezbędne jest sprężone powietrze. Niebędnymi akcesoriami będą więc butla i pompka. Z butli możemy przetoczyć sprężone powietrze za pomocą zestawu ładującego PCP. Należy jednak pamiętać, aby powietrze wtłaczane do zbiornika wiatrówki było osuszone. Dzięki temu unikniemy korozji. Ponadto zbiornik powinien być cały czas naładowany do poziomu trzydziestu bar. Dzięki temu będzie on się w sposób samoistny uszczelniał.

[ Sprawdź cenę tej wiatrówki sklepie ]

Lufa wiatrówki jest gwintowana i strzela śrutem o średnicy 4,5 mm. W pełni naładowany zbiornik sprężonego powietrza pozwala na oddanie osiemdziesięciu strzałów o równej mocy. Aby załadować śrut należy pchnąć boczną dźwignię zamka, co w rezultacie obróci magazynek rewolweru.  Po odciągnięciu rygla śrut zostaje wprowadzony do lufy skąd będzie wystrzelony. Magazynek tej wiatrówki mieści dziesięć śrucin.

Łoże wiatrówki Air Arms Galahad Carabine 4,5 mm AA  jest wykonane z drewna bukowego, a osada jest przystosowana zarówno dla prawo jak i leworęcznego użytkownika.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *