Wiatrówka Hatsan 55 STG Vortex 4,5 mm

Hatsan 55 STG Vortex 4,5 mm (053-199) KB to klasyczna wiatrówka łamana tureckiego producenta Hatsan Arms Company. Długość całkowita karabinka wynosi 1140 mm (długość lufy to 450 mm) a jego waga to 3,4 kilogramy. Energia kinetyczna wiatrówki wynosi poniżej 17 J, a prędkość początkowa to 305 m/s. Kolba wykonana jest w miejscach chwytnych z drewna ryflowanego. Jest ona wyposażona w technologię sprężyny gazowej Vortex. Jest to technologia opracowana i wyprodukowana przez producenta Hatsan. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania uzyskujemy:

  • lepszą celność przy dużo większej prędkości wylotowej
  • powtarzalność strzału
  • zmniejszenie odrzutu.

Hatsan 55 STG Vortex strzela  śrutem grzybkowym (typu diabolo) o kalibrze 4,5 mm. Jest wyposażony w dwu stopniowy spust Quattrro Trigger. Lufa wiatrówki jest gwintowana. Karabinek wyposażony jest w światłowodowe przyrządy celownicze. Dlatego tez mierzenie do celu jest znacznie ułatwione, nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Wiatrówka ta wyposażona jest również w bezpiecznik niekontrolowanego wystrzału. Dzięki temu jej użytkowanie jest bezpieczne.

[ Sprawdź cenę tej wiatrówki w sklepie ]

Zastosowano w niej również system SAS – system absorpcji wstrząsów, którego zadanie polega na pochłonięciu części energii wytworzonej podczas wystrzału. Dzięki temu:

  • trwałość karabinku jest wydłużona
  • niekorzystne oddziaływanie na optykę jest zniwelowane
  • zmniejszone zostało zmęczenie materiału.

Karabinek ten doskonale sprawdzi się zarówno dla początkujących strzelców jak i zaawansowanych użytkowników.

Przydatny artykuł? Podziel się z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *