Wiatrówka Crosman Vantage 4.5 mm – recenzja i opinie

Wiatrówka firmy Crosman, model Vantage 4.5 mm, kogo zaciekawi ten sprzęt, dlaczego w pewnych kategoriach może być rozpatrywany jako zakup? Sprawdziłem, testowałem, zobaczmy co wynika z tego faktu.

Producent informuje nas, że wiatrówka posiada mocną sprężynę dzięki czemu początkowa prędkość jaką osiąga to nawet 300 m/s. Taka prędkość zostaje osiągnięta, strzela się aż miło. Jednak coś za coś. Z tej wiatrówki na pewno nie postrzelamy sobie na dalsze odległości. Przy celowaniu do punktów zlokalizowanych do około 15-20 metrów możemy mieć pewność, że trafimy w cel, jeżeli jednak chcemy „upolować” coś dalej, powinniśmy zainwestować pieniądze w dobrą lunetę.

Sprawdź cenę tej wiatrówki w sklepie

Oczywiście skoro już mowa o celności Crosman Vintage 4.5 mm to możemy mieć pewność, że wyposażenie w światłowodowe przyrządy celownicze gwarantuje znaczne ułatwienie w celowaniu, szczególnie kiedy zmierzcha, nie ma dobrego światła naturalnego lub sztucznego.

Wiatrówka tego typu jest wyposażona w poduszkę policzkową Ambi dzięki czemu ze sprzętu komfortowo korzystać mogą nie tylko praworęczni ale również leworęczni. Takie poduszki to po prawdzie powinny być standardem w każdym typie wiatrówek.

Co z bezpieczeństwem? Mianowicie otrzymaliśmy bezpiecznik, prosty w obsłudze. Jedno naciśnięcie i blokujemy wiatrówkę dzięki czemu nie ma obaw, że nastąpi samoczynny wystrzał.

ZALETY WIATRÓWKI:

  • brak znaczącego odrzutu w trakcie strzelania,
  • dobra wiatrówka na krótkie dystanse,
  • niska cena jak na sprzęt w tej klasie produktów

WADY WIATRÓWKI:

  • zakup osprzętu czyli lunety dla wszystkich którzy chcą strzelać na dłuższe odległości,
  • niedokładnie wyregulowany celownik

 

 

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *